PMS prenemaganje...

Хехе, тако кажеш зато што немаш то искуство.

Хормони су нешто на шта не можемо свесно да утичемо, а они утичу на нас, и на наше раположење и на наше понашање.
Знаш, тада се осећаш као да не управљаш баш сасвим својим понашањем.
Деси ми се да јако лако планем, да се извичем за ситницу...а и у тренуцима док се то дешава имам свест о томе да је претерано, да не желим тако да реагујем, а ипак реагујем!
То нема везе са безобразлуком или бахатошћу, него једноставно ниси у стању да своје кочнице држош чврсто као осталих дана.

Ne znam kako mi promakao ovaj post....:)
Apsolutno se slazem...:ok:
 
Jao ljudi aj'te da ne mešamo više PMS sa bolom u toku krvarenja što se, ako se ne varam, zove dismenoreja i nije preterano povezano sa PMS-om. Dok sam imala žestoke bolove nisam ni primećivala predmenstrualne tegobe, ako ih je uopšte bilo.....

Kako su se bolovi smanjili PMS je postao izraženiji. E sad, da li je to povezano jedno s drugim pojma nemam, možda neko drugi zna pa nek objasni da nešto i korisno naučimo ovde.

Bas tako , PMS i dismenoreja nemaju mnogo sta zajednicko , i kod mene je bilo isto , sad se pojacano manifestira pms u vidu depresije i nadimanje stomaka , ranije je bilo obratno ali mislim da dismenoreja opada s godinama sto je i logicno jer ako se dobro secam to je ustvari zadebljenje zidova materice , tj priprema materice za prihvacanje oplocenog jajeta .
 
Ja sam kraljica PMS-a... nijednom me ne zaobidje... upravo sam u toj fazi... sutra-prekosutra treba da dobijem... nervozna sam, tuzna, ne prica mi se ni-sa-kim, ne volim da se salim, nit prihvatam tudje sale(u ovom periodu), ljuta sam na sve i svakog, niko me ne voli dovoljno, sve mi smeta, pogotovo nered... itd...itd... jedna jedina dobra stvar u svemu je sto bi mogla ribati i sredjivati kucu do iznemoglosti, tim danima obicno oribam ceo stan, operem sav ves(rucno), prebrisem sve pet puta, sve zategnem i utegnem, u milimetar mora ravno da stoji...
I na kraju kad dobijem padnem u krevet jer me stigne umor i stomak pocne LUDACKI da me boli... tako odbolujem tri dana i posle toga se zivot nastavlja...:bye:
 
Nije stvar u razumevanju nego u definisanju, al' ajde...

Ok mozda sam te lose protumacila....ali ja samo kazem ono sto je cinjenica bar kod mene....
Do prije par godina....vjeruj mi bila sam vrlo podrugljiva prema nekim drugaricama,misleci da im je PMS samo izgovor uopsteno,posebno sto par njih zna bzvz da plane,jednostavno su u tom periodu non-stop nadrk...jha nisam non stop razdrazljiva,ali imam momente.....mada sto sam ja njima znala da kazem,ne izlazi iz kuce kad nisi za narod....sjedi kuci....,sad ja ako sam brnj,sjedim kuci,malo placem,malo kuliram,cutim i tako.....
E sad u zadnjih par godina izgleda me nesto "kaznjava",zbog mojih misli,rijeci....:mrgreen:
Znaci jedno vrijeme ne znam ni da li sam imala uopste PMS(uplasila sam se da sam ga izgubila:lol:}tj,maltene ciklus je trajao 3 nedelje,a slobodno vrijeme ni nedelju.....znaci haos...nisam ja to shvatala ozbiljno....desi se stabilizuje se par mjeseci i ja kao eto sredilo se...sada vec napisah....radila sam razne analize,kao sve je u redu....al' sto kaze dr....neka terapija mora....sad mi jeste redovno sto se tice ciklusa,ali PMS je podivljao....pored nervoze,koja meni prvoj smeta,ne dicim se time,imam bolove svuda,kao jaca upala misica...ne znam kako da objasnim,najslicnije je tome...tek dan pred ciklus imam bolove u krstima,a kasnije samo malaksalost....
E sad ja ne znam kakvo je to definisanje,cinjenica je da ja ranije nekog nisam razumjela,kao i sad mene sto sigurno neko ne razumije(vjeruje)...

