Smisao Zivota...

Vaka:
Da bude sve lakši i lakši, sve bolji i bolji, sve lepši i lepši, sve srećniji i srećniji, sve čistiji i čistiji,
sve pravedniji i pravedniji i sve inteligentniji i inteligentniji.

Evolucija.. U svakom obliku. Razvijanje, iz nizih u vise stepene.

@ Vaka, tacno se slozih stobom! :D

Šaban:
Život je samo JEDAN! Ali, ne u individualnom smislu. Život bi mogao da se odredi kao energija koja se nalazi u svim
bićima. Dakle, život svakog od nas nije samo naš, već svačiji, jer predstavlja deo te energije. Zato, smrti uopšte i nema,
već se samo vrši prenos te energije na nove jedinke, a pritom se ta energija, odnosno ŽIVOT, konstantno širi. Individualni
osećaji života se pritom ne gube, već prelaze na novonastale organizme u većem obimu. To se, eto, možda dešava zbog
širenja kosmosa, ko zna... HA! Šta kažete na ovu teoriju?

Ova teorija je odlicna. Slicnu stvar sam pokusavao da dokazem jedno vreme tu na Filozofiji,
sad je tema negde zabacena. Zivot je samo jedan, a pojavljuje se u svemu.

Снага Воље:
Скоро све релативни појмови...

Maravilloso
Seks, muzika, ljubav, sloboda...
>

> Zadovoljstvo > Ispunjenje > Percepcija, prihvatanje, evolucija expaznija > Expanzija percepcije > U beskonacnost.

Neznam kako ovo zvuci, ali hocu reci da je svrha biti sto veci deo univerzuma, u datom momentu biti
u harmoniji i plesu sa sto vecim delom existencije, dok napokon dolazi stapanje sa beskrajnim. :wink:
 
Maravilloso
Seks, muzika, ljubav, sloboda... >

> Zadovoljstvo > Ispunjenje > Percepcija, prihvatanje, evolucija expaznija > Expanzija percepcije > U beskonacnost.

Neznam kako ovo zvuci, ali hocu reci da je svrha biti sto veci deo univerzuma, u datom momentu biti
u harmoniji i plesu sa sto vecim delom existencije, dok napokon dolazi stapanje sa beskrajnim


Kod odredjenih nedostataka u dokazima za neonaucnike uvek se nadje resenje - misticizam, kabala, astro, sve vrvi od harmonije, pre ce doci u stanje nadimanja za praznjenje od silne retoricke utehe za svoje rane i oziljke a ne u to stanje beskonacnosti.
 
za mene je smisao zivota sticanje novih znanja,iskustava...to je nesto sto se jedino coveku ne moze oduzeti.

moze, i te kako... pa kasnije mora cika psihijatri da vracaju. Svi koji tako govore zaboravili su svo detinjstvo i secaju ga kao kroz maglu, i zaboravili su da su jako zaboravni, i da im ta memorija u kojoj su slike iskustava trune... tj "propada" secanja se kao "brisu" (toboz) itd. "Zaboravljanje"...:lol: ubih ti smisao zivota :lol:

Covek moze od blizkog kontakta sa situacijom koju svesno/ne oceni kao smrtno opasnu da zaboravi sve... naravno, to se da vratiti, ali cesto ne bez pomoci psihijatara. Kako to da se ne secas nekad bas onih bitnih stvari, uzima li ti neko to:mrgreen: nije smestno, samo kazem da smisao zivota ne moze biti gomilanje memorijskih slika iskustava...
 
a joj - lazni sjaj i besmisleni zivot?
pa sta treba da radimo? da legnemo i umremo?

ok, nece svaki covjek dobiti npr. pasus u ljudskoj istoriji, ali, recimo meni, je dovoljna i recenica, obris, u pamcenju najblizih. sta ce mi vise od toga?
 
smisao zivota nemoze biti samo "da se sto duze zivi" jer bi to onda bilo... vrcenje ukrug:) Salim se, ali to ne moze biti "smisao" nego nesto sto se radi radi smisla, a kad bi TO bilo smisao, tad bi samo "zivljenje" bilo smisao po sebi dovoljan, sto je netacno.
 
