Smisao Zivota...

ooo

Primećen član
Poruka
512
Jeste li nasli sebe? Koja je svrha vase egzistencije? Da li ste radosni u onome sto radite i cinite li druge radosnima onim sto radite? Pomazete li sebi i drugima? Ko ste vi u svojoj dubini? Ko ste vi kada ne mislite? Secate li se svog lica pre rodjenja?

Ne trazim odgovore vec pitanja.......
 
Smisao zivota?Zar smisao nije samo formula-ono sto umu izgleda kao razumno?Zar zivot nije tajna?
Zar kad cinimo ,svesno, dobro drugima ne vidimo sebe u u dobrom svetlu sto je cist egoizam?Zar covek moze imati drugu misiju osim da voli i bude slobodan?Zar se ta sloboda ne postize negiranjem sebe i svega svojega?Zar nemamo bas ovog trenutka sve da bi bili srecni?

Morala sam da odgovorim donekle,ali postavljajuci i pitanja!
 
U pitanju je odgovor i odgovor je novo pitanje.

Zasto postoji Ego? Nije li on tu da bi nam pomogao da shvatimo sebe? Nije li on taj koji cini da nasa Dusa iskreno progleda? Nije li on bolest koja trazi izlecenje? Nije li on taj koji nas nesavrsene cini realnima? Ne pomaze li nam on da izvrsimo svoju svrhu na zemlji? Ne pomaze li nam on da se kreativno ispoljimo? Kako mozemo voleti druge ako ne volimo sebe?
 
Zar ego nije nas odraz u stvarnosti?Zar moj ego drugi ne prihvataju ili odbacuju?Zar to nije izvor straha i patnje?Zar patnja i depresija ne napadaju one koji su obuzeti sobom?Zar negirati svoj ego znaci ne voleti sebe?
 
Da li ova pohvala velica tvoj Ego? Da li je velicanje svog Ega oduzimanje hrane Dusi? Da li Dusa pati kada Ego dominira? Da li smo mi vise Ego ili Dusa? Vise Misao nego Istina? Vise Iluzija nego Realnost? Ko smo mi ustvari od ta dva? Da li je jedno lepa obmana a drugo teska istina?
 
Da li ova pohvala velica tvoj Ego? NE!A MOZDA I LAZEM?
Da li je velicanje svog Ega oduzimanje hrane Dusi?DA!
Da li Dusa pati kada Ego dominira? DA!
Da li smo mi vise Ego ili Dusa? EGO ,AKO HOCES ISTINU!
Vise Misao nego Istina? MISAO!
Vise Iluzija nego Realnost? ILUZIJA!
Da li je jedno lepa obmana a drugo teska istina?DA!


PRISPAVALO MI SE!
 
Zasto mora postojati smisao zivota? Smisao icega, uopste?

Trazenje smisla u necemu je samo potreba nasih malih mozgova da sebi objasne svet oko sebe... To zasigurno ne znaci da zivot mora imati smisla...
 
Pa ipak mislim da sve ima smisla.

Jedes da bi utolio glad i nakupio telesnu energiju, volis da bi zadovoljio sebe, trcis da bi se bolje osecao i odrzavao zdravim, sisas se da bi lepse izgledao, ucis da bi stekao znanje, vozis kola da bi brze stigao na zeljeno mesto, razgovaras da bi sirio iskustva itd....

Molim te reci mi sta je to u zivot sto nema smisla?
 
Pa smisao je, kao sto rekoh, potreba nasih bednih malih umova... Mi radimo samo stvari koje za nas imaju smisla, i to si odlicno naveo... Ali to smo MI, ko kaze da zivot mora da ima smisla... Pa nismo mi izmislili zivot...
 
Ne, naravno da nismo. A ko ga je izmislio?

Ok, recices da je sve to spontano desavanje i evolucija koja ide u jednom odredjenom pravcu.