Sto je znala reci moja baka...."u moje vrijeme nije bilo puberteta..."...sigurno bi rekla i za PMS da je znala za taj izraz....:lol:
Cinjenica je da sami moramo kontrolisati sebe koliko god mozemo a ne prepustiti se ...i sto se apsolutno slazem,ne treba biti izgovor za bilo sta.....:)
 
Nije kriv silovatelj, već žrtva koja je nosila suknju iznad kolena; ovce su za šišanje... Ma da. Ovo boldovano je totalno bezveze. I to posebno na temi koja pretenduje na uvažavanje tuđih razlika i nesavršenosti.


Pogrešno shvaćen tekst. Osvrnula sam se na onaj post u kojem se spominje PMS koji traje 20 dana! Ne traje toliko, ili nije PMS, već neki drugi poremećaj.
A ako neko ne poznaje dovoljno ženu sa kojom je u vezi, i nema dovoljno poverenja u nju, misli da se prenemaže :otkacio:, onda i zaslužuje da ga stvarno, ne zeza, već napusti.
Sad će još ispasti okolina žene koja ime tegobe u PMS-u kao neka žrtva? :dash:
Pre će biti da je svako ko ima neke tegobe, a optužuju ga da se prenemaže, žrtva okrutnosti svoje okoline.
 
Ja sam pomenula taj PMS od 20 dana (tačnije, rekla sam dve nedelje). Naravno da nije PMS, ali je mnogo zgodan izgovor. Promaklo ti je da je to bilo je u sklopu priče o "prenemaganju", tačnije pozivanju na PMS da bi se opravdali napadi na druge i odbranilo od tuđih reakcija izazvanih tim napadima. I nije partnerski odnos u pitanju, tako da je malo teži uvid u trajanje menstrualnog ciklusa. I, da, kad neko sebi daje za pravo da se bez razloga izdrkava na druge, ti drugi jesu žrtve.
 
Ja sam pomenula taj PMS od 20 dana (tačnije, rekla sam dve nedelje). Naravno da nije PMS, ali je mnogo zgodan izgovor. Promaklo ti je da je to bilo je u sklopu priče o "prenemaganju", tačnije pozivanju na PMS da bi se opravdali napadi na druge i odbranilo od tuđih reakcija izazvanih tim napadima. I nije partnerski odnos u pitanju, tako da je malo teži uvid u trajanje menstrualnog ciklusa. I, da, kad neko sebi daje za pravo da se bez razloga izdrkava na druge, ti drugi jesu žrtve.


'Ajd' sad, pa dobro, 2 nedelje - neko jeste spomenuo 20 dana, nema veze, ali osoba koja je u stanju tako da se "vadi" za svoje neuravnoteženo ponašanje nema PMS i ne prenemaže se. To se zove sasvim drugačije, i ta osoba sigurno koristi i sve druge izgovore kojih se seti, kad hoće da opravda svoj bezobrazluk.
Ne znam zašto je tema dobila tako uvredljiv naslov, jer previše je žena koje optužuju da se prenemažu i kad kažu da imaju bolove u toku menstruacije, samo im je falio ovakav naslov.
I, naravno, svi smo navalili da pričamo o PMS-u, umesto da se fokusiramo na pravu temu: Drskost, bezobrazluk, i opravdavanje posle maltretiranja nekoga, što znači da osoba odlično zna da to što radi ne sme raditi, ali joj se baš hoće, i još posle izmišlja glupe izgovore, da bi izbegla posledice svog ponašanja.
( Radi se o savim drugoj pojavi, koja nema veze sa polom, muškarci se vade na nešto drugo, uglavnom je tema o neargumentovanom opravdavanju svog lošeg ponašanja.)
:bye:
 
