Beo jezik
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Beo jezik

Erz
    Guest

Podrazumevano Beo jezik

Vec izvesno vreme jezik mi je veoma beo (kao kad pobeli za vreme gripa), iako nisam prehladjen. Zanima me sta to moze da bude i da li treba necim da ga ispiram ili sta vec..

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Ako su bele nalsage onda je u pitanju kandidijaza jezika.Za tu problematiku su obicno zaduzeni stomatolozi,no moze i nesto iz kucne apoteke.
    Najbolje sredstvo za skidanje naslaga je soda bikarbona,uzmete pola kasicice sode bikarbone u usta,malo mlake vode i energicno muckate u ustima i grgocete grlo,tako par puta dnevno.
    U te svrhe stomatolozi cesto prepisuju i oralni daktanol gel,postoje jos neke sitne intervencije koje se rade u stomatoloskoj ordinaciji...u principu kandidijaza jezika se relativno lako sanira,ona je obicno signal da je narusena ravnoteza u organizmu,a to moze biti zbog pada imuniteta,konzumiranja antibiotika,povisenog secera...nazalost nekad se kandida ne javi samo u ustima nego duz celog digestivnog trakta sto izaziva probleme.
    Dok ne prodju praznici ispirajte usta sodom bikarbonom a od utorka javite se stomatologu.

Erz
    Guest

Podrazumevano

Hvala puno!!!

Nov član
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Beo jezik

Ja sam takodje imao slican problem, otisao sam do doktora i dobio sam gentiana violet, posle koriscenja toga prosao me je beo jezik, ali posle mesec dana se opet vratilo, Sta mi preporucujete? Da odem do drugog doktora ili stomatologa? Takodje me zanima koji su simptomi kad se ona javi duz celog digestivnog trakta(da nije mozda otezano disanje ili slicno?). Hvala sto ste me saslusali.

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    108

Preporucujemo ti da odes na sistemsko ispitivanje da s evidi zbog cega ti se javlja kandidijaza usne duplje. Javi se lekaru.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Nov član
    Učlanjen
    26.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

ja vec nekoliko godina mucim muku sa belim naslagama na jeziku i zadahom koji se javlja. Brisevi grla i nosa su bili negativni na kandidu. Bio sam bezbroj puta kod lekara, ali imam utisak da me vecina ne shvata ozbiljno niti ima volju da se bavi mojim problemom. cast izuzecima.
    Pretpostavljam da postoji jos neki problem koji stvara uslove za prekomernu pojavu kandide (pored oslabljenog imuniteta) jer ipak ovo me drzi vec nekoliko godina.

Isao sam ponovo kod lekara i dobio sam preparate za jacanje imuniteta + da pijem nistatin tablete + daktanol gel uz prethodno ispiranje usta 3% hidrogenom.

Interesuje me da li se Nistatin tablete gutaju ili sisaju, posto sam kasnije procitao da one deluju lokalno? uputstvo ne kaze da treba sisati pa sam pretpostavio da se piju(progutaju)

U svakom slucaju javicu vam za koji mesec kako je prosla terapija, nadam se najboljem

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    26

Sve vrste kandidijaze, pa i na jeziku, jesu problem ravnoteze u organizmu i smanjenog imuniteta. Znaci ne vredi lokalno samo nistatin, podizite imunitet celog organizma.
    Nastojte koristiti sasvim prirodne preparate, jer gljivice cesto i dolaze kao posledica prethodne upotrebe lekova, antibiotika i sl.

Buduća legenda Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio viola Pogledaj poruku
    Ja sam takodje imao slican problem, otisao sam do doktora i dobio sam gentiana violet, posle koriscenja toga prosao me je beo jezik, ali posle mesec dana se opet vratilo, Sta mi preporucujete? Da odem do drugog doktora ili stomatologa? Takodje me zanima koji su simptomi kad se ona javi duz celog digestivnog trakta(da nije mozda otezano disanje ili slicno?). Hvala sto ste me saslusali.
    uradi testiranje na HIV...za svaki slucaj
    ..je otisao sa Krstarice na neko vreme...

