Kako dalje posle duge veze?

jeculina

Zainteresovan član
Poruka
213
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:

To da ce ti se neko smejati je normalno u nasem prokletom narodu, jer smo uvek bili ti koji su se sladili tudjom nesrecom.

Ali proci ce te vec za koji dan, kad se istorbas sa nekim ko ima vecu kitu.
 
Pa.....Sve leci vreme....
Postavi sebi jedno drugo pitanje:
Da li bi smatrala promasenim sve te godine u dugoj vezi, ako posle nje ne bi patila?
Normalno je da patis, normalno je da kada se probudis osetis teg od 100 kila na grudima, normalno je da ne mozes da zaspis, normalno je da si nervozna, osetljiva, povodljiva....
Sve to dodje i prodje.....
Jedan savet za takvo stanje..Okreni se sebi, svojim zaboravljenim drugaricama, svojim zapustenim hobijima.....Radi nesto sto ce ciniti da se osecas bolje....Radi nesto sto ce ciniti da manje mislis o toj vezi....
I jos nesto.....NE ULAZI u vezu sve dok tu koja boli ne ostavis potpuno iza sebe....Ovim ne kazem da ne treba da odes u krevet s nekim, ali svakako ne treba da se emotivno vezes za nekoga......
E, onda......... kada ujutru ustanes, lagana, vedra, kada primetis kako je lep dan, kada se ceo dan osecas sjajno i nijednog sekunda ne pomislis na njega......Kada naucis da uzivas u SVOM zivotu....
E tada...Tada moze neko da dodje....i doci ce sigurno......
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:
U ovom trenutku ti nisi u stanju da prihvatis ikakvu nadu..to sto te boli pusti da te boli do kraja i odboluj..a koliko traje..zavisi kako kod koga .. kazu od 6 meseci do godinu dana..:confused:mislim da neces zaboraviti i kada te prodje .i ne treba da zaborsavis..samo treba da sve to smestis u secanje.kada budes mogla..i kada se najmanje budes nadala pojavice se neko ..ko ce ti vratiti veru u ljubav i pokazati da uvek postoji bolje i lepse..:rumenko:
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:

bila, mnogo puta. ništa. problem je uvek aktuelan. iako će ti retki na ovom pdf-u pružiti neku nadu. pre će se potruditi da te potope još malo
imao sam duge veze, ali ne mogu da kažem da sam se osećao namagarčen. povređen, to već da. sada, kada se govori sa distance, sve može imati smisla, i može se govoriti o nekim koracima koji su pomogli. ali nije svaki lek za svakog. radi ono što osećaš da treba, teško da neko može da ti da univerzalni savet, koji bi kod tebe upalio.
ima sam priliku da ljudi likuju nad mojim porazima. to je nešto što mnogi čine. ali, recimo, ni na jednu ljubav, pa makar bila i bivša, nisam gledao kao na poraz već na nešto što me je obogatilo, čak iako se završava. pa i sam osećaj bola, gubitak nekoga dragog, nas produbljuje i uči nas kako se voli. ili nam se tek onda pokaže koliko smo nekoga zaista voleli.
mislio sam, jedno vreme, a onda sam odbacio predstavu o univerzalom dobru, jer je dobro uvek lično... nekada činimo zlo, misleći da činimo dobro, jer se vodimo ličnim. iz tog razloga nemam želju da se svetim, a ne verujem ni u karmički sud.
verujem u sebe, a ostalo će već lagano doći.
 
U ovom trenutku ti nisi u stanju da prihvatis ikakvu nadu..to sto te boli pusti da te boli do kraja i odboluj..a koliko traje..zavisi kako kod koga .. kazu od 6 meseci do godinu dana..:confused:mislim da neces zaboraviti i kada te prodje .i ne treba da zaborsavis..samo treba da sve to smestis u secanje.kada budes mogla..i kada se najmanje budes nadala pojavice se neko ..ko ce ti vratiti veru u ljubav i pokazati da uvek postoji bolje i lepse..:rumenko:

Neki ljudi se od tako okončanih veza godinama oporavljaju, i ne nalaze spasioca koji će im vratiti veru u ljubav, što je najgore ni ne traže ga, a spasilac ipak nije princ u belom Poršeu koji će tek tako sam pokucati na odgovarajuća vrata, po nalogu neke dobre vile (na koju me autorka ovog komentarisanog posta prilično podseća)...
 
