Macina trava

Cao! Da ti odgovorim nesto o macinoj travi. Ja je pijem nekih mesec dana,mozes je kupiti u institutu Josif Pancic. Jaaako je gorkog ukusa ali mozes je zasladiti sa malo meda i lakse je piti je hladnu! Macina trava je poznata i pod nazivom Ocajnica i kazu da su je zene pile kada zele da zatrudne,pa je i ja pijem jer vec skoro godinu dana nikako da nam dodje bebac! Imas razna upustva kako je treba piti ali ja za sada pijem onako kako su mi rekli u apoteci. Ako te nesto jos zanima,tu sam :bye:
 
Ima neko seme da se kupi pod tim imenom, ko ima mačku u stanu, poseje, pa kad izraste oko 15 cm, ponudi mački, kaže to njima treba da jedu, valjda za varenje, ili tako nešto. Možda je to ista biljka.
Naravno, ko hoće da pije čaj od toga, najbolje da kupi u apoteci, jer kod tih lekovitih biljaka nije svejedno ni kada su brane, ni kako su sušene, treba znati sa njima.
Latinski naziv: Marrubium vulgare. Ostala narodna imena: beli petrljan, Marulja, Gorčika,Bela meta Petrušina, Jetrenjača, Pčelinok, Slanovitak, Smrduša. Macina trava.
Ima još jedna Macina trava, sličnog sastava i latinskog naziva, Marrubium peregrinum.
 
Poslednja izmena:
e...a el ti misliš na neku travu...koja omađijava mooškarce.....??....kao kad neki m izgoobi glavu za nekom........kao..ša mu je......pa kao...skoovala mu neka macinu travu...el to...??
 
joj ko je pio caj biljne apoteke "upala jajnika" taj zna koko su "zenski" cajevi grrrooozzzzzzzzni bljak, popijes cemer kafu samo da kad uzmes caj ne osetis taj bljak gorak ukus :( a sto tek smrdi, pfuj.
 
zdravo svima
moj srpski je uzasan zato cu vam govoriti na makedonskom nadam se da ce te me razumjeti
jas i mojot soprug se obiduvavme da imame bebe dve godini no bezuspesno bese. posle edna godina otidovme na ginekolog i gi napravivme site testovo i se bese vo red. pa odlucivme da probame se macina trava. Ja kupiv od bitpazar od skopje no mi rekoa da pijam macina trava a ne ocajnica jas ja piev eden mesec i ostanav trudna.A vo toa vreme ne koristev nisto druga i dva meseci ne bev na ginekolog. Zatoa mislam deka tokmu macina trava mi pomogna da ostanam trudna.
Sakav samo da go spodelam moeto licno iskustvo i ako mozam da pomognam da ostanete trudni. A toa vi go posakuvam od srce.
Pozdrav od makedonjia
 
Čaj od macine trave se koristi,koliko ja znam,za poboljšanje plodnosti kod žena,i uopšte za "ženske "bolesti...Inače je gorak kao sami čemer,ništa u životu gorčije ne probah...:)
Zove se još i očajnica ...
 
Zdravo Ohriganka !!! Jas sum od Makedonija :) Veke podolgo vreme go baram cajot i nemozam da go najdam...Te molam ako mozes podetalno da mi objasnis od kaj go kupi i pod koe ime tocno go barase...Mnogu ti blagodaram...Pozdrav!!!
 
Iako je rec o macinoj travi, vidim da se pominje u kontekstu poboljsanja plodnosti izmedju ostalog. Mogu Vam reci da je u te svrhe nezamebljiv Tribulus Terristris ili babin zub koji izvanredno sredjuje i balansira endokrini sistem i podstice zlezde sa unutrasnjim lucenjem na aktivnost, tako da izmedju ostalog kod zena dolazi do pojacanog lucenja estrogena a kod muskaraca testosterona. I ne samo to vec ima niz drugih pozitivnih benefita koji se dobijaju uzimanjem, regulise holesterol, razbija plake- naslage u krvnim sudovima, kamen u zuci i bubregu, itd i td takodje deluje antibakteriski. O njemu su napisane mnoge studije alu ih na netu mozete naci uglavnom na engleskom.
 

Back
Top