Samo za medicinare

Elektrik

Obećava
Poruka
56
Trazim odgovore,na sledeca pitanja u vezi Medicinskog fakulteta u Beogradu:

-Spisak kolokvijuma,ispita.Koje se gradivo obradjuje na pocetku i sta je najteze?

-Zanima me i sta je potrebno za konkurisanje za Dom-koje su sanse da dobijem stanovanje u boljem,posto sam brucos.U kom Domu su medicinari?

-Imam li jos neke popuste,osim prevoza?

Toliko za pocetak, nadam se da ce bolje informisani pomoci i dati opsirnije odgovore.Unapred hvala!
 
Kad krene nastava kupices u skriptarnici vodic kroz nastavu(mislim da se tako zove) u kome ces naci formular za izbornu nastavu,knjizicu u kojoj je plan nastave i datumi kolokvijuma i dobijes jos par stvarcica u tom paketu.Inace najteza je anatomija hehe prvo se pocinje sa rukom,prve nedelje se uce kosti ruke,pa se onda ide u disekcionu salu.Inace ide se od lakseg ka tezem.Iz histologije ne mogu da se setim koja je prva vezba,ali pocinjes od organela.Iz histologije se ima 4 kolokvijuma koji su uslov za ispit,iz anatomije 3 kolokvijuma.Imas jos i genetiku koja je laganica i imas je u prvom semestru.Nema potrebe da se cimas datumima kolokvijuma za sada jer oni sve na vreme najave bez brige :) To su 3 predmeta koji se ocenjuju ocenama od 5 do 10,a ostali predmeti se ocenjuju po principu polozio/nije polozio.U te ostale predmete spadaju: osnovi klinicke prakse,medicina i drustvo,engleski,2.izborna i prva pomoc.

Puno srece :)
 
Hvala, ali opet sam ostala bez trazenih odgovora...iako postoje vec 3,4 otvorene teme, cak i forum medicinara, na doctoru.com...ja ne nalazim ono sto me zanima.Zato bih molila da mi bar ostavite informacije o ispitnim rokovima i informacije o upadanju brucosa sa Medicinskog u Domove.Znacila bi mi iskustva s anatomijom,profesorima...unapred hvala.
 

Back
Top