Osnovne ljudske potrebe su:
-ishrana
-praznjenje(kakenje)
-6-8 sati cvrstog sna
To su stvari bez kojih se NE MOZE!
Sve ostalo normalan covek drzi pod kontrolom.
To sto ti patis,sto ti je tesko,sto su svi navodno protiv tebe,sve je to jer si usled emotivne krize u stanju pomucene svesti.U takvom stanju covek ne rezonuje normalno.Kad se slegne prasina i kad se stisaju strasti videces,nista nije tako strasno,zivot ide dalje.
Velike ljubavi su nesto cega se ceo zivot secas ali ako si pametna,znaces gde si pogresila u prethodnoj vezi pa nemoj u sledecoj,mozda ce biti bolja,duza,iskrenija.Po mom misljenju,nesto sto se jednom pocepa,moze da se zakrpi,ali zakrpa ostaje.Kad vezu cepas i krpis,slazes zakrpu na na zakrpu,na kraju vise nema veze,sve je samo krpachina.
Budi srecna(kapiram da si zensko?) sto imas priliku da pocnes nesto novo,bolje.
A imas i alternativu da se smuvas sa nekom zenskom osobom,tako ti muskarci nikad vise nece lomiti srce a i veza ce ti biti cool jer tacno znas sta zene vole....
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:


I posle nevremena sine sunce

U svakom zlu ima i neceg dobrog - ko zna mozda sretnes neku bolju lepsu bas zato sto te ostavi. Bolece ali procice samo ti radi nesto da zakupiras mozak. Korak po korak ni beba nije odma trcala, pa kolko god bilo tesko sa svakim novim danom bice lakse.

A da budi sretna vecina nikad neprezivi veliku i jaku ljubav tako da smatraj se sretnim a ako jos i dizivis dva puta (a verovatno oces) pa je 100% uzvracena a joj pa gde ti je kraj
 
Poslednja izmena:
Ranije, davno pre, posle duzih veza bio sam veseo. Ceo svet je moj!
Malo kasnije, posle dugih veza sam bio redovno s*****n, samo sam mislio o tome i nista korisno nisam radio.
U poslednjih 100 godina, posle duge veze sam nekako rasterecen i nisam ljut i ne mrzim nego zelim sve najbolje drugoj strani. Nit sam srecan, nit nesrecan. Ne analiziram nista, samo kazem - dobro je.
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:
Ma ovo je vrlo bitno u celoj prici..sto se tice saveta nekih da odbolujes par godina je samo pokazatelj da ces opet napraviti gresku u izboru muskarca..to ces uraditi i posle 5 godina pauze..i pitas nas da li smo ovo ili ono..kakve to veze ima..jesmo..i preboleli smo posle 2 dana..el ti sad lakse:ok:
 
Ranije, davno pre, posle duzih veza bio sam veseo. Ceo svet je moj!
Malo kasnije, posle dugih veza sam bio redovno s*****n, samo sam mislio o tome i nista korisno nisam radio.
U poslednjih 100 godina, posle duge veze sam nekako rasterecen i nisam ljut i ne mrzim nego zelim sve najbolje drugoj strani. Nit sam srecan, nit nesrecan. Ne analiziram nista, samo kazem - dobro je.

:eek: uh koliko faza, i sve idu na bolje.....:worth:....ja redovito patim kao patika i tu nema pomoci....ali nikad nisam nikoga mrzela niti mu zelela lose, samo sam se osecala iskoristeno i glupo...jer sam im uvek na vreme rekla sta mi smeta ali kao da sam pricala u vetar...i posle iznenadjenje i uvredjenost i povredjenost zbog mojih odluka...:roll:
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:

Imali smo svi takve veze.
To koliko ti treba zavisi samo od tebe.Nema bedacenja, sedenja kuci, slusanja tuznih pesama ili "vasih" pesama, nego lepo se posvetis sebi, u svakom smislu:izlazis sto vise, ako te nervira sto imas par kg viska skines ih, ako ti je dosadila frizura osisas se i promenis boju kose,(ovo sad zvuci glupo i povrsno ali to pali itekako, uradis sve da se osecas novo u svakom smislu, citaj knjige,druzi se sa ljudima koje nisi dugo videla, gledaj to sa neke druge strane:ako je vec neko ispao los i ne treba ti,nemoj da razmisljas u stilu:da je on takav kako sam ja tripovala sad bi nam bilo savrseno, ne bi i sta ce ti to.
Ako ti se neko svidi udji u vezu sa njim, nije tacno da je to bezveze posle dugih veza, a naravno da ce se pojaviti neko novi pa ces jos da kazes sa te distance:Hvala bogu da nisam sa onim...
Istripuj sebe da vredis,ne dozvoli sebi da se osecas manje vredno zbog bilo koga.
 
:eek: uh koliko faza, i sve idu na bolje.....:worth:....ja redovito patim kao patika i tu nema pomoci....ali nikad nisam nikoga mrzela niti mu zelela lose, samo sam se osecala iskoristeno i glupo...jer sam im uvek na vreme rekla sta mi smeta ali kao da sam pricala u vetar...i posle iznenadjenje i uvredjenost i povredjenost zbog mojih odluka...:roll:

Patis kada ih otkacis jer nisu shvatili da si bila ozbiljna kada si rekla da ides sa drugom na more 5 dana jer moras da imas svoju slobodu? :p
:lol:
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:

