Nuklearne elektrane, za ili protiv

Da li ste za to da se u Srbiji dozvoli izgradnja nuklearne elektrane?

  • Da

    glasova: 35 50,0%
  • Ne

    glasova: 35 50,0%

  • Ukupno glasova
    70
  • Anketa je zatvorena .
S obzirom na to koliko su stručni i vični stručnjaci i graditelji kod nas, najbolje bi bilo da se okanemo i termo i hidro elektrana i da se vratimo na vodenice...
Apsolutno sam protiv jer ako je mi budemo gradili, neće biti bezbedno ni nama ni okolini...

A zasto su lose nase termoelektrane i hidroelektrane i nasi strucnjaci...a gradjevisnki projekat ne mora da radimo, ali ne znam sto ne bi...

Rade i radile su, a da dvadeset godina nisu remontovane i Djerdap, i Nikola Tesla i Kostolacka, i one na Zapadnoj Moravi i na Drini i na Rzavu...
Decenijama nije sagradjeno nista novo
Da li se desilo nesto strasno? Neki veiki ispad sistema, kakav je bio u Kaliforniji pre sedam-osam godina?
Znas li koliko kosta ekoloska zastita terena, i zamena zastarelih postrojenja koja koriste otrovne materije ili stete okolini na neki drugi nacin, a u svetu se vise ne koriste?

A kad smo otisli sa Kosova, onim strancima, treba osam godina da osposobe Kosova A, B da rade u punom kapacitetu i jos uvek se muce...

pricate onako bzvz. cisto da kazete nesto...
 
Poslednja izmena:
Za.
Moderno,cisto,efikasno.
radijacija i ozračeni radnici su svakako moderna pojava, samo ne znam koliko "čista".
i šta je sa nuklearnim otpadom? gde god ga turiš, pa i na dno mora, uvek može da procuri, a to je poprilično gadna stvar.
možemo ko Italijani da trpamo otpad u afričke luke i da se napravimo blesavi, il da lansiramo u kosmos? :D

ja sam apsolutno protiv.
toliko energije kolko nude atomske elektrane su potrebne hiper-produktivnim i hiper-potrošačkim društvima, a ja ne bih želeo da i naše društvo bude takvo.
za jedno umereno društvo bi bilo dovoljno koristiti hidro-elektrane, snagu sunca, vetra, eventualno gasa.
 
radijacija i ozračeni radnici su svakako moderna pojava, samo ne znam koliko "čista".
i šta je sa nuklearnim otpadom? gde god ga turiš, pa i na dno mora, uvek može da procuri, a to je poprilično gadna stvar.
možemo ko Italijani da trpamo otpad u afričke luke i da se napravimo blesavi, il da lansiramo u kosmos? :D

ja sam apsolutno protiv.
toliko energije kolko nude atomske elektrane su potrebne hiper-produktivnim i hiper-potrošačkim društvima, a ja ne bih želeo da i naše društvo bude takvo.
za jedno umereno društvo bi bilo dovoljno koristiti hidro-elektrane, snagu sunca, vetra, eventualno gasa.

Kud svi Turci tu i mali Mujica, kako se druge zemlje snalaze sa otpadom tako i mi.
A mi nismo Afrika da kazhemo to nama ne treba.
 
Hm, a nama bash treba nuklearna... pa ybt. bolje bi bilo da malo popravimo ove postojeće... Izgradnja nuklearke košta puno, pa skladishtenje otpada... za tu kintu mozhemo da uradimo kompletan remont postojećih hidro i termo i da izgradimo josh deset... Missim... mi i nuklearka... koliko smo azurni i koliko nam je velika država... za par godina bi svi svetleli...:lol:
 
Da li se to meni cini ili je pocela kampanja da se u Srbiji promeni zakon i da se dozvoli izgradnja nuklearne elektrane? Sta mislite o tome?

Daleko smo od ove teme i pitanja. Nismo rešili elementarne stvari:vodosnabdevanje (higijenski ispravnom vodom za piće), izgradnja kanalizacione mreže tamo gde je nema, infrastruktura-regionalni putevi, zaštita prirodnih resursa, zanavljanje šumskog fonda, izgradnja deponija i reciklaža otpada, i još mnogo, mnogo toga.

Samo nam još nuklearke fale...
 
Da li se to meni cini ili je pocela kampanja da se u Srbiji promeni zakon i da se dozvoli izgradnja nuklearne elektrane? Sta mislite o tome?

Мислим да тој двојици глодара који су данас преко 1.програма тв у ствари започели кампању тј. огласили се као гласноговорници нуклеарног лобија - ТРЕБА РАЗБИТИ НОС. О нуклеарним централама је већ годинама све прежвакано. Наш основни проблем је ШТО НЕМАМО ГДЕ СА ОТПАДОМ - а ови овде што се залажу ЗА те централе - нека им отпад буде смештен у њиховом дворишту.

Осим тога онај скот из Винче ЈЕ ПРЕСКОЧИО ДА ОБЈАСНИ ЗАШТО ИТАЛИЈА ВИШЕ ЗАКОНОМ НЕ МОЖЕ И НЕ СМЕ ДА ГРАДИ НУКЛЕАРКЕ, него су се сетили да нову централу финансирају у Зловенији с тим да имају струју пола-пола.

У томе је читав штос - има пуно "инвеститора" који би да уложе у изградњу али да имају, наравно и струју...
 
A zasto su lose nase termoelektrane i hidroelektrane i nasi strucnjaci...a gradjevisnki projekat ne mora da radimo, ali ne znam sto ne bi...

Rade i radile su, a da dvadeset godina nisu remontovane i Djerdap, i Nikola Tesla i Kostolacka, i one na Zapadnoj Moravi i na Drini i na Rzavu...
Decenijama nije sagradjeno nista novo
Da li se desilo nesto strasno? Neki veiki ispad sistema, kakav je bio u Kaliforniji pre sedam-osam godina?
Znas li koliko kosta ekoloska zastita terena, i zamena zastarelih postrojenja koja koriste otrovne materije ili stete okolini na neki drugi nacin, a u svetu se vise ne koriste?

A kad smo otisli sa Kosova, onim strancima, treba osam godina da osposobe Kosova A, B da rade u punom kapacitetu i jos uvek se muce...

pricate onako bzvz. cisto da kazete nesto...



Ne sumnjamo mi u nase strucnjake vec u uslove pod kojima oni rade...Nuklearna elektrana ne moze sebi da dopusti 20 godina bez remonta...
 
Hm, a nama bash treba nuklearna... pa ybt. bolje bi bilo da malo popravimo ove postojeće... Izgradnja nuklearke košta puno, pa skladishtenje otpada... za tu kintu mozhemo da uradimo kompletan remont postojećih hidro i termo i da izgradimo josh deset... Missim... mi i nuklearka... koliko smo azurni i koliko nam je velika država... za par godina bi svi svetleli...:lol:

a sad kao ne svetlimo ?
 

Back
Top