SMRT

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
divlja-u-srcu:
Da li je po vama UMRETI cudesna stvar?
Kako pojmite smrt ,kakva je njena vaznost za vas...bla,bla..

M, da.. evo, baš danas slavimo Veliki-Praznik-Tzv-Pobede-Života-Nad-Smrću-I-Našeg-K*njanja-U-Gaće-Od-Straha-Od-Ovog-Drugog.

Smrt je kraj, činjenica koju većina nije spremna da prihvati, pa, u cilju utehe, izmišlja bajke o posmrtnom životu, reinkarnaciji, besmrtnosti "duše" i tsl.

Ukratko, nakon što umreš, postaćeš leš. Prihvati to i potrudi se da svoj život proživiš što pametnije i kvalitetnije.
Za početak, manje vremena provodi na glupim mestima poput ovog.


I'd hate to die twice. It's so boring.
-- Richard Feynman
 
Izvini,sta ces ti ovde ako ti je ovde dosadno? :?
Hvala na savetu,ali ja i smrt smo u dobrim odnosima! :P
Ne mogu ni sama da verujem koliko je materijalista ovde,mislim po opredeljenju! :o
 
ne znam sa chim se slazesh...ali ja nisam mislila na to...chuj blato...mislish da tvoja sadashnja forma mnogo vishe vredi zato shto imash ruke i noge,tj nisi "blato"?
 
divlja-u-srcu:
Da li je po vama UMRETI cudesna stvar?
Kako pojmite smrt ,kakva je njena vaznost za vas...bla,bla..

Devojko.. veoma prosto! Razmisljao ne razmisljao, trudio se ne trudio se, radio ne radio... na kraju cu umreti! Svi mi. Svi do jednog!

I zasto bih ovaj hebeno dobar zivot tracio i razmisljao o necemu sto je neminovno. Kad umrem razmisljacu o smrti ako se moze, a ako ne dzaba mi sva razmishljanja sada!
 
Za one kojima je smrt bolna cinjenica i najveca glupost:

"UZASNO JE SAMO ZA OSOBE KOJE NIKAD NISU SHVATILE ZIVOT!"

Vampiri su vecnim zivotom PROKLETI,a ne blagosloveni!

"SAMO KAD SE STRAHUJE OD ZIVOTA,STRAHUJE SE OD SMRTI!"
 
divlja-u-srcu:
Da li je po vama UMRETI cudesna stvar?
Kako pojmite smrt ,kakva je njena vaznost za vas...bla,bla..


Kakvo ti je ovo pitanje? :shock: Jednom sam mislila da umirem i veruj mi nije ni malo prijatna stvar...ali o njoj ne razmišljam i ne pridajem joj nikakav značaj...već životu i životnoj radosti, a što se tiče smrti.....ona nas ponekad može podsetiti na vrednost življenja i radost svakog dana...mada neki na nju gledaju kao na definitivan kraj....za mene smrt nije ništa u poređenju sa mnom, sa mojim životom, sa mojom vrednošću....i sebe i druge doživljavam kao unikate...neponovljive....i dragocene....zato me smrt ne plaši...mada me rastuži ponekad...odlaskom nekih ljudi...ali to samo potvrđuje moju tezu o VREDNOSTI LJUDI I LJUDSTVA....i o ljudskoj NEPROLAZNOSTI....


p.s. - i ovo je pitanje vere....u šta ćeš verovati...u snagu smrti(u smislu pandana životu, jer kako bismo cenili život ako bismo ga uvek imali...to vam je kao i sa plačom i radošću...mora da postoji i jedno i drugo da bi se shvatio značaj svega)...ili u njenu obmanu o prolaznosti ljudi.... :wink:
 
ooo:
:D :D :D :D :D :D :D
Ovo sto si rekao,
jedan je od velikih dokaza
da verujes u smrt duse
pre smrti tela.....Hvala ti
:D :D :D :D :D :D :D

Ne verujem u dusu kao dusu opisanu u religijama. Verujem u svest, jer covek jeste svesno bice. Sad, neko ce to nazvati dusom, ali vazno je razdvojiti to od one duse kakva se predstavlja u raznim dogmama.

Naime, po meni fizicko i psihicko su nerazdvojni. Svest bez tela ne postoji, kao sto ni covek bez svesti ne postoji (tj. nije covek)...

E, nekima je ta svest na nivou zivotinja, i oni su mrtvi kao ljudi i pre fizicke smrti. Ljudi sa izrazenim intelektom nisu mrtvi ni kada fizicki umru jer ostaju u secanju drugih ljudi...

To je moje poimanje duse...
 
vlastimir:
kad ti meni objasniš šta je život ja ću ti reći šta je smrt

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Zivot je sve ono, sto tezi da se razvija i siri.
Zivot i Smrt su usko povezani. Sve ono sto zivi ima
tendenciju i da umre. I sve ono Sto je mrtvo ima
tendenciju da se ponovo rodi. Samim tim Zivot stvara
uslove za Smrt dok Smrt stvara uslove za Zivot.
Smenjujuci se cine harmoniju i sklad u univerzumu.
Osnovna odlika onoga sto je zivo jeste promena.
Promena na vise, na vece, na sirenje.
Promena u zivotu donosi radjanje neceg novog i umiranje neceg starog.
Osnovna odlika onoga sto je mrtvo jeste promena.
Promena na nize, na manje, na sabijanje.
Promena u smrti donosi umiranje neceg starog i radjane neceg novog.
Promena je uzrok dok je posledica nova promena.
Zivot/Smrt su samo dualnosti materijalnog sveta
u kojima postoji Vreme, koje omogucava promenu.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top