Polaganje voznje

Poruka
4.413
S obzirom da sam totalni duduk za voznju i automoblile a za koji dan planiram da se upisem u skolu voznje zamolila bih vas da mi odgovorite na par pitanja jer u svojoj okolini nailazim na razlocite odgovore

1. Na kom automobilu je bolje polagati? Vecina kaze na jugu jer kad naucis juga znaces sve. Jel to tacno?

2. Kako izgleda skola voznje? Da li se prvo polazu testovi pa seda u kola ili obrnuto? Jel se polazu neposredno pre/posle voznje ili se ceka? Pitam posto mi je vazno da sto pre zavrsim.

3. S obzirom da planiram da imam 2 casa dnevno zanima me koliko onda to traje. To je 20 dana casova ali ne znam kako je sa testovima, jel se to ide na neka predavanja ili se samo dobije knjizica da se nauci? I jel posle odmah polaganje voznje ili se i to ceka par dana?

4. Koliko se casova vozi na poligonu a koliko na ulici? I koliko se vozi uvece?

5. Imam neki strah od voznje tj strah da to necu umeti pa se pitam jel se taj strah izgubi vremenom? Posto iz ove perspektive cini mi se da necu smeti da vozim brze od 20 na sat:dash:

6. Inace planiram da upisem Signal. Jel ok skola?

7. Jel se lekarski pregled zakazuje(ako da za koliko obicno?) ili moze samo da se ode? Da li je on obavezan pre upisa u skolu ili mogu i u toku da odem? STa se tacno pregleda? Jel i pluca, posto nesto kasljucam pa...?

ETo to je to za sad. Hvala vam unapred:ok:
 
1. polagao sam na Golfu i bio je o.k.. iako sam duduk za voznju

2. ne,u auto se seda bez ikakvih polaganja. mozes da polazes cim izvozis casove,u mojoj skoli u Kg-u su oragnizovali polaganja na svakih 15 dana

3. uzmes knjizicu i ucis uporedo sa voznjom.. ja sam bukvalno sve casove vozio napamet,bez ikakvog ucenja. to ti naravno ne preporucujem ;) cim sve izvozis mozes na polaganje

4. sve zavisi.. ja sam talenat pa me drzao na poligonu 6 casova a neki na ulicu izlaze nakon 2 ili 3.. i to za vece sve zavisi od rasporeda

5. e ovde smo potpuno isti samo ja ti ne mogu odgovoriti jer nakon dozvole nisam seo u kola :dash:

6. ovo vec ne bih znao

7. kod nas se lekarski ne zakazuje,samo odes ujutru u ambulantu,pljunes im kintu i sve se zavrsi za dan. naravno da je obavezan pre,instruktor ga drzi u kolima sa ostalim podacima

prilicno je cimanje (bar ovde).. psiholog (strasno dosadno) i ocno su neki normalni pregledi,sve ostalo nije strasno (i nema mnogo stvari pored toga,pita te da li si zdrav ti kazes jesam i to je to)


nadam se da sam pomogao
 
1. Glupost. Yugo je Yugo, Yugo nije sve.
2. Redosled zavisi od toga kako se dogovoriš u školi.
3. Imaš knjigu i one testove na kompu, to je dovoljno da bi položio testove. Izmedju teoretskog i praktičnog dela postoji zakonska obaveza da mora da izmedju jednog i drugog prodje nekih nedelju ili dve dana.
4. Na poligonu po zakonu 6, mada je i to relativno, tj zavisi od instruktora. Uveče mogu da ti daju, a i ne moraju.
5. Strah se izgubi vremenom. Sve zavisi od tebe kako se postaviš prema tome. Sa negativnim stavom nikad nećeš uspeti.
6. To već ne znam. Trebalo bi da jeste.
7. Samo se ode, bez zakazivanja. On se odradi pre nego što ideš da se upišeš u školu. Ne bi trebalo da imaš problema zbog tog kašljucanja.
8. To da ti se žuri - izbij to sebi odmah iz glave.
 