Ali zar ne mislis da neko upravlja svim tim zivotima, kako svi ti zivoti ostaju u hamoniji i skladu u prirodi? Mislis li da nepostoji u univerzumu svest veca od nase. Svest koja ima vise znanja o svemu sto nas okruzuje. Ja znam da su sve ovo pitanja na koja niko od nas nema odgovor, ali bar pokusavamo na razlicite nacine da nadjemo neko opravdanje za nase ostojanje. Ja znam da neki smisao postoji ali jos uvek neznam koji.

Ali kada kazem smisao zivota, mislim i na to da li smo svi nasli u zivotu ono sto volimo. Da li radimo poslove koji nas cine srecnima? Da li smo sa osobama koje nas stvarno ispunjavaju? itd. Smisao zivota nije samo shvatiti Boziju misao vec sopstveni cilj. Tesko je shvatiti smisao "ZIVOTA" uopste jer opet ko zna cemu sve ovo.
 
ooo:
Pa ipak mislim da sve ima smisla.

Jedes da bi utolio glad i nakupio telesnu energiju, volis da bi zadovoljio sebe, trcis da bi se bolje osecao i odrzavao zdravim, sisas se da bi lepse izgledao, ucis da bi stekao znanje, vozis kola da bi brze stigao na zeljeno mesto, razgovaras da bi sirio iskustva itd....

Molim te reci mi sta je to u zivot sto nema smisla?

ako u zivotu postoji neshto shto je besmisleno,onda je to sam zivot...nishta drugo...u ovom sluchaju samo total.
 
smisao zivotu daje smrt. da nema smrti, nas zivot u ovom obliku bi bio besmislen. svaka akcija kakvom je poznajemo bi takodje bila besmislena.
religija negira smrt i samim tim pokusava da pronadje smisao na pogresnom mestu.
to je onako opste...
 
ooo:
Jeste li nasli sebe? Koja je svrha vase egzistencije? Da li ste radosni u onome sto radite i cinite li druge radosnima onim sto radite? Pomazete li sebi i drugima? Ko ste vi u svojoj dubini? Ko ste vi kada ne mislite? Secate li se svog lica pre rodjenja?

Ne trazim odgovore vec pitanja.......


Šta ima da se pitam o smislu življenja...to se pitaju oni koji taj smisao nisu pronašli, a ja sam ga pronašla.....

SMISAO ŽIVLJENJA JE U ODRŽAVANJU TOG SMISLA.... :lol:
 
ms:
ooo:
Jeste li nasli sebe? Koja je svrha vase egzistencije? Da li ste radosni u onome sto radite i cinite li druge radosnima onim sto radite? Pomazete li sebi i drugima? Ko ste vi u svojoj dubini? Ko ste vi kada ne mislite? Secate li se svog lica pre rodjenja?

Ne trazim odgovore vec pitanja.......


Šta ima da se pitam o smislu življenja...to se pitaju oni koji taj smisao nisu pronašli, a ja sam ga pronašla.....

SMISAO ŽIVLJENJA JE U ODRŽAVANJU TOG SMISLA.... :lol:

:D :D :D
Bravo.....
:D :D :D
 
Jednom sam citala poduzu raspravu na temu smisla zivota. I posle raznoraznih teza i nj analiza i opovrgavanja, doslo se do jednostavnog zakljucka koji je delovao kao aksiom
SMISAO ZIVOTA JE SAM ZIVOT
Samo, to nam uvek deluje nekako nedovoljno. Kao da bi smo hteli da dobijemo neki zadatak pa da se vredno radi na njemu.Valjda smo nauceni da budemo dobra deca koja postizu rezultate.Tesko je izaci iz glave i prosto - BITI.
 
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Pa i dobili smo zadatak, da zadrzimo cistotu Duse u
zivotu koga cine razna iskusenja.
Ako bi se moglo ista smestiti u formu smisla zivota,
moglo bi se reci:

"Smisao zivota je da umremo bolji i srecniji nego sto
smo bili kada smo se rodili"
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

Back
Top