gde se pije najbolji esspreso u beogradu?

kafeholicarka

Iskusan
Poruka
5.890
za mene je ispijanje kafe jedan mali ritual... najvise mi prija kafica u nekom dobrom kaficu i dobrom drustvu. atmosfera je bitna, isto kao temperatura kafe,miris i ukus.
da li volite da zapocnete dan sa dobrom kaficom?
koliko dnevno popijete kafe? koje kafe pijete?

i na kraju, gde mislite da se pije najbolji esspreso u beogradu?
 
costa.jpg

Sto se kvaliteta kafe tice sigurno za sad najbolji..ostalo ne preporucujem:think:inace ne pijem kafu samo profy pravim
 
zavisi sta volis, da li si u "obicnom fazonu", fensi, koju kafu volis( lavazza, danessi, hausbrant...)
moja iskrena preporuka splav na savi BAOBAB i neverovatni danessi :-D

p.s. tema je bila




nista fensi...volim opustena mesta sa dobrom kafom.
to bi kafic i trebao da bude...zar ne?
mislim, mesto gde pre svega dobijes dobru kafu,
a kako je sredjen, to manje vise...
na zalost, cini mi se da mnoga mesta u bg
vise poklanjaju paznje enterijeru, nego kvalitetu kafe...
zato sam i postavila ovo pitanje.

inace, izvinjavam se ako je ova tema vec bila.
nova sam na forumu, pa nisam bas u toku. :confused:
 
costa.jpg

Sto se kvaliteta kafe tice sigurno za sad najbolji..ostalo ne preporucujem:think:inace ne pijem kafu samo profy pravim



to je nesto novo...kad sam zadnji put bila u bg (posto zivim preko)
ne secam se da sam videla taj kafic.
bio je samo onaj greenet (kako se vec pise:confused:)
ali mi se tamo esspreso nije bas svidjao...moram priznati.:(

kako to mislis ne pijes, a pravis?:eek:
radis u kaficu ili...?
 
Kafu obožavam, ali kada je ja skuvam, pošto pijem jaku i bez šećera. Kada sam van kuće pijem samo kada sam baš u krizi, pošto mi uvek nešto fali u tim kafama. To su nekako više slastice nego kafe.
A pijem obavezno jutarnju. Pre nje ne progovaram. Kad ustanem prvo idem u kuhinju i stavljam džezvu, pa u kupatilo na tuširanje, pranje zuba i druge stvari. Jedem i radim sve što drugo treba tek nakon ispijene kafe. A tokom dana, zavisi. Nekada sam pila mnogo. Bez preterivanja svaki put kada prođem pored kuhinje stavljala bih džezvu, pa čak se dešavalo da se zaboravim i ako vidim džezvu na šporetu koju je stavio neko drugi, ja zakuvam sebi kafu. Bilo je svađa zbog toga. :rumenko:
Sada, mislim da retko kad popijem više od tri.
 
Kafu obožavam, ali kada je ja skuvam, pošto pijem jaku i bez šećera. Kada sam van kuće pijem samo kada sam baš u krizi, pošto mi uvek nešto fali u tim kafama. To su nekako više slastice nego kafe.
A pijem obavezno jutarnju. Pre nje ne progovaram. Kad ustanem prvo idem u kuhinju i stavljam džezvu, pa u kupatilo na tuširanje, pranje zuba i druge stvari. Jedem i radim sve što drugo treba tek nakon ispijene kafe. A tokom dana, zavisi. Nekada sam pila mnogo. Bez preterivanja svaki put kada prođem pored kuhinje stavljala bih džezvu, pa čak se dešavalo da se zaboravim i ako vidim džezvu na šporetu koju je stavio neko drugi, ja zakuvam sebi kafu. Bilo je svađa zbog toga. :rumenko:
Sada, mislim da retko kad popijem više od tri.

kad bi ti i ja ziveli zajedno,bas se ne bi naprićali. :bye:
Isti ritual!!!
 
za mene je ispijanje kafe jedan mali ritual... najvise mi prija kafica u nekom dobrom kaficu i dobrom drustvu. atmosfera je bitna, isto kao temperatura kafe,miris i ukus.
da li volite da zapocnete dan sa dobrom kaficom?
koliko dnevno popijete kafe? koje kafe pijete?