Ima nešto u tome: kad naučiš na yugu- znaš sve... Nije zabadava ona: Zašto vozači yuga idu direkt u raj?- Prošli su pakao.
Elem, drugar ima položeno, ne zna da vozi yuga, navikao na kratki menjač, servo volan, hidr. kvačilo i ne zna da menjač može da leti na sve strane, da ti treba malo više mišića da okreneš volan, i noga kojom ćeš spustiti kvačilo... Kad smo kod njegovog ujaka gde je yugo- ja vozim... Ja sam polagao na tom "autu". Ali sam vozio i Corsu i Koral IN. Instruktor je tako hteo. Da "osetim" i sajlu i hidrauliku. ;)

Ako misliš da ćeš pasti- pašćeš... Oslobodi se straha, samo polako...
 
Hvala svima:)

Ijaoj samo 6 casova na poligonu?:sad2: Mislim da ce meni trebati bar 20:dash:
A sta se radi kod psihologa, jel neki test (ako da, kakav?) ili se prica sa psihologom? Koliko traje? I jel se svi ti pregledi urade u jednom danu?

Ne mislim ja bas da cu pasti, samo se nadam da cu se kad provozam par casova oslobooditi tog straha.
 
S obzirom da sam totalni duduk za voznju i automoblile a za koji dan planiram da se upisem u skolu voznje zamolila bih vas da mi odgovorite na par pitanja jer u svojoj okolini nailazim na razlocite odgovore
da pocnemo:D

1. Na kom automobilu je bolje polagati? Vecina kaze na jugu jer kad naucis juga znaces sve. Jel to tacno?
Na onom koji ti se dopada..sto noviji..nije tacno i niko ti ne garantuje da ces znati upaliti bmw-a koji je ceo kompjuter;)

2. Kako izgleda skola voznje? Da li se prvo polazu testovi pa seda u kola ili obrnuto? Jel se polazu neposredno pre/posle voznje ili se ceka? Pitam posto mi je vazno da sto pre zavrsim.
Ti vozis..a polozen psp ti daje mogucnost polaganja posle 20 izvozenih casova..sto ti na osnovu komentara ne preporucujem..vec svih 40

3. S obzirom da planiram da imam 2 casa dnevno zanima me koliko onda to traje. To je 20 dana casova ali ne znam kako je sa testovima, jel se to ide na neka predavanja ili se samo dobije knjizica da se nauci? I jel posle odmah polaganje voznje ili se i to ceka par dana?
Racunaj oko mesec dana..i probaj naci resene pandurske testove:tajna:koji se rade na 2 nedelje..ako padnes cini mi se toliko se opet produzava polaganje

4. Koliko se casova vozi na poligonu a koliko na ulici? I koliko se vozi uvece?
Ako ti krene vec 2-3 cas izlazis na ulicu..a vreme biras sama

5. Imam neki strah od voznje tj strah da to necu umeti pa se pitam jel se taj strah izgubi vremenom? Posto iz ove perspektive cini mi se da necu smeti da vozim brze od 20 na sat:dash:
Ne brini:D

6. Inace planiram da upisem Signal. Jel ok skola?
To vec ne znam..ja sam na banjici s&t kup i sve iz prvog puta posle 2es casova:klap:..licno ti predlazem da izaberes auto skolu koja je dalje od centra

7. Jel se lekarski pregled zakazuje(ako da za koliko obicno?) ili moze samo da se ode? Da li je on obavezan pre upisa u skolu ili mogu i u toku da odem? STa se tacno pregleda? Jel i pluca, posto nesto kasljucam pa...?
Ovo se ne secam..ostavi cigarete:lol:

ETo to je to za sad. Hvala vam unapred:ok:
:bye:
 
Pa sad, ne bih se baš složio. Ako uči vožnju na nekoj daljoj periferiji, neće joj biti dobro kada bude trebala da predje Gazelu ili da vozi na potezu Autokomanda - Slavija - Trg - 29-ti- Pančevac. :lol:

Ma recimo na banjici poligon je veliki..nema guzve nikad..ravnica..vozis prema avali laganica..polukruzni posle vma..inace centar izbegavam i kao iskusan vozac;)sve ce ona lepo nauciti
 
Hvala svima:)

Ijaoj samo 6 casova na poligonu?:sad2: Mislim da ce meni trebati bar 20:dash:
A sta se radi kod psihologa, jel neki test (ako da, kakav?) ili se prica sa psihologom? Koliko traje? I jel se svi ti pregledi urade u jednom danu?

