Potrebne informacije i sugestije

samuilov

Zainteresovan član
Poruka
209
Naime htela bih da se rapitam kako to ide.Kad ja odlucim da hocu na posdiplomske studije negde u inostranstvu sta prvo uradim i sta treba sve da uradim?
Studiram pejzaznu arhitekturu i hortikulturu u Beogradu,sada cu nadam se zaista upisati 3 godinu,ali razmisljam da idem na master sa strane,pa da se na vreme raspitam.

Mislim da je za ovu moju struku najbolje traziti nesto u Holandiji Svedskoj,Nemocakoj,Sloveniji mozda,...mozda Koreja,ne znam,....

Zatim da li je moguce otici nekako ali da dobijes stipendiju da ne placas sve sam?

Smatram da je potreban dobar prosek,dobro motivaciono pismo ili tako nesto i veoma dobro znanje engleskog.Ili ako studiras na njihovom jeziku onda je skolovanje jeftinije ili kako to vec ide?

Na koji sajt je najbolje otici i raspitati se za postdiplomske studije,ili da li postoji neka studenska organizacija od koje mogu dobiti korisne savete i koja me moze uputiti gde da trazim informacije?

Mozda ovo i nije neka konkretna tema ali mislim da ce mi svaka informacija dobro doci!Hvala u napred!:)
 
Preporucila bih ti da odlazis na sajtove konkretnih univerziteta koji te zanimaju.

Dakle, googlaj University of *** (samo stavi ime grada koji te zanima) pa onda tu pogledaj sta i kako nude.

Holandija ima puno mesta gde se moze studirati na engleskom, ali ne znam sta da ti kazem za stipendiju... znam neke ljude koji su je dobili, za postdiplomske, ali to su sve bili top studenti. Uvek vredi probati.

U vecini ostalih evropskih zemalja (sem UK i Irske naravno) studira se na lokalnom jeziku.

Srecno!
 

Back
Top