Kako reagujete na gluposti popularnih "intelektualaca"

haklberi

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
190
Ne znam koliko gledate TV, ja vrlo malo. No i u to vrlo malo nađem vrlo mnogo gluposti izrečenih od strane nabijeđenih intelektualaca, umjetnika, javnih rabotnika.
Nedavno gledam razgovor pisca Mirka Kovača u jednoj cg tv. Raspričao se naš Mirkiša i u jednom trenutku reče otprilike ovo, Gledao sam tu predstavu (takođe "poznatog i priznatog") cg režisera i impresioniran sam replikom u komadu kad određeni lik izgovara: "Za Crnogorce se može reći da su i ovakvi i onakvi, ali im se ne može reći da nijesu pametni" Ovo reče poznati nam i priznati nam Mirko Kovač i neka ti to no ostade živ.
Ja sam reagovao tako što sam mu mrmljajući opsovao a koga drugo no oca:D i prebacio na drugi tv kanal. I ođe se može naći nekih poput Mirka pa da kažem svoje mišljenje.
Van pameti je proglašavati tj. tvrditi da je jedan narod pametan, glup, lažljiv, obdaren ovim ili onim. Pa to svaki srednjoškolac treba da zna. Bog ili kakva druga sila su ravnomjerno u nekim procentima podijelili glupost ili pamet.Zašto bi onda mjerenja famoznog IQ-a davala približno iste procentualne rezultate na svim meridijanima, uzimajući naravno u obzir stepen razvijenosti i druge faktore. Pošto ćate naći i nalazite pregršt ovakvih bisera prosutih od strane onih koje su mediji digli u visinske visine, kako vi reagujete ili objašnjavate slične stvari. J... oca ko ja, ili...;)
 
Raspričao se naš Mirkiša i u jednom trenutku reče otprilike ovo, Gledao sam tu predstavu (takođe "poznatog i priznatog") cg režisera i impresioniran sam replikom u komadu kad određeni lik izgovara: "Za Crnogorce se može reći da su i ovakvi i onakvi, ali im se ne može reći da nijesu pametni" ..;)

otprilike shvatam sta si htio rec
al sagledaj sve dimenzije
u cemu je poenta?

1. mirko kovac je impresioniran replikom iz pozorisnog komada
2. mirko kovac je impresioniran sadrzajem replike iz pozorisnog komada

kako bih ti ovo pojasnio slikovitije, evo primjera:

u jednom od mojih omiljenih filmova - Any given sunday
pred veliku utakmicu
u svlacionicu dolazi svestenik
kako bi se trener i igraci zajedno pomolili
tada jedan od igraca kaze kako on ne vjeruje u boga
na to mu svestenik odgovara:

" There are no atheists in foxholes"

ja sam recimo odusevljen replikom
a ateista sam
razumijes, sto sam htio rec?
 
otprilike shvatam sta si htio rec
al sagledaj sve dimenzije
u cemu je poenta?

1. mirko kovac je impresioniran replikom iz pozorisnog komada
2. mirko kovac je impresioniran sadrzajem replike iz pozorisnog komada

kako bih ti ovo pojasnio slikovitije, evo primjera:

u jednom od mojih omiljenih filmova - Any given sunday
pred veliku utakmicu
u svlacionicu dolazi svestenik
kako bi se trener i igraci zajedno pomolili
tada jedan od igraca kaze kako on ne vjeruje u boga
na to mu svestenik odgovara:

" There are no atheists in foxholes"

ja sam recimo odusevljen replikom
a ateista sam
razumijes, sto sam htio rec?

Odlično te ja razumijem moj zamljače ali ti mene sam si rekao, otprilike.

"otprilike shvatam sta si htio rec
al sagledaj sve dimenzije
u cemu je poenta?"


Ako ćemo da se hvatamo za riječi onda ću da se ispravim. Mirko kovač je bio oduševljen replikom ne zato što je duhovita, lucidna, mudra.....već zato što je on uzeo kao živu istinu, kao činjenicu.
A da te pitam nešto pošto si upoznat sa temama iz cg, predpostavljam. Ima li iđe u cg intelektualaca liše ovih što se pojavljuju svaku veče. Ofrlje da nanižem jedno 5-6 komata,
Blagota Eraković, nema šta ne zna, Brković Balša koji takođe u jednom intervjuu izvali biser tj. njegovu misao koja mu se veoma svidjela pa je ponavljao tokom emisije jedno 3-4 puta. Ta njegova misao glasi : "Bog je stvorio ovaj svijet da bi bio opisan" I ovo je iz malog mozga. Zamisli da obućar kaže da je Bog stvorio ovaj svijet da bi bio obuven i tako redom po profesijama, režiran, opjevan, okrečen..... Onda, Blagota Mitrić, nema šta ne zna. I tako dalje i tome slično znaš možda bolje no ja jer poodavno rijetko gledam televiziju.
No zemljače među ovim što mudruju cg medijima ni jednoga Srbina, nijednoga Crnogorca srpskog porijekla. Što njih ne pušte kojega pa nek se i oni izglupiraju ko ovi. Ne brale, na cg tv su samo promoteri crnogorske nezavisnosti i promoteri crnogorskog šovinizma.
Niko ne pokreće pitanje crnogorskog šovinizma. Poodavno je to pomenuo Slavko Perović no mu vrat slomiše nesoji. Kakav je to intelektualac koji ne podigne glas protiv ugnjetavanja jednog naroda, bilo kog. Danas su to Srbi u Crnoj Gori. Popovića napadoše dpsdžije šipkama, ko slobodno govori pukla mu je pogibija pa zato nekih desetak intelektualaca koje znam, i srba i crnogoraca, ne pomaljaju se od straha od terora.
Moj Kotoranine tako ti je to a i sam znaš da nam je tako to.
Vozdra.
 