LED_Diod:
ko mu ga namece?

Visa bica namecu smisao onima koji su na nizem stepenu. Al oni koji se otmu, biraju sami sebi smisao, i u tome
evoluiraju. Budi gospodar svojeg zivota i svojih izbora.

A Reptili, opet oni, :D, namecu preko TV i savremenog zivota ono sto zele da coveku bude smisao..
Al to nije dovoljno. Kuca, kola, hrana, novac, nisu dovoljne stvari da bi zadovoljile potreb za svrhom.

Covek je duhovno gladno bice, koje neophodno tezi i da duhvno evoluira, :wink:
 
Visa bica namecu smisao onima koji su na nizem stepenu. Al oni koji se otmu, biraju sami sebi smisao, i u tome
evoluiraju. Budi gospodar svojeg zivota i svojih izbora.

A Reptili, opet oni, :D, namecu preko TV i savremenog zivota ono sto zele da coveku bude smisao..
Al to nije dovoljno. Kuca, kola, hrana, novac, nisu dovoljne stvari da bi zadovoljile potreb za svrhom.

Covek je duhovno gladno bice, koje neophodno tezi i da duhvno evoluira, :wink:

oces da kazes da mi stvaramo smisao, i to je ok. Ako ga mi ne stvorimo ko ce, ali mi ne stvaramo smisao "celog zivota" nego ljudskog. Ali... onda ispada da zivot ima smisao - "kreativnost, biti kreativan, smisliti smisao". Dakle, oces da kazes da je kreativnost smisao zivota? Eto, moze, neka bude jedan smisao, i neka se doda jos ljubav i td. al mi i ne znamo sta znace sve te reci, tako da... ljubav je za svakoga recimo drugo, kreativnost isto tako... moze li se recima ... jesu li reci sposobne da opisu smisao zivota?
 
Sandy from Texas:
jesu ti reptili metafora ili sta?
ako jesu koga oni tacno predstavljaju?

Nisu metafora, vec pravi Reptoidi, koji zive takodje na ovoj planeti. I imaju vlast nad covecanstvom, zajedno sa jos
nekim bandama, kao sto su Masoni, Illuminati i slicni. Dakle, oni nama serviraju sta ce nam se svidjati a sta nece.
Vecina ljudi sve to prihvata bez nekog razmisljanja dali je OVO, ili ONO zaista moj, tvoj, njegov, ili njen IZBOR.
Jednostavno se prihvaca da je OVO oko nas realan zivot. A nije bas tako, realnost je malo podalje, ali ipak TU uz srce.

Evo slike Reptila.. :D . Pogledaj kako izgledaju..

http://img178.imageshack.us/img178/7408/dracobicarb9.jpg

LED_Diod:
... moze li se recima ... jesu li reci sposobne da opisu smisao zivota?

Uf tesko recima, jer reci prenose emocije i duha samo kada se obrati stabilnu paznju na njih, na njihovo
znacenje. Ali je moguce preneti i opisati recima. Preko knjiga puno naucis, knjige su kao upaljac,
a gorivo si sam ti. ;)

Smisao zivota je ucestvovati, evoluirati i voleti, sto je vise moguce. :wink:
 
Nisu metafora, vec pravi Reptoidi, koji zive takodje na ovoj planeti. I imaju vlast nad covecanstvom, zajedno sa jos
nekim bandama, kao sto su Masoni, Illuminati i slicni. Dakle, oni nama serviraju sta ce nam se svidjati a sta nece.
Vecina ljudi sve to prihvata bez nekog razmisljanja dali je OVO, ili ONO zaista moj, tvoj, njegov, ili njen IZBOR.
Jednostavno se prihvaca da je OVO oko nas realan zivot. A nije bas tako, realnost je malo podalje, ali ipak TU uz srce.

