Samo za gurmane

ledi

Ističe se
Poruka
2.975
Eh, princes krofne... To su bili dani... Kad ih ona napravi, pa cela kuća miriše... Ali pravila je ona svašta... I baklave, i tulumbe, i vanilice, i ledene kocke, a torte što je znala da pravi... Još ih se sećam... O pitama i da ne govorim...

:think:

Mislim da mi je pao šećer...:cool:
 
Dok ja, recimo, puslicu baš ne volem nešto preterano...Više sam za čokoladne ˝varijante˝ (to sada kažem iz jednog prostog razloga: ko izmisli Toto, svaka mu čast:D)
 
:sad2: Milka Noisette! Kinder Bueno! Ferrero Rocher! Ja sam za kombinaciju Čokolade i Lešnika!

Ne mogu se složiti više...:)
A može i ovako nešto...

chocolm1.jpg
 
Evo, Chupka, prelazimo na slano...:)

Hobotnica na srpski način

Sastojci:

1 malo prase (do 15 kg)
1 veća hobotnica (cca 2 kg)
krompir

Priprema:

Dok se prasence vrti na ražnju, hobotnica se kuva sa krompirima u puno vode i posoljeno. Kad je hobotnica gotova, a prase ispečeno, izvade se krompiri, voda prolije, a hobotnica baci mačkama i kerovima, da ne zaj**avaju dok se jede. Prase servirati uz hladno pivo.

Mada, kad bolje razmislim, nije ni ovo baš dobra ideja za dijetu...:lol:
 
opa ... pa najzad jedna tema po mom ukusu.... ajde ako neko bude bio ljubazan pa da ovde ubaci i neki dobar recept (naravno sa mesom neki specijalitet) ili neshto shto ste probali a da bi mi preporucili da valja ....
 
Eh, princes krofne... To su bili dani... Kad ih ona napravi, pa cela kuća miriše... Ali pravila je ona svašta... I baklave, i tulumbe, i vanilice, i ledene kocke, a torte što je znala da pravi... Još ih se sećam... O pitama i da ne govorim...

:think:

Mislim da mi je pao šećer...:cool:

Prinzece su zakon :) evo recepta.
Zagrejete jednu casu vode i kada prokljuca dodate jednu casu brasna i jednu casu ulja...Ukuvate taj kacamak od belog brasna i sacekate da se ohladi.Kada se ladne kasikom ili spricem odvajate testo na komade i stavljate na pleh.Osusite i dobili ste koricu,a krem pravite od pudinga i margarina.Prvo skuvajte puding pa umutite Margarin posebno pa sve zajedno.Nemojte Margarin u vruc puding da se ne bi prebrao.E to je cela tehnika.Brat bratu ne treba vam visse od sat vremena i dobili ste 2kg princeza
 
Roštilj, roštilj i samo roštilj...al sto sam jeo piletinu kod Predstavnice na useljenju..jooooj majko mila...sa rostilja, al nekako bolesno dobro začinjena...pa vruć lebac....odmah me prestala upala mišića od nošenja zamrzivača i veš mašine....pa ladno pivo uz sve to....
moram pod hitno još nekoga da selim
 
Roštilj, roštilj i samo roštilj...al sto sam jeo piletinu kod Predstavnice na useljenju..jooooj majko mila...sa rostilja, al nekako bolesno dobro začinjena...pa vruć lebac....odmah me prestala upala mišića od nošenja zamrzivača i veš mašine....pa ladno pivo uz sve to....
moram pod hitno još nekoga da selim

Zovi i mene da slučajno svratim kad se selidba završi :P
 
Danas sam dvaput prošla pored Banjalučke klopice i nisam ništa naručila a bila sam jako gladna. :sad2: Prethodno sam sa kumom kojoj se inače bliži rođendan diskutovala o tortama, preslišavale smo se šta ide u Moskvu, Esterhazi, Švarcvald, Pesak... Mislim da će da naruči Esterhazi a ja ću joj napraviti Švarcvald ali samo rolat... Valjda ću uspeti, mada je Pesak proveren, to sam joj već pravila za 18. Ili da joj ipak napravim eurokrem štangle? :think: Mislim da će na kraju biti tako.
 

Back
Top