studentski krediti....

E, da. Kad se konkurise za kredite i stipendije? Ja sam takodje brucosh.
@sutjeska - Pronasla sam negde da se za stipendije konkurise od 01. do 31. oktobra, ali ne znam da li isto vazi i za kredite. Mozda neko od starijih kolega moze da nam odgovori?
Pozdrav
 
Nije tacno, mozes da konkurises i ako si brucos, ali samo za kredit (koji se vraca nekada ako imas prosek manji od 8.5 te godine). Samo, problem je kod brucosa sto najverovatnije neces dobiti kredit ako nisi imao prosek 5.00 u srednjoj skoli.

Da, od 1. do 31. oktobra se konkurise, izlazi konkurs koji morate kupiti, i u kome sve pise sta ti je sve potrebno (i ima dovoljno vremena da se sakupe sva dokumenta).
 
Nije tacno, mozes da konkurises i ako si brucos, ali samo za kredit (koji se vraca nekada ako imas prosek manji od 8.5 te godine). Samo, problem je kod brucosa sto najverovatnije neces dobiti kredit ako nisi imao prosek 5.00 u srednjoj skoli.
Da, od 1. do 31. oktobra se konkurise, izlazi konkurs koji morate kupiti, i u kome sve pise sta ti je sve potrebno (i ima dovoljno vremena da se sakupe sva dokumenta).

A sto ne moze stipendija? Brucosi nemaju pravo na stipendiju, ili je tesko dobiti? Nisam to znala:eek:

Nije problem za uspeh, ja sam imala 5.00:ok: Hvala na pomoci!
 
Studentske stipendije se dobijaju samo na osnovu proseka na fakultetu. Posto si brucos, jos nijedan ispit nisi dao/la, ne mogu da ti racunaju prosek. Sto je i fer. Ne treba prebacivati kriterijume iz srednje na fax.

Za kredit mozes da konkurises, konkurs izlazi u oktobru. Taj konkurs mozes da kupis u knjizari 'Prosvetni pregled' preko puta Doma omladine (ne znam tacan naziv ulice). U tom konkursu je sve lepo objasnjeno. Kosta oko 100 dinara (ako se ja dobro secam). Rezultati konkursa su pocetkom decembra.

Sto rece geologicarka, na kredit ne racunaj ako u IV razredu srednje imas manje od 5,00. Ukoliko u prvoj godini imas prosek preko 8,5, ne vracas kredit.

:)
 
Nemojte ljudi, da se igrate sa tim kreditima. U vecini, ali vecini slucajeva cete morati da vracate, kakav god student da ste bili. Prosto, postoji 32432 caka da te nateraju da placas. Nije ni malo lepo kada si nezaposlen a stigne ti "opomena pred tuzbu" za placanje kredita.

Stipendija je ok. Pricekajte godinu dana.
 

Back
Top