Zaslužan član Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    832

Podrazumevano Candida i Hexoral

Imam candidu na jeziku, ne bas puno, ali imam. Vec nekoliko dana koristim terapiju kapi Nistatina i ispiranje sodom bikarbonom. Medjutim danas sam na svoju ruku kupio rastvor Hexoral (heksetidin) i hteo bih i njega da ukljucim u terapiju. Da li mogu pored Nistatina, Sode bikarbone da ispiram jezik i usnu duplju sa ovim rastvorom? Pise u uputsvu Hexorala da je odlican u suzbijanju kandide.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Re: Candida i Hexoral

Citat Original postavio drinjaca Pogledaj poruku
    Imam candidu na jeziku, ne bas puno, ali imam. Vec nekoliko dana koristim terapiju kapi Nistatina i ispiranje sodom bikarbonom. Medjutim danas sam na svoju ruku kupio rastvor Hexoral (heksetidin) i hteo bih i njega da ukljucim u terapiju. Da li mogu pored Nistatina, Sode bikarbone da ispiram jezik i usnu duplju sa ovim rastvorom? Pise u uputsvu Hexorala da je odlican u suzbijanju kandide.
    Mozes da koristis i hexoral.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    832

Хвала на одговору.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    832

Zavrsena je terapija Nystatin kapima a candida i dalje ne odlazi. Sta da radim. Ima li koji drugi lek?

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Odakle znas da je kandida?
    Da li ti je radjen bris jezika?

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    832

Da, uradjen bris jezika 04.februara - Patogene bakterije nisu izolovane. Izolovane su gljivice iz roda CANDIDA znatan broj.

Ustvari, ja pretpostavljam da je jos imam, po izgledu jezika. Mozda da sutra ponovo uradim bris jezika u laboratoriji?
    ---------------
    Ovo sam procitao na internetu. D ali je moguce da je Candida rezistentna na Nistatin?

citiram
    "Nikako Nistatin, SVE kandide (C.tropicalis, albicans,parapsilosis, crusei, glabrata, guilliermondii) su rezistetntne na Nistatin. Koristiti ako treba • 2% mikonazol gel, krema • klotrimazol krema, otopina 1%, i obavezno Corsodil da se odrzi ravnoteza
    bakterija i gljiva."
    Poslednji put ažurirao/la Владан : 28.02.2010. u 15:23

Zaslužan član Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1255

Могуће је да буде резистентна на Нистатин.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    832

Lightbulb Re: Beo jezik

Dajte mi neku on-line terapiju, da se ne cimam kod doktora ponovo.

Zaslužan član Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1255

Па твоја није резистентна на Нистатин, ако се не варам?
    Ти си само прочитао да може бити, зар не?

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    832

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Па твоја није резистентна на Нистатин, ако се не варам?
    Претпостављам да јесте резистентна. Пошто не видим неке промене у боји на језику.
    Ти си само прочитао да може бити, зар не?
    Да. Истина.

Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Najbolje da das opet bris i da vidis ima li pomaka.
    Ovako ces moci da gutas sve i svasta i opet da ne znas da li je nesto delovalo.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    832

Има помака. Уништена кандида на језику за веома кратак период. Како? Чај Екоканди и Kандисепт капи на бази прополиса. Повремено испирање содом и, ХЕКСОРАЛОМ. Шећера ни грама, ни алкохола, ни цигарете (престао пре 2 месеца). Доста поврћа, воћа и јогурта.. бели лук. Пио сам и пробиотике. Најбитније је јачање на имунитету.

Смем ли сад љубити девојку? ))
    Poslednji put ažurirao/la Владан : 19.03.2010. u 19:30

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Има помака. Уништена кандида на језику за веома кратак период. Како? Чај Екоканди и Kандисепт капи на бази прополиса. Повремено испирање содом и, ХЕКСОРАЛОМ. Шећера ни грама, ни алкохола, ни цигарете (престао пре 2 месеца). Доста поврћа, воћа и јогурта.. бели лук. Пио сам и пробиотике. Најбитније је јачање на имунитету.

pazi, kandida se vrlo lako vraća...terapija mora da potraje bar nekoliko nedelja..

Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

smes, ali samo u obraz znaci ovako :

salim se

Primećen član
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Поред белог језика, мене и жари као да је коприва прошла, али и доња усна уме да ме тако жари. Сисам по 2 пилулице ( 3 пута на дан ) Lisobact + усну мажем Hidrociclin- ом. Нестане белили, али доста да један дан не узимам терапију и све се поново врати. Шта сад?

Slične teme

1. Jezik
    Autor srpskipravopis u forumu Književnost
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.07.2006., 23:24
  2. Koj jezik???
    Autor purpurna magla u forumu Programiranje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21.02.2006., 16:09
  3. Jezik...
    Autor opušteno u forumu Softver
    Odgovora: 14