VAŠ KRAJ

Imam jednu drugaricu sa Ceraka 87 godiste,zove se TAMARA i ide u drvnu skolu.Da li je poznajes.Inace ja sam ALEKSANDAR isto 87 godiste,treniram rukomet 4 godine,slusam psiho i R>A<P.
 
divlja u srcu:
Svidja mi se sto kad izadjem na terasu, tripujem da sam na Zlatiboru. Ima mnogo sumica i nekako je izolovano od saobracaja. :)
I sto su zgrade crveno bele i imaju kose krovove.

medak? :I petlovo brdo? :I

pa ja imam samo beton oko mene ali sam u centru..ali stan mi polako propada..volim sto zivim u gradu inace je lose sto nemam mir i tishinu..nemam neki bolji odgovor plasim se nekih ljudi ja sam nezhna..a bole me de zivim vazhno da ima da se jede i da ima para.
 
Zvezdara... Kao što se da videti.

Ogroman kraj, u mojoj neposrednoj blizini je Zvezdara Teatar, kod opštine Zvezdara je i T teatar, VI gimnazija, Geodetska, Mašinska, Građevinska, Medicinska četri osnovne škole, tri studentska doma i ko zna koliko obdaništa i vrtića :wink: Tu je naravno - park šuma Zvezdara (te slike moram da vam pustim), Observatorija, neka vojska, Gradska bolnica, porodilište, Dom zdravlja Zvezdara, pijace... ma sam Bog sveti zna šta sve nema... lokali, kafići... ni ja sama ne znam da nabrojim :oops:

Mahom se svi ljudi poznaju, na primer - moj tata je išao u osnovnu školu sa mamom mog najboljeg druga, a njegov profesor tehničkog je meni bio razredni...

Sve stalno vrvi od mladih ljudi, dece i školaraca.

U bilo kojoj ulici mog kraja, kad stanete da oslušnete onu ''uličnu tišinu'' ne može da se desi a da negde u daljini ne čujete smeh :wink: - ako mi ne verujete probajte.





:lol: :lol: :lol:
 
e a ja kad se probudim i bacim dug pogled kroz prozor(terasu) spavace sobe... u daljini se vide neke petospratnice, stare a ispod mene baste, zelenilo... tisina. u ulici gde zivim ima 3 kafica svaki na po 25 metara jedan od drugog. mislim da su bar 2 jako poznata. jedan je kultni. pijaca mi je na manje od minut peske i generalno u mom kraju ima jako puno razne energije i to mi prija... volim svoj kraj :)
 
Ja nisam oduševljena mojim krajem, najpre zbog nekulturnih komšija. Nas dvoje kada smo birali stan imali smo dve varijante: veći stan na lošijoj lokaciji ili mali stan na boljoj lokaciji (naravno zbog para). Izabrali smo prvu varijantu.
Ipak ono što volim je da kroz prozore iz celog stana gledam divne zelene krošnje drveća i mogu reći da je to miran kraj. Obožavam zelenilo i to mi je jako važno kad je stan u pitanju
 

Imali smo ovakvu temu...ali ako vas ne mrzi da pišete ponovo, neće ni mene :P

VAROŠ KAPIJA

Od Obilićevog do Kosančićevog Venca, od FLU do Velikih stepenica u Karađorđevoj. Omeđen Brdom za razmišljanje. Ulice Cara Lazara, Gračanička, Kralja Petra prvi deo, Đure Jakšića Saborna Crkva, Konak k Ljubice, Kneza Sime Markovića, Pop Lukina, hotel Palace, Čubrina ...BEOGRADSKI MONMATR
Kraj u kome se igra najbolji basket, gde žive ljudi razlićitog soc. statusa, umetnici, sportisti, glumci, i prelepe devojčice i dečaci.
 

Back
Top