Ispirisana drugom temom....

Tu pricu o poverenju su nam uvek pricali... Ja mom ne verujem... Sta cu ja?

Poverenje ne stavljam uopste kao stavku koja je bitna za opstanak veze..sto se tice braka neko ce reci da se zasniva na postovanju..opstaje zbog dece..bla bla..da li mislis ako neko ima dobar i redovan sex da ce pomisliti na poverenje i na prevaru;)
Nije ona verovala vec je bila slepa i neiskusna..zaljubljena
 
..pazi, slazem se sa dzordzijem..hmm..
..stepen poverenja = stepen egocentrichnosti = (tj. srazmerno) stepen samozavaravanja
..onaj ko ima neogranicheno poverenje u drugog smatra sebe veoma velikim uspehom za onog sa
kim je u vezi..ko bi i pogledao neshto mimo tolike velichine koju ima uz sebe..
..stepen zavaravanja je srazmeran maniji velichine..

..oni koji traze neogranicheno poverenje sumnjaju u sebe...to je onako straightforward, ne bih dalje..

..ja verujem da poznajem prilichno ukus i potrebe onog s kim sam, kao i da smo
odgovarali jedno drugom od prvog dana, a zatim rasli zajedno...
..kad prestanemo da oslushkujemo kako funkcionishemo, moze se desiti da se udaljimo
i da se ne prepoznamo u nekom trenutku otvaranja ochiju...mada mislim da tada nikome
ne bi bilo mnogo teshko..nepoznat chovek pored tebe..
..poverenje da ce on trchati za mnom kroz menjanje, ili ja za njim
je bespredmetno..
 
Ma znas sta ni sebi ne verujem u nekim situacijama...A o drugima da ne pricam...
To je samo stvar samokontrole - da li ces se prema nekome odnositi sa potpunim poverenjem, kao sto to rade deca, ili ces drzati neko odstojanje.
Ljudi su razliciti. Sa aspekta morala i ljudskosti - neljudski je nekoga drzati u uverenju da ce od tebe imati nesto vise, a zatim ga sutnuti. Medjutim, iz iskustva znamo da nisu svi jednako moralni ili nemoralni.
To je kao kad vidis psa kojeg je udario automobil. Reakcija onoga ko ga vidi ce zavisiti od njegovih karakternih osobina. Tako ce:
COVEK 1 - MORALAN: Uzeti psa i odneti ga kod veterinara ili mu na neki drugi nacin pomoci.
COVEK 2 - NEMORALAN: Samo ce ga pogledati produziti dalje misleci "To je samo pas".
COVEK 3 - ZAO: Pomislice: " Neka umre, ionako ih je previse"
COVEK 4 - KOLEBLJIV: Bice mu zao psa, zastace na trenutak, kolebace se, a onda otici

Sve bismo mi zelele da nadjemo ovog koji je pod brojem 1., zar ne? Ali...

Ok... Ali vidis, na primer, ona devojka sto je postavila temu o dugoj vezi je verovala i sta se dogodilo... Da je to prihvatila sa dozom rezerve, mozda se sad ne bi osecala tako...
 
Poslednja izmena:
..stepen poverenja = stepen egocentrichnosti = (tj. srazmerno) stepen samozavaravanja
..onaj ko ima neogranicheno poverenje u drugog smatra sebe veoma velikim uspehom za onog sa
kim je u vezi..ko bi i pogledao neshto mimo tolike velichine koju ima uz sebe..
..stepen zavaravanja je srazmeran maniji velichine..

А ја мислим управо супротно: степен поверења зависи у великој мери од степена самопоуздања!

Човек који нема самопоуздања, који стално сумња у своје квалитете - неће имати поверења ни у кога, стално ће се плашити да неће бити довољно добар другима и да ће га због тога зезати, варати...шта год.

Иначе, нисам још стигла да прочитам ту тему на ЉИС (прочитаћу касније), али ако је у питању то да је неко преварен па зато повређен - те ствари се једноставно дешавају независно од степена поверења!
 
