Vukovar

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
32.574
nikako mi ne ide u glavu kako to da je jna sest meseci osvajala vukovar.na jednu stranu treca vojska u evropu a na drugu stranu poljoprivredni avijoni i sacmare.
sta mislite sto se krije iza toga.
 
nikako mi ne ide u glavu kako to da je jna sest meseci osvajala vukovar.na jednu stranu treca vojska u evropu a na drugu stranu poljoprivredni avijoni i sacmare.
sta mislite sto se krije iza toga.

a zamisli koliko bi vam trebalo za Osijek koji je 3. puta veći od Vukovara, sa jako malo Srba ali sa puno nabrijanih obrambenih snaga
 
a zamisli koliko bi vam trebalo za Osijek koji je 3. puta veći od Vukovara, sa jako malo Srba ali sa puno nabrijanih obrambenih snaga

Onoga dana kada je pao Vukovar, slusao sam u zivo gradonacelnika Osjeka Josipa Kramarica kako preko radija panicno ponavlja: "Braco Srbi, ne pucajte, ne ubijajte, molim vas, proglasavam Osijek otvorenim gradom, NECEMO SE BRANITI ni otvarati vatru na vas..."

ZASTO Srbi nisu usli u Osijek tada?
 
Onoga dana kada je pao Vukovar, slusao sam u zivo gradonacelnika Osjeka Josipa Kramarica kako preko radija panicno ponavlja: "Braco Srbi, ne pucajte, ne ubijajte, molim vas, proglasavam Osijek otvorenim gradom, NECEMO SE BRANITI ni otvarati vatru na vas..."

ZASTO Srbi nisu usli u Osijek tada?

Crni Irone, nisi valjda i ovo ti?
 
nikako mi ne ide u glavu kako to da je jna sest meseci osvajala vukovar.na jednu stranu treca vojska u evropu a na drugu stranu poljoprivredni avijoni i sacmare.
sta mislite sto se krije iza toga.

Zato sto se nismo dobro organizovali, umjesto da posaljemo prave vojnike koji ce vojnicki odraditi posao poslali smo obicne pijandure koji su samo pljackali i isli kuci puni ko brod, da smo poslali 10 puta slabije snage al prave ratnike to bi mnooogo krace trajalo i imali bi mnogo manje zratava...

Eto...
 
dzaba ti srce pred tenkovi t84 i migovi29 plus strani placenici sa tompson26
i mislim da je odnos snaga bio katastrofalan za hrvati.prosto da ne poverujes.

a koje je onda objašnjenje ak nije :heart:...šta postoje 3 opcije...prodan je, ili nije prodan, treća je da se branio dok je mogao,koja je istinita.
U povjesti postoji puno primjera gdje je jača vojska htjela osvojiti neku utvrdu, ali ovo je ipak grad od 45000 ljudi.
 
Onoga dana kada je pao Vukovar, slusao sam u zivo gradonacelnika Osjeka Josipa Kramarica kako preko radija panicno ponavlja: "Braco Srbi, ne pucajte, ne ubijajte, molim vas, proglasavam Osijek otvorenim gradom, NECEMO SE BRANITI ni otvarati vatru na vas..."

ZASTO Srbi nisu usli u Osijek tada?

zato što bi vam trebala godina, Osijek nije bio mješan grad, več večinom hrvatski...ustvari što JNA nije išla u Osijek onda...misliš da ne bi da nije mogla....
 
Zato sto se nismo dobro organizovali, umjesto da posaljemo prave vojnike koji ce vojnicki odraditi posao poslali smo obicne pijandure koji su samo pljackali i isli kuci puni ko brod, da smo poslali 10 puta slabije snage al prave ratnike to bi mnooogo krace trajalo i imali bi mnogo manje zratava...

Eto...

Ma nemoj mater li ti ja tvoju bezobraznu!

Otisli su najbolji momci iz Vojvodine i izginuli tamo!

Ja cu tebi da kazem zasto: zato sto je sve bilo DOGOVORENO izmedju Milisevica i Tudjamana!

Sve do vracanja Vukocara Hrvatskoj!

Ni danas se niko ne pita u Srbiji ko je vratio Vukovar Hrvatskoj i na ciju dusu idu one stotine izginulih i hiljade osakacenih!?!

Da i to nisu uradili pijani vojnici!?
 
Ma nemoj mater li ti ja tvoju bezobraznu!

Otisli su najbolji momci iz Vojvodine i izginuli tamo!

Ja cu tebi da kazem zasto: zato sto je sve bilo DOGOVORENO izmedju Milisevica i Tudjamana!

Sve do vracanja Vukocara Hrvatskoj!

Ni danas se niko ne pita u Srbiji ko je vratio Vukovar Hrvatskoj i na ciju dusu idu one stotine izginulih i hiljade osakacenih!?!

Da i to nisu uradili pijani vojnici!?


Hrvat, ne riSE molim te !
 

Back
Top