Ruska vojska i novinari u Osetiji

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Kako se ruski vojnici ophode prema novinarima u Osetiji? Da li je tamo rat? Puca li se?

Mozda odgovore nadjete na ovom snimku ;)


-------------------------------------------------------------------------------

ideo has emerged of the moment a team of Turkish journalists came under fire in South Ossetia while covering the escalating conflict between Russia and Georgia.

A reporter was shot in the eye when their vehicle came under attack while driving through the South Ossetian capital, Tshinvali, on Sunday.

In footage shot by a camera rolling in the back of their car, Levent Ozturk, driving the team, said: "Friends, I got hit on the head. I am OK now, but in a few minutes..." Guray Ervin, a cameraman, was shot in the shoulder.

The team can be heard reciting final prayers as they try desperately to reverse out of the firing line. As the shooting comes to an end, they wave through the battered sunroof of their truck and shout "Press! Press!"

After the incident Mr Ervin said: "Some 10-15 soldiers sprayed our car with weapons for at least 4 or 5 minutes. I could not move the vehicle since the engine broke down. We shouted at the soldiers that we were journalists. We also took our t-shirts off and waved them out of windows. Some 4 or 5 minutes later, soldiers approached us."

It appeared their vehicle was targeted by Ossetian combatants.

The pair were treated at a Russian military hospital in Tshinvali before returning to Turkey, the Anatolia news agency reported, quoting diplomatic sources. The two other members of the team escaped unharmed.

In a separate incident near the besieged Georgian town of Gori, Tamara Urushadze, a correspondent for Georgian state television, was shot at by a sniper while conducting a live report. The bullet clipped her left arm, leaving her bleeding.

After being hit, Ms Urushadze took cover behind a vehicle with her cameraman before being given first aid by a Reuters television producer who witnessed the incident. While being bandaged, Ms Urushadze continued her report, informing viewers that she had been hit.

As one of her team belatedly gave her a flak jacket, she said: "I have been hit by a bullet. You can see I am scratched here. Most likely it was a sniper. It has most likely been a light weapon since it's a minor wound."
 
Kako se ruski vojnici ophode prema novinarima u Osetiji? Da li je tamo rat? Puca li se?

Mozda odgovore nadjete na ovom snimku ;)


-------------------------------------------------------------------------------

."

Jezivo je, ali, mislim da ruski vojnici nisu izuzetak u tom smislu. U svakom ratu se dešavaju ovakve stvari, ali uglavnom nisu snimljene.

Danas sam negde pročitala da su četiri novinara poginula u J.Osetiji za ovih nekoliko dana.
 
Ja sam se bogami najezio kad sam video. Uffff, onaj koji bude prizivao rat nek malo gleda ove snimke i slicne ovima

Sigurno da je tim novinarima bilo jezivo, ali trebalo bi sagledati kompletnu situaciju pa izvlačiti zaključke.
Koliko sam ja mogao videti, oni na vozilu nigde nisu imali istaknut natpis PRESS, što je pravilo u zaraćenim zonama.
Dalje, tu su sigurno predhodno vršljale gruzinske bande i ti Oseti su isprepadani k'o zečevi, a uplašen čovek prvo puca, pa pita: ko je.
I, na kraju, da su zaista imali nameru da pobiju novinare, to bi i učinili i nakon što su ovi izašli sa podignutim rukama, i mi ovaj snimak nikada ne bismo videli.

Znači, verovatno se radi o jednoj groznoj grešci i nesporazumu.

I ne valja ti naslov teme. Radi se o osetskoj vojsci, a ne ruskoj.
 
Nije da opravdavam pucanje po novinarima, ali ko je pogledao ovaj klip je mogao da vidi da idioti nigde na svom automobilu nisu stavili oznake koje bi ih oznacile kao novinare. Obicno, praksa je da se svuda po vozilu (krov, vrata, soferka) napisu belim markerom ili nalepe belim selotejpom "Press" ili "TV.' Ove budale to nisu uradile, a krenuli su u zonu gde se nalaze ne malo paranoicni i ispizdjeni Rusi.

EDIT: Eh, pretece me Don Kihot.
 
Nije da opravdavam pucanje po novinarima, ali ko je pogledao ovaj klip je mogao da vidi da idioti nigde na svom automobilu nisu stavili oznake koje bi ih oznacile kao novinare. Obicno, praksa je da se svuda po vozilu (krov, vrata, soferka) napisu belim markerom ili nalepe belim selotejpom "Press" ili "TV.' Ove budale to nisu uradile, a krenuli su u zonu gde se nalaze ne malo paranoicni i ispizdjeni Rusi.

EDIT: Eh, pretece me Don Kihot.

Ma, opušteno...
To što smo istovremeno primetili istu stvar samo ide u prilog našoj tvrdnji.
 

Back
Top