Uh...jesam...
Naici ce neko verovatno onda kad se najmanje nadash...Do tada ne dozvoljavaj sebi interesovanje ni bilo kakav kontakt sa bivshim, usresredi se se na svoj zivot, da izvuchesh iz sebe maximum u ovom trenutku, da svaku manu koja je mozda posle raskida izashla na povrshinu pokushash da popravish ili ispravish...Jednostavno organizuj dan tako da 24h dnevno bude ispunjen. Kad god ti zatreba "praznjenje" dodji ovde...:)
I nemoj ni u jednom momentu gubiti nadu....ma koliko postojali "objektivni" razlozi za to... Jer ce sigurno naici neko...kad tad...:)
Pozdrav i sve najbolje
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:

zvucis bas kao i svi kada se razocaraju a voleli su:)
kapiras?
SVI prodju kroz to. naravno, ako su voleli tog nekog.
poznata mi je i ta zelja za osvetom, i taj osecaj mrznje i sve to sto boli tako jako da mislis da posle toga nema niceg, da je kraj..
e nije.
a to moze da bude i dobro i lose.
lose jer te ceka jos bolnih momenata, jos unutarnjih previranja, jos preispitivanja, jos kajanja, jos tuge...
dobro je da ce sve to proci i da ce, NARAVNO, doci neko novi.
ps. zaboravi na te neke za koje mislis da ti se smeju u facu. smesno je trositi energiju na razmisljanje o njima. odboluj, prikupi se...trajace, bolece, ali ali...jednom i prestane.
 
Možda ste već imali ovu temu,ili sličnu,pa se izvinjavam unapred,ali...potrebna mi je pomoć vaša.
Da li ste imali dugu vezu iz koje ste izašli prevareni,namagarčeni i povredjeni?Koliko vam je trebalo da taj bol prevazidjete,i da li ste i KAKO ikada prevazišli i zaboravili?Da li ste imali osećaj da vam se pojedinci smeju u lice i slade vašim očajem?Da li ste imali želju za osvetom,da li vam se rodila mržnja prema nekada voljenoj osobi?Šta ste radili?
Da li mislite da se dobro dobrim vraća?
I najbitnije,da li se pojavio neko posle njega/nje ko vam je vratio veru u ljubav,život,ko vas usrećuje?

:worth: dajte mi nadu :sad2:

Sta tek prvi put si dozivela takav slucaj? Kad prozivis to sve isto jedno 15 puta naucices da to prevazilazis za 2 sata bez ikakvi problema i imalo truda. :lol:

E nadam se da sam te utesio. :lol: :rotf:
 
Veza je trajala dve godine,po mnogima gotovo idealna,trebala je uskoro brakom da se završi.A onda je dobio posao u drugom gradu,ja sam bila spremna da napustim svoj,da bi bila sa njim.A onda je krenula napetost,svadje...posumnjala sam da ima drugu,on se kleo da nema da je sam,pa smo raskinuli da preispitamo malo emocije.On je insistirao da budemo u kontaktu,da sam mu potrebna,da verujem u njega....i bila sam uz njega,slušala njegove probleme,strahove,bla,bla..I tako 2 meseca.
Otišla sam na more sa drugaricom,vratila se,on nedostupan,ne javlja se,a onda mi njegova sestra javi da se ŽENI,srećan,zaljubljen,sa nekom iz okoline PO,jedinica,puna kao brod,naravno da ni na šta ne liči.
I tako,od tad je prošlo mesec dana,on mi se još uvek nije javio,svadba je za 3 meseca,budući tatica,svi znaju da se prodao,i da je to zbog para,i da je ispao djubre....i ja to znam...Kaže nije mogao da me pogleda u lice i kaže da me ne voli već godinu dana,jer sam divna devojka,pa se "jadan" mučio,a ponudio mi brak 6 meseci pre te izjave!!!
Bole me trenuci kad sam se osećala kao bednica i jadnica u vezi,a držalo me -ako ja to radim zbog njega,on će biti srećan,pa i ja.
Glupača!
I sad malo malo pa čujem nešto,ispada da su svi znali osim mene,i pojedinci mi se smeškaju jer znaju koliko me je iskorišćavao a ja se branila da sve to činim jer ga volim jer i on mene voli,"zaboga,zar vi ne verujete u ljubav?!"Žalila sam te ljude.Sad žalim one koji veruju u ljubav,ironija!
I sad treba neko nov da mi se pojavi,kako da mu verujem,kako da budem dobra prema njemu kad se to neisplati u životu?
Šta je ovaj učinio i kako mu se vratilo?Najsrećniji čovek na svetu!
Još non stop dolazi u MOJ grad,kažem moj jer ga je on oduvek mrzeo i jedva čekao da ode iz njega,i to sa njom,švrćka se,kur.. se.Pa nek ide sad u tamo u njen gradić ili u BG,gde ima ona stanove,kuće...
Povredjena sam kao čovek,ne kao devojka,shvatam ja da ne možeš da biraš u koga ćeš se zaljubiti,i sve te ljubavne jade,ali da te neko ovako povredi?!Samo je trebao da mi on kaže,da je definitivno kraj (on je insistirao da ne bude definitivno,nego da vidimo),znala bi da je cenio sve što sam radila za njega u ime ljubavi.

Eto,to je priča,hvala vam na rečima utehe,ali ništa mi ne preostaje nego da pustim vreme da zaleči rane.

"Život je sranje,treba biti go... da bi preživeo"! -oduvek sam mrzela ljude koji ovo govore,ali sad shvatam da je to surova istina.
:bye::bye::bye:
 

Back
Top