Samsung vs. Sagem

Shandu

Početnik
Poruka
20
Pozdrav svima.
Dvoumim se pri kupovini, izmedju 2 telefona:
Samsung SGH-X100 ili
Sagem My-X6.
Skoro su iste cene, X6 ima dobru kameru, X100 je nema ali ima 9,4 Mb memorije.
Sagem je Sagem a, Samsung je Samsung, to je problem.
Molio bih,za Vasa misljenja o ovim telefonima.
Hvala! :arrow: [/b]
 
Zasto izbegavati druge kompanije koje proizvode mobilne telefone i kupovati samo,/recimo/ NOKIU :arrow: kada su i druge firme koje su manje zastupljene reklamno u medijima,takodje dobre.Recimo taj isti SAMSUNG je na drugom mestu u svetu.Moze da se vidi po raznim tabelama u mobilnim magazinima,od prodaje,kvalitete,dizajna ili Best Buy.Licno sam imao vise telefona razlicitih comp.ima razlike,ali i sve zavisi od modela.Recimo za Best Buy za Nokiu moras da izdvojis mnogo vise para da bi dobio iste performanse neke druge firme.Tacno je da je Nokia no.1.Ali kazu to i za Mercedesa...pa.... :roll:
 
Shandu:
Pozdrav svima.
Dvoumim se pri kupovini, izmedju 2 telefona:
Samsung SGH-X100 ili
Sagem My-X6.
Skoro su iste cene, X6 ima dobru kameru, X100 je nema ali ima 9,4 Mb memorije.
Sagem je Sagem a, Samsung je Samsung, to je problem.
Molio bih,za Vasa misljenja o ovim telefonima.
Hvala! :arrow: [/b]



Pre par godina imala sam Sagemov telefon koji su mi ukrali mangupi na poslu. U medjuvremenu sam promenila razne telefone, sad koristim Nokiju, ali taj model Sagema, sa svim svojim karakteristikama bio je zakon! Muz koristi Samsunga, ma idi... Zato, ako se jos nisi odlucio, preporucujem Sagema!!! :arrow:
 
Mozda je najbolje ovako telefoni kostaju podjednako ako se izuzme kamera. E ako hoces i kameru (ona kosta otprilike oko 60e.) onda doplati nekih 60e za kameru koju ima Sagem i to ti je to.
 
Pokusacu da ti pomognem koliko god mogu, a mislim da mogu maksimalno! Kupio sam sagem my x-6 jos za novu godinu. Veruj mi, pre nedelju dana sam otkrio neku novu funkciju (koriscenje bold, italic underline, linestrike... u smsporukama), sto govori da ima jako puno opcija! Spada u kategoriju iznad 300 e. Kamera je preterano dobra, a sliku u telefonu mozes obraditi skoro kao u photoshop-u (oko 15 opcija a svaka od njih se postepeno podesava. Moj drug ima sonyericcson t610. Ovaj je u svakom pogledu bolji (sagem od se). I kamera, i sve ostale funkcije. Mogu ti samo nabrojati par sitnih, ali veoma bitnih funkcija: podesavanje duzine osvetljenja ekrana, mocan mms editor (jako) kamera sa zastitnim poklopcem, veoma brzo (za razliku od drugih) konektovanje na gprs internet,... Ja sam odusevljen, i veruj mi, necu ga menjati u narednih jos godinu dana sigurno! Jedina, ali bas jedina, mana je to sto nema bluetooth, ali ima infrared. Priznaces nije velika mana. Baterija je vrlo jaka (moze da mi izdrzi i 4 dana, a ja koristim i kameru i net, i mms jako puno. Cesto traje cela 3 dana. Treba mu da se napuni za oko 3,5 sata. Cena mu je niska jer do tada nije imao nikakav model koji moze da parira ovim drugim firmama, ali pazi nesto, sagem pravi elektroniku za mnoge avionske kompanije, tako da sagem nije u tom poslu slab i kuce od juce. Sagem je moja odluka u svakom pogledu!
 

Back
Top