Amerika

Vesna Ks

Domaćin
Poruka
3.132
Mislila sam da ovu temu pokrenem kad dodjem kuci..ali sad vidim da mi je lakse da svakog dana opisem novodozivljeno,dok su secanja jasna...
Kako je svet mali-za 15-ak sati sam stigla iz Bg.u L.A.Imala sam srece sa kratkom pauzom u Frankfurtu,taman da stignem iz aviona u avion.Ovo sam slikala iz aerodromskog voza koji me je vozio na zeljeni izlaz
 
Prvog popodneva "pala"je Laguna Beach...naravno voda me prvo privuce!Taj deo je pun slatkih radnjica,kafica,lepih hotela..Jak miris mora..Naravno-okean neke tamne boje,talasi ne mnogo veliki..ne bas privlacan za kupanje,ali puno ljudi se ipak kupa..nema lezaljki,suncobrana..svako sam donese sta mu treba,atmosfera lezerna skroz...najsitniji pesak...



 
Poslednja izmena od moderatora:
Inace,nalazim se u naselju daleko od vreve,ovde su formirane oblasti(ja kazem sela)sa lepim kucama,bazenima,predivnim rastinjem...lepo,mirno,za zivot dusu dalo.Obidjoh jutros jedan shoping mol,tako je sve lepo sredjeno,cisto,ljudi ljubazni,nasmejani,robe svakojake,a cene kao kod nas pa i nize...
 
Polako covece-prvo da izgledam Amerikance...:hahaha:E,ovde hodaju svakojaki,sve rase su tu,nama neobican mix-ali uvidjam da su svi lezerniji,nemas po ulicama,radnjama,kaficima da vidis onako zestoko namontirane zenske sa tesnom,oskudnom garderobom,tonom sminke,isfeniranom kosom...vidi se da ove ovde boli pozadina kako ih ko vidi..a meni se to vise svidja,deluju svi nekako prirodnije...a ima lepog naroda,a tek bebe-crncici-kao secer su.Veeelika sarolikost...i sve nesto mislim,kad bi nase dame obukao ovako lezerno,udobno,poskidao im 2/3 sminke i ostale dodatke-mozda bi shvatili da i nismo tako smrtonosno najlepsi:hahaha:
 
Danas nista nisam slikala-zauzete mi bile ruke-kesama:rumenko:E,dodjes ovde i shvatis koliko je sve kod nas skupo....nisam opsednuta shopingom,al'racunam,po ovim cenama greh je ne kupiti:cool:
 
...i sve nesto mislim,kad bi nase dame obukao ovako lezerno,udobno,poskidao im 2/3 sminke i ostale dodatke-mozda bi shvatili da i nismo tako smrtonosno najlepsi:hahaha:

Slusala sam jednom Canka na TV kako je bio negde u inostranstvu i prica o devojkama i naravno voditeljka ga pita je'l da da nisu lepse nego kod nas. A on kaze, lepe su i one, samo nisu tako nasminkane i doterane u po bela dana, ne sljaste kao nase.... Kao zabluda je da su nase devojke toliko lepe, onako su samo maksimalno skockane, a mladost je svuda na svetu lepa.... E jednom da se i ja sa njim slozim :klap:...
 
alaj ti uživaaaaaaaašššššš :ok:

bogme baš ti zavidim :). pogotovo za ovu poslednju sliku... ako je uživo barem upola tol'ko lepo koliko je na slici onda je bas wowwwwwwww
 
alaj ti uživaaaaaaaašššššš :ok:

bogme baš ti zavidim :). pogotovo za ovu poslednju sliku... ako je uživo barem upola tol'ko lepo koliko je na slici onda je bas wowwwwwwww

Ma i lepse je,ali taj okean uopste ne privlaci za kupanje...tek malo da okvasis noge.Sad cu na bazen da se ljudski isplivam...
 
Slusala sam jednom Canka na TV kako je bio negde u inostranstvu i prica o devojkama i naravno voditeljka ga pita je'l da da nisu lepse nego kod nas. A on kaze, lepe su i one, samo nisu tako nasminkane i doterane u po bela dana, ne sljaste kao nase.... Kao zabluda je da su nase devojke toliko lepe, onako su samo maksimalno skockane, a mladost je svuda na svetu lepa.... E jednom da se i ja sa njim slozim :klap:...

