Kako se osecate kada

Bude bas bezveze.
Hm,tako se samo dokazuje da je tacna ona vrdnja da se pravi prijatelji poznaju kad su pored tebe u dobru,kad si ti uspesan i srecan,
a oni koji ti priskoce kad ti je tesko i kad ti se srusi svet,tu su da bi se nasladjivali tvojim bolom.
 
Kada se to desilo od tada vise nismo prijateljice..inace bilo mi je zao..jer nicim nisam izazvala taj osecajn kod nje..ja sebe ni svoj zivot ne mogu da promenim,zivim ga po svom..i ne mislim da to treba da bude razlog necije ljubomore..
 
Bude bas bezveze.
Hm,tako se samo dokazuje da je tacna ona vrdnja da se pravi prijatelji poznaju kad su pored tebe u dobru,kad si ti uspesan i srecan,
a oni koji ti priskoce kad ti je tesko i kad ti se srusi svet,tu su da bi se nasladjivali tvojim bolom.

Koji ne valjaju, ne valjaju. Neki se "grebu" o tuđu sreću, neki stvarno pomažu, neki se naslađuju... Ipak mi najviše smeta ljubomora (nije bitno na šta), i ne mogu više da budem bliska sa takvom osobom. J se uvek iskreno radujem kad moja prijateljica nešto postigne ili doživi, i to očekujem i od nje, kao normalno ako nekog voliš. Ako ne, onda i nema ničega.Samo poznanstvo.:cool:
 
Odavno sam naucila da "ne primecujem" tudja negativna osecanja. Uglavnom se jave i nestanu, kao i moja uostalom . Reagujem samo na otvorene uvrede, napade i pokusaje da mi se naudi.
Te niske emocije dese se i nama ( priznacemo), vazno ih je drzati pod kontrolom dok traju i truditi se da ih odagnamo sto pre.
 
Koji ne valjaju, ne valjaju. Neki se "grebu" o tuđu sreću, neki stvarno pomažu, neki se naslađuju... Ipak mi najviše smeta ljubomora (nije bitno na šta), i ne mogu više da budem bliska sa takvom osobom. J se uvek iskreno radujem kad moja prijateljica nešto postigne ili doživi, i to očekujem i od nje, kao normalno ako nekog voliš. Ako ne, onda i nema ničega.Samo poznanstvo.:cool:

Nisam mislila na takvo grebanje kao finansijsko ili slihtanje radi neke dobiti,
vec jednostavno da vidis da li neko moze da podnese kad si ti srecan,zaljubljen,nasmejan,voljen,imas karijeru uspesnu...
i da uziva u tvojoj sreci.,bez trunke zavisti
Retki su takvi ljudi koji ne pomisle,zasto i ja to nemam,zasto je ona bolja od mene,cime je to zasluzila vise...

"Iako konkurencija nije velika,tesko je biti dobar covek"
 
Nisam mislila na takvo grebanje kao finansijsko ili slihtanje radi neke dobiti,
vec jednostavno da vidis da li neko moze da podnese kad si ti srecan,zaljubljen,nasmejan,voljen,imas karijeru uspesnu...
i da uziva u tvojoj sreci.,bez trunke zavisti
Retki su takvi ljudi koji ne pomisle,zasto i ja to nemam,zasto je ona bolja od mene,cime je to zasluzila vise...

"Iako konkurencija nije velika,tesko je biti dobar covek"

Људски је понекад осетити завист па и према најбољој другарици...
Питање је само колико и на који начин то показујемо.
 
Nisam mislila na takvo grebanje kao finansijsko ili slihtanje radi neke dobiti,
vec jednostavno da vidis da li neko moze da podnese kad si ti srecan,zaljubljen,nasmejan,voljen,imas karijeru uspesnu...
i da uziva u tvojoj sreci.,bez trunke zavisti
Retki su takvi ljudi koji ne pomisle,zasto i ja to nemam,zasto je ona bolja od mene,cime je to zasluzila vise...

"Iako konkurencija nije velika,tesko je biti dobar covek"

Ovo mi se sviđa!:hahaha:

Kad sam spomenula grebanje, zato sam ga i stavila pod navodnike, jer sam mislila na gebanje o sreću - tj. da ljudi vole da su u društvu ljudi kojima ide dobro, jer se tada i oni osećaju bolje - dakle zbog sebe.
Nekada sam mislila da su svi kao ja (kakva zabluda detinjstva) - kad vidim da je neko postigao nešto više od mene, radujem se ako je to rezultat njegovog truda, sposobnosti... ako je neko "postigao" nešto na nepošten način, to i ne shvatam kao postignuće, a ako je postigao nešto čemu sam ja težila, za mene je to motivacija da ja pokušam bolje - ne da njega "potučem", već da sebe "popravim" zavisno od toga u čemu je stvar. A nekima se samo divim.
 
Poslednja izmena:
Kad sam spomenula grebanje, zato sam ga i stavila pod navodnike, jer sam mislila na gebanje o sreću - tj. da ljudi vole da su u društvu ljudi kojima ide dobro, jer se tada i oni osećaju bolje - dakle zbog sebe.

Aha.
Isto kao sto vecina voli da bude u drustvu lepih ljudi,ma koliko neki od njih bili
prazni,nezanimljive licnosti ili glupavi cak,njima se to prasta.
Valjda ljudi misle da je lepota prelazna :)
 
Људски је понекад осетити завист па и према најбољој другарици...
Питање је само колико и на који начин то показујемо.

Jeste,zaista...nekad covek poklekne losim emocijama,
narocito ako mu trenutno ne cvetaju ruze,ali bitno je da to prevazidje.
Ali najgore mi je kad vidim ljubomoru i rivalstvo izmedju 2 rodjene sestre,ili brata..ili sestre i brata.
To stvarno ne mogu da razumem.Da budes ljubomoran na uspeh i srecu tvog najrodjenijeg.
A u nasem drustvu to nije retka pojava.
 
Mnogo je to bolno...
Imam drugaricu, koja zna ceo moj zivot...osecam da je ljubomorna na mene kad god je nezadovoljna sobom, bez obzira na moje uspone i padove u zivotu. cesto preispitujem nase prijateljstvo, ali tesko je odreci se nekoga sa kim delis skoro ceo svoj dosadasnji zivot.

:(
 
Meni je pomalo laskavo. Al' samo ako se radi o nekome ko mi i ne znači baš previše, ovo o drugarici je neprijatno, jako. Dobro, opet je pitanje da li si mislila na ljubomoru ili zavist?

Je li ovo kao, mom dečku se sviđaš više nego ja??! ili je prosto ljubomorna (zavidi ti) što si od nje bolja/uspešnija u nečemu?

U ovom prvom stvarno ne bih znala kako da se postavim, a ovo drugo je situacija koja je izmakla mojoj kontroli i ja jedino mogu da se minimalno eksponiram pred njom u toj nekoj stvari u kojoj sam valjda bolja, uz to da se, naravno, pravim da ništa ne primećujem..... to je najbitnije :roll: otvoren razgovor bi u 90% slučajeva doveo do katastrofe.
 

Back
Top