Beo jezik

E

Erz

Gost
Vec izvesno vreme jezik mi je veoma beo (kao kad pobeli za vreme gripa), iako nisam prehladjen. Zanima me sta to moze da bude i da li treba necim da ga ispiram ili sta vec..
 
Ako su bele nalsage onda je u pitanju kandidijaza jezika.Za tu problematiku su obicno zaduzeni stomatolozi,no moze i nesto iz kucne apoteke.
Najbolje sredstvo za skidanje naslaga je soda bikarbona,uzmete pola kasicice sode bikarbone u usta,malo mlake vode i energicno muckate u ustima i grgocete grlo,tako par puta dnevno.
U te svrhe stomatolozi cesto prepisuju i oralni daktanol gel,postoje jos neke sitne intervencije koje se rade u stomatoloskoj ordinaciji...u principu kandidijaza jezika se relativno lako sanira,ona je obicno signal da je narusena ravnoteza u organizmu,a to moze biti zbog pada imuniteta,konzumiranja antibiotika,povisenog secera...nazalost nekad se kandida ne javi samo u ustima nego duz celog digestivnog trakta sto izaziva probleme.
Dok ne prodju praznici ispirajte usta sodom bikarbonom a od utorka javite se stomatologu.
 
Ja sam takodje imao slican problem, otisao sam do doktora i dobio sam gentiana violet, posle koriscenja toga prosao me je beo jezik, ali posle mesec dana se opet vratilo, Sta mi preporucujete? Da odem do drugog doktora ili stomatologa? Takodje me zanima koji su simptomi kad se ona javi duz celog digestivnog trakta(da nije mozda otezano disanje ili slicno?). Hvala sto ste me saslusali.
 
ja vec nekoliko godina mucim muku sa belim naslagama na jeziku i zadahom koji se javlja. Brisevi grla i nosa su bili negativni na kandidu. Bio sam bezbroj puta kod lekara, ali imam utisak da me vecina ne shvata ozbiljno niti ima volju da se bavi mojim problemom. cast izuzecima.
Pretpostavljam da postoji jos neki problem koji stvara uslove za prekomernu pojavu kandide (pored oslabljenog imuniteta) jer ipak ovo me drzi vec nekoliko godina.

Isao sam ponovo kod lekara i dobio sam preparate za jacanje imuniteta + da pijem nistatin tablete + daktanol gel uz prethodno ispiranje usta 3% hidrogenom.

Interesuje me da li se Nistatin tablete gutaju ili sisaju, posto sam kasnije procitao da one deluju lokalno? uputstvo ne kaze da treba sisati pa sam pretpostavio da se piju(progutaju)

U svakom slucaju javicu vam za koji mesec kako je prosla terapija, nadam se najboljem :)
 
Sve vrste kandidijaze, pa i na jeziku, jesu problem ravnoteze u organizmu i smanjenog imuniteta. Znaci ne vredi lokalno samo nistatin, podizite imunitet celog organizma.
Nastojte koristiti sasvim prirodne preparate, jer gljivice cesto i dolaze kao posledica prethodne upotrebe lekova, antibiotika i sl.
 
Ja sam takodje imao slican problem, otisao sam do doktora i dobio sam gentiana violet, posle koriscenja toga prosao me je beo jezik, ali posle mesec dana se opet vratilo, Sta mi preporucujete? Da odem do drugog doktora ili stomatologa? Takodje me zanima koji su simptomi kad se ona javi duz celog digestivnog trakta(da nije mozda otezano disanje ili slicno?). Hvala sto ste me saslusali.
uradi testiranje na HIV...za svaki slucaj
 
Imam candidu na jeziku, ne bas puno, ali imam. Vec nekoliko dana koristim terapiju kapi Nistatina i ispiranje sodom bikarbonom. Medjutim danas sam na svoju ruku kupio rastvor Hexoral (heksetidin) i hteo bih i njega da ukljucim u terapiju. Da li mogu pored Nistatina, Sode bikarbone da ispiram jezik i usnu duplju sa ovim rastvorom? Pise u uputsvu Hexorala da je odlican u suzbijanju kandide.
 
