Spasila bih iz azila

GoldenRetriver

Zainteresovan član
Poruka
122
Želela bih da spasim jednu životinjicu iz azila,ali me veoma zanima sva procedura i sve što bi mogli da mi kažete o azilu i uzimanju pasa odande..
Bila bih vam veoma zahvalna...
Moderatori,ako vam se tema ne dopada ili mislite da nije OK,obrišite je.
 
O kom azilu se radi? U principu je jednostavno, ako je ozbiljniji azil ispostavljaju ti pitanja da procene da li si podoban usvojitelj. Mozda se i neki ugovor potpisuje, ne znam, u svakom slucaju nije komplikovano i najbolje da pozoves taj azil i direktno pitas njih.
I svaka cast:D
 
Malog crnom mačora može neko da ti pokloni.
U pitanju je azil u Zrenjaninu...Mislila sam da ga usvojim za sebe.
Znam da je ,,odeš i usvijiš psa",nego sam čula da postoje razni uslovi,pa čak i da ako ti slučajno kuca ugine za nju plaćaš 100€...i sl.Pa želela sam da me posavetujete na šta bi trebalo da obratim pažnju...i sl...?
 
Pa evo ako neko ima da mi pokloni crnog malog macora nek se javi, odmah bi ga uzeo. Gde ima sve azila u bg-u, ako bi neko mogao da mi napise adrese bio bih zahvalan. Verovatno bi vec sutra otisao i uzeo neku macu, ne mora cak ni da bude crna, ali je pozeljno...
 
Ja ne znam za Bg...Ali (verovatno i znaš) možeš da odeš u temu Pokloni kuce,mace i ostalo i tamo pitaš,a ima jedna jako slatka maca od Tanje MB,i ona je iz Bg...Ja bih je odmah uzela da sam iz Bg.
Pa hvala vam,ja sam se baš zaćudila za to palćanje,reko jednog dana(ne daj bože,ali nažalost)će uginuti,makar od starosti,zar ne?
Znam da ću sada ispasti najgluplja osoba na celom ,celcatom svetu...ali...pa...Da li su u azilu samo kuce ili i mace?
 
Nema na cemu, srecno sa udomljenjem i da nam javis sta si uradila:ok:

Nego kad smo kod azila da ne otvaram novu temu. jel ste gledali poslednji dnevnik na rts-u?
Nisam se ukljucila odmah vec u delu kad sam videla devojcicu kako lezi sa zavojem na usni i glavi pa sam pojacala da cujem sta joj se desilo. A nekako mi se javilo da ce da bude opet o psima:evil: I da, devojcicu je napao pas tezine 60 kg (sto mu dodje ko neuhranjena doga, a tolke pse jos ne videh na ulicama:roll:) i sad pricaju s devojcicom posle godinu dana. Ovo mozda nije lepo sto cu da napisem ali moram. Devojcica niti jednog oziljka na licu nema. Ne kazem da to nije bio uzasan stres za nju i da sigurno ima traume od toga zbog cega mi je zaista zao ali hajde da ne preterujemo. prvo da je dete napao pas od 60 kg ne bi je ispustao. Drugo, imala bi oziljke. Mene je kao malu rotvajler ujeo za nogu i dan danas imam oziljak, posle 10 godina.
A vrhunac svega je bio kad je neki prolaznik prokomentarisao nesto u stlu"ima mnogo pasa, ja ne znam kako ovi ljudi(misleci na svoje sugradjane) nista ne preduzimaju po tom pitanju":otkacio: Pitam se na sta je mislio:dash: Idiot.
Naravno sve to vreme snimaju i pse koji ljude uopste ne konstatuju, trckaraju, masu repicima, ceskaju se. I na kraju prikaz voditeljke koje je imala(neocekivano za rts) normalnu odjavu sve usput mazeci jedno kerce. Da, zaista Zajecaru(ako sam dobro zapamtila grad) preti katastrofalna opasnost od pasa lutalica:dash:
 
Nema na cemu, srecno sa udomljenjem i da nam javis sta si uradila:ok:

Nego kad smo kod azila da ne otvaram novu temu. jel ste gledali poslednji dnevnik na rts-u?
Nisam se ukljucila odmah vec u delu kad sam videla devojcicu kako lezi sa zavojem na usni i glavi pa sam pojacala da cujem sta joj se desilo. A nekako mi se javilo da ce da bude opet o psima:evil: I da, devojcicu je napao pas tezine 60 kg (sto mu dodje ko neuhranjena doga, a tolke pse jos ne videh na ulicama:roll:) i sad pricaju s devojcicom posle godinu dana. Ovo mozda nije lepo sto cu da napisem ali moram. Devojcica niti jednog oziljka na licu nema. Ne kazem da to nije bio uzasan stres za nju i da sigurno ima traume od toga zbog cega mi je zaista zao ali hajde da ne preterujemo. prvo da je dete napao pas od 60 kg ne bi je ispustao. Drugo, imala bi oziljke. Mene je kao malu rotvajler ujeo za nogu i dan danas imam oziljak, posle 10 godina.
A vrhunac svega je bio kad je neki prolaznik prokomentarisao nesto u stlu"ima mnogo pasa, ja ne znam kako ovi ljudi(misleci na svoje sugradjane) nista ne preduzimaju po tom pitanju":otkacio: Pitam se na sta je mislio:dash: Idiot.
Naravno sve to vreme snimaju i pse koji ljude uopste ne konstatuju, trckaraju, masu repicima, ceskaju se. I na kraju prikaz voditeljke koje je imala(neocekivano za rts) normalnu odjavu sve usput mazeci jedno kerce. Da, zaista Zajecaru(ako sam dobro zapamtila grad) preti katastrofalna opasnost od pasa lutalica:dash:

Da, videla sa ja, ali nisam od početka...U pitanju je Valjevo, koliko sam ja razumela...Nije mi jasno kako ti ljudi ne shvate jednom, da će se napuštenih životinja rešiti, ako obiđu okolna sela i edukuju i nateraju seljake da sterilišu svoje životinje. Odakle jednom Valjevu ili bili kom manjem gradu u unutršnjosti, koji ima više kuća nego stambenih zgrada, uopšte lutalice :dontunderstand::dash:,a da nisu iz njihovih kuća. U unutrašnjosti veterinari služe isključivo za stoku, a kuce i mace se niti leče, niti sterilišu, nego šta im Bog da. Ja još nisam čula da je neko van grada sterilisao svog psa ili mačku :dash: A onda, ako ih ne podave, ostave ih pored puta ili negde na periferiji grada...Ali koliko sam videla oni prave lep azil (nadam se da je no kill, ništa nisu rekli na tu temu)...

Juče sam proša Gazelom, oni cigani ispod imaju bezbroj pasa i štenaca i to sve trčkaraju uz put :otkacio: Trebalo bi napraviti neku akciju, sterilizacije i vakcinacije tih kuca u "karton city-ju" , oni su velika "opasnost" od novih životinjica, a stalno im pretručavaju preko J. Gagarina i izleću na auto-put kod Gazele :dash::rumenko:
 
ma bre taj rts redovno zakuvava...pale vatru non stop...a ljudi ko ljudi uvek preteraju
ne kazem da lazu da je napadnuta mala.....
ali obichno lazu da je napad bio iz chista mira ili slichno...i uvek "sklone" svakog psa koga nadju umesto samo problematichnog
 

Back
Top