Ko je uništio fudbal u Srbiji?

Deki139

Zainteresovan član
Poruka
453
Na Olimpijadi smo se proslavili
Još pukli pare za osiguranja strancima, koje su na jedvite jade pustili njihovi klubovi, da igraju za reprezentaciju.
Ista priča i sa klubovima.
Sad nam je Fenerbahče plafon, a dno se i ne vidi.
Drugovi i drugarice, ko je kriv? Trener? Da li i za kriminal u našem fudbalu?
Mogu da razumem, da se to pitanje ne postavlja u fudbalskom savezu Papua nove Gvineje, Svazilenda i sl. Ali mi smo bili olimpijski prvaci, 2 puta vicešampioni Evrope, Svetski prvaci do 21 godine i klupski prvaci sveta.
ALO! SPORTSKI RADNICI!!! NEKO VAS JE ZADUŽIO!
Jel znate da se pita ne pravi od g.ovana?
 
A i problem je shto se uvek stvarala fama o fudbalu kao da smo mi u tom sportu i pre nego shto smo"unishteni" bili neshto.
Ovde se u zvezde kovaju neki Dzajic Shelularci..itd.itd. a za njih u odnosu recimo na Platinija,Krojfa,Bekenbauera,Di Stefana..i mali milion drugih stvarno velikih fudbalera..znachi u odnosu na njih ovi nashi su nule i niko van ex-ju za njih nije chuo.
Ali kao mogli su oni...samo zla kob..da,da...evropski brazilci...ahahahaha...nikad ni bili nikad ni prestali da budu.
 
Miljan Miljanic
nishta bez Crnogoraca

odgovor tacan.
ne moramo dalje...

on je najveci prodavac magle u fudbalu...
taj covek je gurao ''cuveni 'milicionar'' '90-ih

moze da prica satima i ne kaze nista....
a zavrsava recima kako je fudbal filozofija:dash:

njegovi puleni su djoric..kosanovic... i ostali iz saveza danas.

sve sami zavisnici od lopovluka...
a od skole,svi zajedno imaju ... trenerski kurs u ohridu
platis 500e i dobijes diplomu,satro pise ''fudbalski trener'':rotf:

ps. pogledajte sta su napravili danas od fk ''petokraka'(moram:D)
kakav je to klub bio '80-ih,:ok:
a danas su mala mostanica sa sve upravom ..bunjom i toplicom:rotf:
 
Apsolutno! Treba reci samo fudbalska mafija. Jer, toliko ih ima da nije fer spomenuti samo par njih!!






Po meni tu prednjace Cure i Aca Bulic, Cure se u toj emisiji pravio lud toliko da sam ja umirao od smeha, na pitanja one voditeljke da li je neko uzimao pare od toliko prodatih igraca partizana on je jedno deset puta rekao: niko nikada niko nikada niko nikada . . . to mi je secam se palo mnogo smesno :mrgreen:
Aca Bulic je istoj emisiji priznao da je sa Zeleznikom u jednoj sezoni u nasoj ligi odigrao 95 % namestenih meceva, tacnije da je sa samo dva kluba mogao da igra posteno :mrgreen:
 
Po meni tu prednjace Cure i Aca Bulic, Cure se u toj emisiji pravio lud toliko da sam ja umirao od smeha, na pitanja one voditeljke da li je neko uzimao pare od toliko prodatih igraca partizana on je jedno deset puta rekao: niko nikada niko nikada niko nikada . . . to mi je secam se palo mnogo smesno :mrgreen:
Aca Bulic je istoj emisiji priznao da je sa Zeleznikom u jednoj sezoni u nasoj ligi odigrao 95 % namestenih meceva, tacnije da je sa samo dva kluba mogao da igra posteno :mrgreen:


Meni se ipak cini da je Aca Bulic mnogo sitniji od nekih. Jeste priznao da je namestao, ali bio je prisiljen. Crnogorci su najveci mafijasi. Zajedno sa Arkanom, po mom misljenju, su najveci krivci. A Curkovic je legenda. Kada ga je pitala da li zna sta je to 3 za 3, rekao je: znam, ne znam, ne ne znam, ne zanima me to!!!! Kao onaj iz onog klipa: Jeste li vi nesto popili? Nisam..jesam, jesam!
 