a ja se setim cinjenice da je pamet verovatno jedina pravedno raspodeljena stvar medju ljudima - retko ko ce glasno, a pogotovo ne u sebi, priznati da mu nedostaje

To su ti burazeru oni priglupi i mediokriteti jer misle da su najpametniji i to je tako oduvijek bilo. E sad tu se malo brka i ono ja u nama, ličnost, narcisoidni dio ličnosti koji neće da se mijenja s drugim i koji je "savršen" i voli sebe. Ja koji nijesam savršen niti dovoljno pametan ni sposoban, inače nebih živio kako živim, rado bih volio još pameti, mudrosti i kojekakvog duhovnog bogatstva jer sam svjestan svojih ograničenja. Kao što uviđam tuđu intelektualni inferiornost, uviđam takođe i tuđu intelektualnu superiornost. No mnogi znamo da visina IQ ne znači mnogo. Preferiram mudrost.
I mir.
 
Biser Miće Danojlića (parafraziram) u jednom "Utisku nedelje": "Prezirem pisce koji pišu na kompjuteru jer im ta nakaradna tvorevina olakšava posao i oduzima duh delu. Ja još uvek pišem perom (guščijim? :roll:), i tako bi trebalo da čine svi pravi pisci. Nema dobre proze i poezije dok se ne napiše rukom, na papiru."

No comment.

pa dobro je covjek reko; sta ima da sjedis na kompjuteru dok pises (jadne masine, sta sve ne trpe...)
sidji fino, sjedi ko covjek, baci tu perusku i cukaj...:)

ps odo spavat...jesam prolupala, al sam barem zavrsila pola posla....juhuuu...
 
A,šta bi mi obični radili da nema tih popularnih kvazimislilaca,čemu bi se nasmejali?
Zivot je igra,neprestalno traganje za ničim ili nečim,zar je bitno...velika je mudrost
razgraničiti šta je šta,šta je kvalitet a sta kvantitet.U ovom vremenu ludila i lažnih identiteta
ostati zdrave pameti je teško ali ne i nemoguce.More informacija,ideja,svega sto se pojavljuje
kao slika i tekst,moze se upotrebiti kao zametak neceg novog ali se običan čovek moze i izgubiti
u tom moru smerova...
U prevodu..pravo gledaj i nećeš udariti u banderu...ako se mnogo osvrćeš ništa ti neće promaći osim bandere.:D
 
Poslednja izmena:
pa dobro , ja mislim da je postavljac mislio da kazete s cim se ne slazete tj. sta je smesno ...mi sve ne konstatujemo , dok ti pojedini "intelektualci" ne udju u skupstinu, i, u najmanju ruku , ne urade nista pametno ...e,onda se setimo da im prebacimo sto im je hrana u skupst.restor.predobra,plata prevelika itd...nego , da vi sto pisete na Filozofiji , lepo osnujete jednu stranku ...
 
volim da čitam otvorene pisma umišljenih i manje umišljenih ....a popoolarnih intelektooalaca....uživam da čitam kako se napoošavaju....ono...iz broja u broj...u nin-u.....pa onda počnu komentari čitalaca...kako je poslednjem broju pisao uvaženi gospodin taj-i-taj....jao pa...onda to mesec dana traje...sve saznaš o čoeku i tačni praviš presek nacije...ko je sa kim...ko koga tu ebe...a šo...divota.....i njenog mentalnog zdravlja ....uz to...ti tekstovi su nekad toliko doohoviti..ma, milina jedna....pa onda obavezno navijam za jednog..a često mi boode teško zbog onog droogog...pa mi onda žao obojice....
 
volim da čitam otvorene pisma umišljenih i manje umišljenih ....a popoolarnih intelektooalaca....uživam da čitam kako se napoošavaju....ono...iz broja u broj...u nin-u.....pa onda počnu komentari čitalaca...kako je poslednjem broju pisao uvaženi gospodin taj-i-taj....jao pa...onda to mesec dana traje...sve saznaš o čoeku i tačni praviš presek nacije...ko je sa kim...ko koga tu ebe...a šo...divota.....i njenog mentalnog zdravlja ....uz to...ti tekstovi su nekad toliko doohoviti..ma, milina jedna....pa onda obavezno navijam za jednog..a često mi boode teško zbog onog droogog...pa mi onda žao obojice....

:D:D:D Najbolji odgovor, bravo munjo nebeska. Šta bi čoek drugo no se avetinjama smijao. .:klap::klap::klap:
Odgovori su OK mada sam ja očekivao više primjera, tj. krmećih bisera koje bacaju pred "obične" ljude.
 
A,šta bi mi obični radili da nema tih popularnih kvazimislilaca,čemu bi se nasmejali?Zivot je igra,neprestalno traganje za ničim ili nečim,zar je bitno...velika je mudrost
razgraničiti šta je šta,šta je kvalitet a sta kvantitet.U ovom vremenu ludila i lažnih identiteta
ostati zdrave pameti je teško ali ne i nemoguce.More informacija,ideja,svega sto se pojavljuje
kao slika i tekst,moze se upotrebiti kao zametak neceg novog ali se običan čovek moze i izgubiti
u tom moru smerova...
U prevodu..pravo gledaj i nećeš udariti u banderu...ako se mnogo osvrćeš ništa ti neće promaći osim bandere.:D

Јој, извини, ништа лично, али мени звучи много смешније када нека тамо Ла Барбара каже да су људи попут Мирка Ковача и Миће Данојлића ''квазимислиоци'' који служе за увесељавање народних маса...:roll:
 

Back
Top