Kompjuter mi se restartuje

Moguce da same komponente nisu dobro ustelovane , meni je problem prosle godine pravial neka asusova plocca , pojavljivao mi se stalno onaj BSOD i resetovao se . Sad nisam neki ekspert ,ali deluje mi da nece svaka komponenta na komponentu , to ti je kao organizam ...
 
Zato sto pise File system monitro (AMON) enabled i tu funkciju ne mogu da ukljucim a ince mi je ceo windows kad otvorim bilo koji program u onom starom izdanju (da ne kazem da nije start linija plave boje vec sive)

I zbog cega mi se restartuje komp?
To nema veze sa monitorom XD:hahaha:
Pa nismo vidoviti malo vise informacija......kad je pocelo,jel posle neki instalacije,.......
 
To nema veze sa monitorom XD:hahaha:
Pa nismo vidoviti malo vise informacija......kad je pocelo,jel posle neki instalacije,.......

Vidi ne vidim uopste razlog da me ti ismejavas,..ja NISAM EXPERT za komp!!! Prema tome niko nije savrsen!

Kad ga ukljucim i kada se podize Windows onda se restartuje sam od sebe par puta...*** to je sve sto imam da ti kazem ako hoces pomozi ako ne ne moras...
 
Zato sto pise File system monitro (AMON) enabled i tu funkciju ne mogu da ukljucim a ince mi je ceo windows kad otvorim bilo koji program u onom starom izdanju (da ne kazem da nije start linija plave boje vec sive)

I zbog cega mi se restartuje komp?
Vidi ne vidim uopste razlog da me ti ismejavas,..ja NISAM EXPERT za komp!!! Prema tome niko nije savrsen!



Kad ga ukljucim i kada se podize Windows onda se restartuje sam od sebe par puta...*** to je sve sto imam da ti kazem ako hoces pomozi ako ne ne moras...


1. To što ti je windows tako podešen pa ti je prozor sive boje je najverovatnije tako namešten da se otvara . podesiti ga možeš kada klikneš desnim tasterom na prazni deo desktopa , pa odabereš propertis , kartica "Appearance" i tu podešavaš izgled prozora.
2. Čudno mi je to što ti se nekada windows restartuje a nekada podigne . Na prvi utisak bih rekao da je problem u windowsu i da bi mu trebala reinstalacija mada .... bi to bila bolja solucija po tebe da je windows neispravan , jer ovako pošto se sistem podiže , povremeno , ukazuje na to da ti je možda otišla matična ploča tj. komponente na njoj , najbolje bi bilo kada bi tvoj kompjuter odnela u neki servis pošto i sama kažeš da nisi neki exspert za računare , ako primetiš da ti koči ili zablokira u radu i restartuje se sam od sebe , više puta zaredom znaj da je možda hardverski problem u pitanju najverovatnije : kondenzatori na matičnoj (ovo se javlja kod računara starijih od par godina) , mada može biti problema i sa drugim delovima kompjutera. Inače sivi prozori pri radu kompjutera mogu da ukazuju i na to da se kompjuter sam podesio pri nekom od restarta , podešavanja se nalaze na sledećoj putanji windows eksplorer > na "My Computer" desnim tasterom i biraš "propertis"> kartica "advanced" i u prvom redu na njoj stavka " Performance" klikni na "settings" i otvara ti se kartica za podešavanje performansi i na "visual effects" možeš da izvršiš dalja podešavanja ili odabirom jedne od gornje četiri stavki ili štrikliranjem opcija unutar prozora i naravno kasnije moraš sve to potvrditi pri izlasku sa te kartice.
 
Vidi ne vidim uopste razlog da me ti ismejavas,..ja NISAM EXPERT za komp!!! Prema tome niko nije savrsen!

Kad ga ukljucim i kada se podize Windows onda se restartuje sam od sebe par puta...*** to je sve sto imam da ti kazem ako hoces pomozi ako ne ne moras...
Nisam imao nameru da te ismevam,samo me nasmejao post,sorry :rumenko:

Najverovatnije je neki hardverski problem,mada nije iskljucena mogucnost da je problem u windowsu.
Koliko ti je star komp i kada si reinstalirala windows poslednji put?
 
I ja imam slican problem, samo sto se meni ne restartuje nego pocrni monitor, a jedini izlaz je da restartujem komp. Ne desava se kad igram igrice vec samo kad sam na internetu pa zna da mu s vremena na vreme "padne mrak na oci"
1. VIRUS , pošto to radi samo kada si na internetu
2. da si nekim slučajem rekao "kako kada" ja bi rekao VGA kabel ili grafička kartica ovako nabavi dobar antivirus i preskeniraj komp , možda sa Hijjack This- programom scan takođe , otvori temu na sigurnost i zaštita i baci log od Hijjack this-a tamo.
 
1. VIRUS , pošto to radi samo kada si na internetu
2. da si nekim slučajem rekao "kako kada" ja bi rekao VGA kabel ili grafička kartica ovako nabavi dobar antivirus i preskeniraj komp , možda sa Hijjack This- programom scan takođe , otvori temu na sigurnost i zaštita i baci log od Hijjack this-a tamo.
Rekao je s vremena na vreme,znaci moguce je i ovo drugo :D
 
Мени се такође комп рестартује када процесор извршава више инструкција у исто време (када укључим више програма у исто време или кад играм игрице). Када се рестартује, појави се екран плаве боје, то је такозвани ,,Blue Screen Error'', предузео сам мере којима се спречава овај квар, али се и даље јавља ,,Blue Screen Error". У једном тренутку сам посумњао да је то због мале RAM меморије (256Mb) што ми је задње било на уму, али ипак мислим да није због тога.

Ако неко зна решење за овај квар (,,Blue Screen Error") нека искуцка одговор, ХВАЛА УНАПРЕД!!!
 

Back
Top