Ne mislim ja bas da cu pasti, samo se nadam da cu se kad provozam par casova oslobooditi tog straha.

ma cuti,ja mu vicem ''Zoki brate nisam ja za grad a on meni,samo ti teraj'' :lol:

psiholog je mene malo gusio pricom a onda slazes kockice po bojama i oblicima.. tezak smor

sve se zavrsava za par sati
 
Mene bogami nisu smarali sa kockicama i time. Pitali jel pijem, pušim ili se drogiram, reko - jok, dobro, ćao - zdravo. Gotovo bilo za 3 minuta, ako ne računam čekanja u čekaonicama.
Još jedna stvar je bitna, a to je kakav je instruktor kao psiholog i pedagog. ;)
 
ma idi ybt,pogubis se sa onim glupostima.. jos ja ne funkcionisem pre 12 ujutru a kockice sam slagao u 8 :dash:

srecom pa ih nema mnogo,dva ili tri oblika da slozis

a instruktor mi je legenda.. lik je naravno odmah video sa kim ima posla pa je morao da ulozi svo svoje strpljenje. ipak,zavrsismo ga mi na kraju a da nije bilo njega ne bih uradio nista. ja sam prilicno zatvoren i nekomunikativan ali sam sa njim mleo svih 45 minuta pa me vremenom naucio i da vozim :)
 
Poslednja izmena:
a polozen psp ti daje mogucnost polaganja posle 20 izvozenih casova..

A sta bi bio psp?:rumenko::rumenko::rumenko:

i probaj naci resene pandurske testove

Gde gde gde?:whistling:
I da, kakvi su to testovi na kompu Stefane?

licno ti predlazem da izaberes auto skolu koja je dalje od centra
Ova je na Miljakovcu a poligon mi je bukvalno iza zgrade sto je :super:

ostavi cigarete
Imacu u vidu ovaj savet kad propusim;)

Jel mogu ja da biram instruktora? Posto sam s jednim pricala(jer svakodnevno kod poligona setam psa) i deluje mi ok i dosta smireno, sto je meni kao panicaru vise nego potrebno:lol:

Iz vaseg iskustva, jel su tezi testovi ili voznja, za poloziti? Meni se nekako cini da je lako nabubati testove al zato brm brm-:nono:



Nego, od kad stupa na snagu onaj zakon da mora da se polaze 6 meseci i vozi 2 godine s iskusnim vozacem?
 
PSP - poznavanje saobracajnih propisa, mozes da polazes sa navrsenih 14 godina zivota i daje ti pravo na upravljanje mopedima do 50ccm i nekim radnim masinama.

Naravno da mozes da biras instruktora, jednostavno kad sledeci put budes pricala sa tim instruktorom kazes mu da hoces da obucavas, on te utefteri i pici ;)

Testovi su lagani, dobices resene od instruktora i ucis iz njih, od 40 (cini mi se) papira na polaganju ce ti biti 8 i to je to.
 
A sta bi bio psp?:rumenko::rumenko::rumenko:

Poznavanje saob.propisa.Ako to polozis,smanjujes voznju/obuku za 20 casova sto u tvom slucaju nikako nije preporucljivo.


Gde gde gde?:whistling:
I da, kakvi su to testovi na kompu Stefane?

To bi trebalo da ima svaka ozbiljnija auto-skola.Pitaj jel imaju obuku na racunaru jer su isti testovi koje radis u auto-skoli i oni na polaganju.



Jel mogu ja da biram instruktora? Posto sam s jednim pricala(jer svakodnevno kod poligona setam psa) i deluje mi ok i dosta smireno, sto je meni kao panicaru vise nego potrebno:lol:

Moze.

Iz vaseg iskustva, jel su tezi testovi ili voznja, za poloziti? Meni se nekako cini da je lako nabubati testove al zato brm brm-:nono:

Na voznji mogu da te obore iz nekog samo njima poznatog razloga uz glupo obrazlozenje,dok na testovima sta uradis-to ti je.

Nego, od kad stupa na snagu onaj zakon da mora da se polaze 6 meseci i vozi 2 godine s iskusnim vozacem?

To niko tacno ne moze da ti kaze.:D

I opusti se,nije nista strasno,pogledaj kakvi sve imaju dozvolu i voze.Cak i autobuse.
 
Nemam ja nikakva pitanja, ni odgovore, samo knjigu koja se zove "polozite vozacki ispit, udzbenik za osposobljavanje kandidata za vozace svih kategorija".
Hoces da kazes da postoji i knjiga samo sa pitanjima i odgovorima i da ce samo pitanja iz te knjige biti na testu?
 

Back
Top