..ja mislim hellen da je to onaj kome je neophodno poverenje..pa gleda kako da ga pribavi..
..povoljno, ako moze, na rasprodaji, polovno...

..ja rekoh, gore, da mislim da poverenje kao takvo ne postoji kao posebna kategorija kojoj treba teziti..
..to je neshto shto, kad zastanesh pa razmislish, vidish izmedju vas..ako rastete zajedno..
..ili ne vidish..ako si otperjala sama misleci da ce taj neko trchati da te stigne..
 
Nekada je poverenje stvar nase odluke - jednostavno zbog nekih okolnosti - ti moras sama da odlucis da li ces verovati nekome ili ne. Rizikujes.

Ovo je najpribližnije...
Poznajem svog partnera i za šta je sposoban, do izvesne granice. Poznajem sebe, samo malo bolje, ali i sebe sam iznenadila koji put u životu, pa kako da onda mislim da me ne može iznenaditi partner? Ja verujem, dok se ne uverim u suprotno. Strašno je zamorno stalno razmišljati da li da mu verujem ili ne.
Verujem jer sam tako odlučila, i što me do sada nije izneverio. A ako se desi nešto nepredviđeno, o tome ću razmišljati kad se desi, i tačka. Nema dalje.
 
Ovo je najpribližnije...
Poznajem svog partnera i za šta je sposoban, do izvesne granice. Poznajem sebe, samo malo bolje, ali i sebe sam iznenadila koji put u životu, pa kako da onda mislim da me ne može iznenaditi partner? Ja verujem, dok se ne uverim u suprotno. Strašno je zamorno stalno razmišljati da li da mu verujem ili ne.
Verujem jer sam tako odlučila, i što me do sada nije izneverio. A ako se desi nešto nepredviđeno, o tome ću razmišljati kad se desi, i tačka. Nema dalje.

Управо то.
Ако неко одлучи да не верује партнеру да би се (не знам како) заштитио од повређивања...више ће сам себе (и партнера) повређивати сталним сумњама, бригом, страховима...

Јуче бејах на Калемегдану, и на улазима у капије пише: ''Пазите - постоји могућност да се камење одрони са свода!'' (нешто у том стилу)... И шта сад? Као, ми треба да идемо врло пажљиво кроз капије, па ако видимо да нам камење пада на главу, да брзо побегнемо (''Мирко, пази метак!'':lol:)...
Хоћу да кажем, можеш да се оптеретиш па да идеш кроз капије стално страхујући од пада камена на главу, али питање је да ли ће у том случају мање болети ако ти камен заиста падне на главу?
 
Управо то.
Ако неко одлучи да не верује партнеру да би се (не знам како) заштитио од повређивања...више ће сам себе (и партнера) повређивати сталним сумњама, бригом, страховима...

Јуче бејах на Калемегдану, и на улазима у капије пише: ''Пазите - постоји могућност да се камење одрони са свода!'' (нешто у том стилу)... И шта сад? Као, ми треба да идемо врло пажљиво кроз капије, па ако видимо да нам камење пада на главу, да брзо побегнемо (''Мирко, пази метак!'':lol:)...
Хоћу да кажем, можеш да се оптеретиш па да идеш кроз капије стално страхујући од пада камена на главу, али питање је да ли ће у том случају мање болети ако ти камен заиста падне на главу?

hvala ti Slavko:cmok:
 
Kineska poslovica: onaj ko veruje svima loše prolazi u životu, onaj ko ne veruje nikome prolazi još gore.
Nevezano za poslovicu ja mom mužu verujem. Do sada nisam imala nikakvog razloga da posumnjam u bilo šta. To da mu verujem je moja svesna odluka, neću sumnjama da mučim ni sebe ni njega.
Slažem se sa Hellen da je potrebna i određena doza samopouzdanja.
 

Back
Top