Radi se o savim drugoj pojavi, koja nema veze sa polom, muškarci se vade na nešto drugo, uglavnom je tema o neargumentovanom opravdavanju svog lošeg ponašanja.
kako ja poppizdim kad mi neko ovo radi.
ma poppizdim za dva najintenzivnija PMS-a :D

p.s. meni PMS traje jedan dan... i tad oplacem svetsku tugu i prosle dane i buduce i sva sam prenaglasena... onda se ispraznim i - sutra dobijem menstr.
 
pa nekako meni te reakcije vezane za ciklus ne bi se mogle nazvati neopravdanima koliko prenaglasenima... osetljivija, prgavija... i zamisli neko ti kaze aaa to je pms onda se izvristis ne to nije pms ti si stvarno uradio to i to i to. eto sad sam zensko pa kukam. sad se kajem
 
Uzimajući u obzir sve gore napisano jedini logičan zaključak je da žene, kao fizički slabije, i ne mogu biti nikada "ravnopravne" (taj je izraz upotrebljen...) i jednom sam o tome otvorila temu ali mislim da je niko nije shvatio kao takvu..... samo ovo niko nije hm, spreman da prizna..?

pa i ne mogu,zato treba da im se olakshava:)
mislim da sama ta fizicka kondicija mushkog uslovljava i mnogo bolju fiziologiju,i lakshe im je i da se najedu cega god, i da se fizicki aktiviraju itd...al kako rece UnBeso,spasava nas to shto ima "gorih" razlika medju ljudima...
 
Па уствари и немам неке тегобе кад дође ПМС, осим надутости. Иначе ме нервира кад ми дође неко женско и као јаоо тај ПМС, и понаша се као да може да ради шта хоће јер треба да добије :roll::roll::roll::roll: иди попиј једну ракијицу, какви синдроми, све опуштено...:mrgreen:
 
Ja nemam PMS... Jedino ako se malo nadujem pa kao znam da cu dobiti, al ostalo- nishta! Shto je i dobro, al i loshe, jer moze da se desi da dobijem na sred ulice, na sred predavanja... :roll: Jednom mi se desilo na sred plaze, ja kreten nishta nisam ponela, pa morala da prosim po plazi tampone. :roll:
 
Па уствари и немам неке тегобе кад дође ПМС, осим надутости. Иначе ме нервира кад ми дође неко женско и као јаоо тај ПМС, и понаша се као да може да ради шта хоће јер треба да добије :roll::roll::roll::roll: иди попиј једну ракијицу, какви синдроми, све опуштено...:mrgreen:

Nemoj biti tako stroga, ima žena koje baš propate dok ne "procure"! Mada, češća je pojava da su sebi teške (depresivne), nego drugima (agresivne ili preosetljive).
A one za koje se utvrdi da zloupotrebljavaju PMS kao izgovor za maltretiranje okoline, treba i kad "imaju PMS" i kad ga nemaju, zaobilaziti u širokom luku, jer to su veoma loše osobe, i nikome nisu prijatelji.
 
Ja nemam PMS... Jedino ako se malo nadujem pa kao znam da cu dobiti, al ostalo- nishta! Shto je i dobro, al i loshe, jer moze da se desi da dobijem na sred ulice, na sred predavanja... :roll: Jednom mi se desilo na sred plaze, ja kreten nishta nisam ponela, pa morala da prosim po plazi tampone. :roll:

Pa gledaj malo! U kalendar. I uživaj dok možeš, to ne mora biti tako celog života.:)
 
Nemoj biti tako stroga, ima žena koje baš propate dok ne "procure"! Mada, češća je pojava da su sebi teške (depresivne), nego drugima (agresivne ili preosetljive).
A one za koje se utvrdi da zloupotrebljavaju PMS kao izgovor za maltretiranje okoline, treba i kad "imaju PMS" i kad ga nemaju, zaobilaziti u širokom luku, jer to su veoma loše osobe, i nikome nisu prijatelji.

Углавном сам чула изговоре типа, сад ћу му се најеб... миле маме а после ћу му рећи да треба да добијем па сам нервозна... :thumbdown: врло злобно. Зато ме то нервира... ако знаш да ћеш бити надрндан (али заиста) седи кући, ради нешто да се опустиш а не да идеш около и уједаш.
 

Back
Top