Evo slike Reptila.. :D . Pogledaj kako izgledaju..

http://img178.imageshack.us/img178/7408/dracobicarb9.jpg

sad se kajem sto sam ista pitala. :whistling:
 
LED_Diod:
Dakle, oces da kazes da je kreativnost smisao zivota?

Pa da! Kreativnost i graditeljstvo su smisao zivota. Evolucija se sastoji od kreacije..
Ali nije dovoljno samo to rec, treba malo vise reci da se nesto opise.

Ljudi ponizavaju- 'veru', a vera i kreativnost su toliko srodni pojmovi. Da bi covek bio kreativan mora da veruje
nesto, nesto sto nije video, ali tezi k tome, jer veruje u to.
Vera je spoznaja, ali nepotpuna.

A Reptili, strasni ili strahoviti, surova su realnost.

Pise ovo u knjizici sa koje sam preuzeo slike, i dobro je napomenuti to >

"Jedino dobro u svemu ovome je što za oslobodjenje nema drugog načina do potpunog iskušenja ropstva
- niti drugog načina osvešćenja nego da postanemo svesni svoje nesvesnosti"
----- Iz Istorije Galaxije.
 
izv. ali mogu ti ja citirati sto knjiga u koje ne pise da su u pitanju Leptiri nego nesto drgo. Znaci, nesto drugo, a ti meni za Reptile imas samo jednu tu knjigu kao dokaz, i samo to sto to pise navodis kao dokaz, a to znaci da to nije tacno (ako cemo tako nepravilno da gledamo) jer u 100 knjiga minimum ne pise nista o reptilima. Shvatas sta sam hteo da azem...?
 
Smisao života je sam život a na nama samima je da mu damo neku srvhu. Smisao života za umetnika je da napravi svoje životno delo po kojem će ga pamtiti posle smrti, spotisti je smisao života najbolji rezultat po kojem će isto biti zapamćen, a za mene smisao života pretstavlja da radim ono što volim i želim. Svako u životu ima neku želju ili njih više i ostvarivanje tih želja bi trebalo da bude smisao života, barem je to moje mišljenje, a da li sam u pravu prosudite sami.
 
@ LED_Diod, citiraj sto zelis. Meni nece smetati. Cak je i korisno da se osvrcemo na tudja filozofijska misljenja. :wink:

Maravilloso:
Ljubav = željeti dobro drugima
Dobro = sloboda = sreća
Sloboda = moći ono što se hoće

Moci ono sto se hoce = slobodna volja = haos/harmonija = existencija. :D

Crash and Burn:
Svako u životu ima neku želju ili njih više i ostvarivanje tih želja bi trebalo da bude smisao života,
barem je to moje mišljenje, a da li sam u pravu prosudite sami.

Zelje i ciljeve su samo podzelje i podcilje toka evolucije. Tako da kojoj god zelji da se neko bice pokorava,
zapravo se pokorava kreativnoj evoluciji. A da tacno, ostvarivanje i usmeravanje evolucije kroz sopstvene zelje.
 
cekaj malo o kojoj evoluciji govoris jer mi se cini da u toj knjizi o reptilima pise da su oni i masoni nametnuli coveku sadasnje shvatanje evolucije.:lol:

smisao zivota je u ljubavi tj u prevladavanju svog ega, tu se javlja strah kod vecine ljudi da gubitkom ega ili njihovog laznog ja sledi nistavilo i ponor ali treba im hrabrosti da vide da posle tog odricanja ide smisao zivota.
 
Smisao života je sam život a na nama samima je da mu damo neku srvhu. Smisao života za umetnika je da napravi svoje životno delo po kojem će ga pamtiti posle smrti, spotisti je smisao života najbolji rezultat po kojem će isto biti zapamćen, a za mene smisao života pretstavlja da radim ono što volim i želim. Svako u životu ima neku želju ili njih više i ostvarivanje tih želja bi trebalo da bude smisao života, barem je to moje mišljenje, a da li sam u pravu prosudite sami.

a ti sve te zelje i smislove svodis na to da se bude "zapamcen posle smrti". Zar ne primecujes sam, primecujes ...
 

Back
Top