i na kraju, gde mislite da se pije najbolji esspreso u beogradu?

nigde. ne volim espreso. mislim da je to prevara od kafe, i po količini i po ukusu.
pijem nes bez mleka, isključivo i to veoma jak sa malo šećera.
p.s. dan uvek započnem kafom, samo što je ne ispijam uvek istom brzinom...radnim danom je to s'nogu...dok se šminkam, a nedeljom i subotom....eee.....:lol:
 
za mene je ispijanje kafe jedan mali ritual... najvise mi prija kafica u nekom dobrom kaficu i dobrom drustvu. atmosfera je bitna, isto kao temperatura kafe,miris i ukus.
da li volite da zapocnete dan sa dobrom kaficom?
koliko dnevno popijete kafe? koje kafe pijete?

i na kraju, gde mislite da se pije najbolji esspreso u beogradu?

ahhh, ovo kao da sam ja pisao... :heart:
volim sve vrste kafa, ali espresso mi je na vrhu liste! U stanju sam da ustanem ujutru i prosetam se do grada samo da bih popio kafu i procitao novine, jerbo retki su ljudi koji bi mi udovoljili da idu rano sa mnom.
Dnevno stucem i po 5 komada ako mi se bas zadesi. Svaki momenat i svako vreme je dobro za kafu, bilo jutro, podne, vece... :mrgreen:
U BG-u mi je najlepse u Greenetu kod Beogradjanke... porucim neki lagan dorucak, i posle prezivam uz kafu! :heart:

dan se ne pocinje bez prave srpske kafe.jake i bez secera...
i naravno mog omiljenog Blica...(
izvinjavam se ako je reklama)
naravno sad ga citam online ali me i dalje podseca na rodnu Srbiju!!!

sve ostale kafe za mene su bezveze!
ponekad zalutam u Starbucks ali nije to to
Nazalost kuvanje kafe mi nije jaca strana iako sam pasionirani uzivalac, stoga retko pijem crnu kafu, ali bez Blica nigde! :mrgreen:;)
 
Kafu obožavam, ali kada je ja skuvam, pošto pijem jaku i bez šećera. Kada sam van kuće pijem samo kada sam baš u krizi, pošto mi uvek nešto fali u tim kafama. To su nekako više slastice nego kafe.


Isti slucaj. Samo da je jaka i gorka, ostalo ne priznajem kao kafu.

Nista bolje nego dooobar esspreso. Tursku sam pocela da pijem pre nekih godinu dana silom prilika (svi na poslu pili, pa mi bilo glupo da ih svaki put odbijem), a sad sam se navukla i na nju..
Mada.....esspreso je esspreso.




pa čak se dešavalo da se zaboravim i ako vidim džezvu na šporetu koju je stavio neko drugi, ja zakuvam sebi kafu. Bilo je svađa zbog toga. :rumenko:
.


:hahaha::rotf:
 
Poslednja izmena:
Ma Costa mi je nesto bezveze.... Kao sto rece Treca - to su vise poslastice, ne kafa.
A cesto se vrzmam u tom kraju (zbog faxa), pa na pauzi obicno odem u Greenet il Tramvaj, ma bilo gde, al Costu zaobilazim i nesvesno.

I bolje da nisam videla ovu temu jer mi se sad strasno pije kafa. Ma jbte, ja sam skroz naopaka, uvek mi se uvece ili nocu pije, a ujutru, ko sav normalan svet - e tad mi se i ne pije nesto posebno (mada i tad je skuvam :rumenko:)
 
Poslednja izmena:
to je nesto novo...kad sam zadnji put bila u bg (posto zivim preko)
ne secam se da sam videla taj kafic.
bio je samo onaj greenet (kako se vec pise:confused:)
ali mi se tamo esspreso nije bas svidjao...moram priznati.:(

kako to mislis ne pijes, a pravis?:eek:
radis u kaficu ili...?

Bas je dobar osecaj praviti toliko raznih djakonija s kafom..radio i naucio..popijem ponekad nes ili moccu..a inace taj brend je najpredniji u svetu..otvaraju na svaka 4 dana po jedan lokal..kod nas ce biti 110 na teritoriji bivse sfrj.:)
 

Back
Top