Ma bre ljudi, postoji lepa narodna izreka.
Od gov*na se pita ne pravi.
Kako ocekivati da ista postognemo (govorim o klupskom takmicenju) kad svaki igrac cim prestane da pije mleko ode u inostranstvo. Ne znam da li ijedan tim sastavi dve sezone sa 60% istim timom. Ne moze se tako. Tim za vece domete mora barem 4 sezone da igra zajedno da bi u petoj napravio "bum"

Sto se tice reprezentacije kad svi cuvaju noge, kad niko nece ni da potrci sta i ocekivati. Ja bih raspustio nasu reprezentaciju. samo blate ime koje smo nekad imali. Nekad se ime nase reprezentacije govorilo sa postovanjem, sada se protivnici pitaju da li da igraju sa B timom pa da nam daju dva do tri komada ili da igraju punom snagom pa da nas napune da ojacaju gol razliku. Postali smo cista kalkulacija drugim reprezentacijama.
 
Kojih 60%? Pa ne 50% tima se na sacuva od prosle sezone... A da ne pominjem to sto treneri ne mogu da izdrze ni 2 sezone na klupi...
Kao sto rece Tab, izgleda da smo spali na iste fudbalske grane sa Azerbedzajnom, Kazahstanom, Jermenijom... Ili cak na nize...
 
Da pomenem i pojedine sportske novinare, koji guslaju o losim rezultatima i pretvaraju ih u vrhunske.
Njihovo pisanje je jednako stetno , koliko i ponasanje pomenutih sportskih (ne)radnika.
Evo svezeg primera(citiram):
"Partizan je bez obzira na krajnji rezultat u prvoj utakmici(2:2) OSVETLAO OBRAZ SRPSKOM FUDBALU, a istog misljenja je i sportski direktor Ivan Tomic."
A Tomic ce dalje:"Imamo mnogo razloga za zadovoljstvo....itd.

Sve je tu prisutno. I optimizam do neba nicim potkrepljen i nerealni planovi, kritike upucene svim "nevernim Tomama". Svega ima, samo nema rezultata.
ALO! NEMA REZULTATA!
Znaci, cekas i drugu utakmicu, pa onda k.enjas, a ne posle skromnih 2:2, da kujes planove za L.sampiona.
Drugovi i drugar'ce, da li vam je neko rekao da se utakmica igra 90 minuta.
Ma njima je za srce priraslo onih prvih 45. Hebe se njima za drugu polovinu.
Gospodo novinari, Gebels je za vas malo dete.
 
Potpuno se slazem.
Placeni novinari i oni koji zele da se uvuku odrdjenim klubovima kuju u nebesa nikakve igrace na osnovu par dobrih poteza.
A narocito me nervira kad novinari krenu sa filozofiranjem i kreiranjem timova i taktika.
 
Prvi krivac Miljan Miljanic . Covek koji apsolutno nista nije uradio na mestu predsednika FSJ . Ono potencijala kojeg smo imali 90-ih je unistio on i kriminalna ekipa oko njega . Uzmite samo 98 godinu , te godine kad je Crvena Zvezda imala ekstra generaciju , Obilic uzima titulu , sa retardiranim anonimusima poput Grozdica , Kovacevica , Rankovica , Juskica ... Zar nikome ne upada u oci i sledeca cinjenica , kako to da u mecu protiv Nemacke gde smo ih oprali kao nikad navodno primamo 2 bezvezna gola odjednom , a te godine Nemacka je imala ubedljivo najlosiju reprezentaciju koja je ikad otisla na SP . Zasto je ubijen Branko Bulatovic ? Mislim da MIljan Miljanic mnogo toga zna , a ko stiti tog coveka ja ne znam ...
Drugo , ekipa koja je dodatno dokusurila nas fudbal je ona na celu sa Dejom Bogom Savicevicem i Draganom Stojkovicem . Cim su se povukli iz fudbala , odmah su zaseli na najbitnije pozicije u savezu , a kakvi su njihovi bilansi , dovoljno govori blamaza protiv Azerbejdzana i Finske u kvalifikacijama .
Trece , na kraju okorelo nepismeni retard Zvezdan Terzic i najveca lopina u fudbalskom nebu Srbije Tomislav Karadzic . Ko je stitio toliko i ko jos stiti tu gospodu , nesto smo vec mogli da saznamo i u dokumentrcu B92 Pravila Igre , svaka cast ljudima na profesionalnom angazmanu i hrabrosti da urade tako nesto u Srbiji ...
 

Back
Top