Imam candidu na jeziku, ne bas puno, ali imam. Vec nekoliko dana koristim terapiju kapi Nistatina i ispiranje sodom bikarbonom. Medjutim danas sam na svoju ruku kupio rastvor Hexoral (heksetidin) i hteo bih i njega da ukljucim u terapiju. Da li mogu pored Nistatina, Sode bikarbone da ispiram jezik i usnu duplju sa ovim rastvorom? Pise u uputsvu Hexorala da je odlican u suzbijanju kandide.

Mozes da koristis i hexoral.
 
Da, uradjen bris jezika 04.februara - Patogene bakterije nisu izolovane. Izolovane su gljivice iz roda CANDIDA znatan broj.

Ustvari, ja pretpostavljam da je jos imam, po izgledu jezika. Mozda da sutra ponovo uradim bris jezika u laboratoriji?
---------------
Ovo sam procitao na internetu. D ali je moguce da je Candida rezistentna na Nistatin? :(

citiram
"Nikako Nistatin, SVE kandide (C.tropicalis, albicans,parapsilosis, crusei, glabrata, guilliermondii) su rezistetntne na Nistatin. Koristiti ako treba • 2% mikonazol gel, krema • klotrimazol krema, otopina 1%, i obavezno Corsodil da se odrzi ravnoteza
bakterija i gljiva."
 
Poslednja izmena:
Има помака. :super: Уништена кандида на језику за веома кратак период.:klap: Како? Чај Екоканди и Kандисепт капи на бази прополиса. Повремено испирање содом и, ХЕКСОРАЛОМ. Шећера ни грама, ни алкохола, ни цигарете (престао пре 2 месеца). :cool: Доста поврћа, воћа и јогурта.. бели лук. Пио сам и пробиотике. Најбитније је јачање на имунитету.

Смем ли сад љубити девојку? ))
 
Poslednja izmena:
Има помака. :super: Уништена кандида на језику за веома кратак период.:klap: Како? Чај Екоканди и Kандисепт капи на бази прополиса. Повремено испирање содом и, ХЕКСОРАЛОМ. Шећера ни грама, ни алкохола, ни цигарете (престао пре 2 месеца). :cool: Доста поврћа, воћа и јогурта.. бели лук. Пио сам и пробиотике. Најбитније је јачање на имунитету.

Смем ли сад љубити девојку? ))

pazi, kandida se vrlo lako vraća...terapija mora da potraje bar nekoliko nedelja..:(
 
Има помака. :super: Уништена кандида на језику за веома кратак период.:klap: Како? Чај Екоканди и Kандисепт капи на бази прополиса. Повремено испирање содом и, ХЕКСОРАЛОМ. Шећера ни грама, ни алкохола, ни цигарете (престао пре 2 месеца). :cool: Доста поврћа, воћа и јогурта.. бели лук. Пио сам и пробиотике. Најбитније је јачање на имунитету.

Смем ли сад љубити девојку? ))
smes, ali samo u obraz znaci ovako : :cmok:

salim se ;)
 
Поред белог језика, мене и жари као да је коприва прошла, али и доња усна уме да ме тако жари. Сисам по 2 пилулице ( 3 пута на дан ) Lisobact + усну мажем Hidrociclin- ом. Нестане белили, али доста да један дан не узимам терапију и све се поново врати. Шта сад?
 
Pozz. Vec mjesec dana imam problem sa bijelim jezikom. Da budem precizan to mi je pojavilo malo više od mjesc dana kad sam dobio koprivnjaču. Radio sam briseve bosa ždrijela čak i stolice nemam nikakvu gljivicu, ali na bris nosa mi je pokazao da imam Stafilokok auerius tako nešto zab sam tačan naziv. Da li je moguće da mi je to od bakterije, koprivnjače ili je mesto treće. Hvala. Poozzzzz.....
 
Pozz. Vec mjesec dana imam problem sa bijelim jezikom. Da budem precizan to mi je pojavilo malo više od mjesc dana kad sam dobio koprivnjaču. Radio sam briseve bosa ždrijela čak i stolice nemam nikakvu gljivicu, ali na bris nosa mi je pokazao da imam Stafilokok auerius tako nešto zab sam tačan naziv. Da li je moguće da mi je to od bakterije, koprivnjače ili je mesto treće. Hvala. Poozzzzz.....

Oce od temperature ...ume da potraje ispiraj sodom bikarbonom rastvor u casi i caj od zalfije posle toga a ovu bakteriju u nosu resavaj
 

Back
Top