Perem,peglam,sarme savijam....

Ali 10 tisuća je deset tisuća,ne...;).....Koga više voliš...Njega ili "Krstu"....:P

kakve to veze s bilo cim ima...doduse, mi uglavnom zajedno visimo po Krsti...:think:

kad me nema ovdje onda:
1. zaradjujem pare
2. imam obaveze oko tvorova...
3. ovaj...nije bitno
4. vani sam...
5. kuham nesto... ( jbga, to volim...)
6. sredjujem stan (e, to mrzim, al za sada mora tako...)
7. spavam

ps zaboravila - ne peglam :)
 
Poslednja izmena:
a baš me interesuje što bi ti sve da znaš:???:

sarmu zavijam za medalju, ne peglam sem neke izuzetne stvari, pere mašina
hvala bogu postoji mali milion programa za sve vrste materijala...ručak kuvam
ko da je to ne znam kakva mudrolija...i šta je to čudno, sve to znamo samo
ako imamo volju, želju i kome sve to da radimo............:think:
 
Ukljucicu se u deo o zavijanju sarme.

Ne pravim ih. Ne znam da li bi izgledale dobro ili ne (verovatno bih uspela iz nekoliko puta jer volim da ono sto radim bude kako valja), ali imam potpuno drugi sistem. Mislim da je laksi, a nista manje ukusan. U pameti mi je ostao naziv "Grcka sarma" iako ne znam da li ima ikakve veze sa Grcima.

Recept:
1) Isecete kiseli kupus na rezance ili kupite ribanac.
2) Mleveno meso (mozete ga mesati sa ljuspicama soje, potopljene u vodu, u odnosu od pola-pola, do trecina mesa - dve trecine soje ili samo soja tj. meso) izdinstate u serpi sa crnim i belim lukom, sokom od paradajza, slatkom i ljutom mlevenom paprikom i svim zacinima koje korisite (vegeta, origano, biber, ruzmarin idr. po zelji), a na kraju dodate i malo ulja koje koristite. Obavezno probajte jer ova masa treba da bude ukusna.
3) U vatrostalnoj ciniji redjate red tanko secenog kis. kupusa, red dinstanog mlevenog mesa do oko dva prsta pri vrhu cinije. Zavrsavate sa kupusom, naravno.
4) Zalijete mesavinom dodataka i zacina koje ste vec stavili u mleveno meso. Znaci napravite taj preliv.
5) Vatrostalnu ciniju zagrevate polako, tj. krecete od hladne rerne, pa negde do 250 C.
6) Krckate dok ne vidite da je kupus omeksao (to proverite pletacom iglom, viljuskom..) i da je dobar deo tecnosti ispario.
7) Servirate uz krompir baren u ljusci koji ste pre serviranja oljustili, isekli na polovine i posolili.

Meni je kombinacija vrlo ukusna i zaista je volim. Ako nekome od vas zvuci ok - probajte, pa javite :).
 

Back
Top