Ma mi se slabo krecemo,na zalost,pa sve mislimo nase najbolje,najlepse...cinjenica je da imamo lepu prirodu,lepe ljude...ali treba videti mnogo da bi se napravila neka tvrdnja..Price da se ovde zivi kao stoka,samo radi,sve otudjeno....ha,ha-ja sad vidim da JA zivim kao stoka.Moja kuma je takodje visoko obrazovana,radi odgovoran posao,ovde je 20 godina.Ali,vidim da zivi mnogo humanije...Budi se uz cvrkut ptica,u mirnom naselju gde je sve podredjeno porodicnm miru...Kuca je lepo opremljena,prskalice se ujutru ukljucuju automatski,dvoriste odrzava vrtlar jednom nedeljno,dolazi zena koja cisti povremeno(uopste nema prasine!?)Tu su masine za ovo,za ono...Dakle,pricam o osobi koja uopswte nije od onih prebogatih,neko neka srednja klasa valjda..Osim sto ide na posao,jedino sto ima da uradi je da spremi klopu popodne sto ona uradi za 15'-a jedu bas lepo,raznovrsno,ali sve je poluspremljeno,i povremeno opere 2-3 ture vesa,koje naravno osusi masina i odmah redjas..kad dodje sa posla(blizu radi,na manje od 20min.voznje)ima vremena da izadje(juce sam videla ljude pored okeana kako dolaze sa korpom sa vecerom,tamo ima stolova koje zauzmes i klopas pored okeana)Sve na predivnoj travi na kojij ne pise"ne gazi travu"vec se deca veselo igraju!Obzirom da ima tako malo kucnog posla(nabavka 1 nedeljno)ima dosta vremena za relaksaciju,setnje,sport.A pri tome je sve cisto,jede se zdravo,raznovrsno,porodica ima itekako vremena da bude na okupu...leze se ranije a ustaje kad i mi za posao...Dakle,mogo lezerniji dan od naseg.
 
Postoji frka od gubitka posla,ali kod nas,kad dodjes u neke godine,niko te nece,nema sanse da nesto radis ljudski,a ovde te lako zaposli iskustvo i predhodni uspesi,godine ne igraju ulogu.A i nize vrednovan posao donosi solidan zivot.Npr.gospodja Nora,Mexikanka koja godinama odrzava/cisti kuminu(i mnoge druge)kucu,i njen muz koji radi u prodavnici kupili su kucu u sasvim solidnom kraju i dobar auto.
Mnogo toga je uredjeno pravilima,da te ne boli glava,da se ne zamajavas time.
Npr.-postoji deo na putu gde se placa putarina tako sto cim prodjes tu,imas neku napravu u kolima,koja se detektuje i sa racuna ti se skida ta cifra.Kad se ukljucujes na autoput ima semafor koji propusta 1 auto na par sekundi da se nebi stvrile one guzve pri ukljucenju.i ljudi to uredno sacekaju...kaze kuma kad si ovde nov onda gledas da sve to eskiviras,ali onda vidis da svi postuju pravila pa te je sramota da strcis..Niko nista ne baca po ulici,sve je cisto,WC-i javni su prelepo sredjeni,cisti...
Postoje i pravila oko ponasanja mladih vozaca.Npr.od 23-5h moze da vozi samo sebe,dakle rizik nocnih nezgoda ne moze da ukljuci vise osoba.Postoji najbrza traka na autoputu koju moze da koristi samo vozilo sa vise od 1 putnika(da se ljudi voze zajedno,da je manje vozila na putu i manje guzve)Hiljadi stvari,da se pitam sta im je sve to palo napamet,ali sve je logicno i olaksava zivot!
 
Sticajem okolnosti(kuma zbog bolesti majke potrosila neplanirano skoro ceo odmor-a ima ga 5 nedelja!Vise nego Putnica u humanoj Srbiji)maqnje cu se provesti kao turista-vidi ovo,vidi ono...ali cu bas osetititi zivot,svakodnevnicu...i to vredi!Naravno,za vikend idemo u las Vegas,bice i drugih zanimljivih putesestvija...sve dobijate taze!:heart:
 

Back
Top