Problem sa instalacijom XPa na HP 530

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Dobio sam HP 530 nov,kupljen u Hrvatskoj u Merkatoru,bez operativnog sistema. Hteo sam da ubacim XP Profesional i kada ubacim disk instalcija zapocne i dodjem do dela gde mi postavi pitanje da za nastavak pritisnem ENTER ,za odustajanje F3 ,...
Naravno pritisnem ENTER i sledece sto mi se pojavi je :
WINDOWS XP PROFESIONAL SETUP
SETUP DID NOT FIND ANY HARD DOSK DRIVES INSTALLED IN YOUR COMPUTER.
MAKE SURE ANY HARD DISK DRIVES ARE POWERED ON AND PROPRERLY CONNECTED TO YOUR COMPUTER,AND THAT ANY DISK-RELATED HARDWARE CONFIGURATION IS CORRECT.THIS MAY INVOLVE MANUFACTURER-SUPPLIED DIAGNOSTIC OR SETUP PROGRAM.

SETUP CANNOT CONTINUE.TO QUIT SETUP,PRES F3.
XP sam instalirao sto puta ali nikada nisam imao problem da mi se racunar "zali" da nema hard disk.
Doduse nisam nikad instalirao na novom laptopu .
Molim VAS za pomoc !
Da li je moguce da nema HARDa ili ga je potrebno nekako ukljuciti u BIOSu ,da li je XP koji instaliram problem ?Pregledao sam BIOS i nisam naisao na nikakve informacije o HARDu.

HVALA!
 
Искључи напредну подршку за сата у биосу ако има. Ако не скини драјвере за сата хард диск са сајта произвођача нлајт у руке и скарабуџи виндовз са потребним драјверима... Писало се о томе овде сто година, само што људи не знају шта значи претрага... Треба турити слику оног кученцета можда би упалило...
 
... само што људи не знају шта значи претрага... Треба турити слику оног кученцета можда би упалило...
Evo... jedva ga dovukoh... neće pa neće...

boydogun4.jpg


:D ;)
 

Back
Top