Da li su danasnje zene Penelope?

Chovechuljak

Iskusan
Poruka
5.466
Setih se upravo nesto... imao sam taj razgovor sa bivsom

Secate se Odiseja... neko je citao, neko gledao filmove, serije itd... medjutim... ako neko en zna.. Lik je otiso u rat protiv Troje, koji je trajao 10 godina.. i posle toga, lutao po morima jos 10 da bi se napokon vratio kuci... Bla, bla... e sada.. Imao je zenu Penelopu koja se nije zavetovala na vernost ali je sacuvala do kraja..

Njegovo imanje i kuca su danonocno bile opsedane proscima, jer se verovalo da je Odisej mrtav i da se nikada nece vratiti, te da je Penelopa udovica sa velelepnim imanjem... tj. celim ostrvom, Itakom :mrgreen:

Zena je, iako su ovi navaljivali, ispili i pojeli sve sto se imalio, nekako uspela da ih zadrzi tu gde jesu, da budu samo prosci... U jednom trenutku, posto je proslo mnogo godina... odlucise da joj postave uslov da mora odmah izabrati jednog od njih za buduceg muza, medjutim, Penelopa se dosetila, da isplete zavesu... i kada je zavrsi kao simbol buduce porodice, da ce izabrati novog muza... Setila se, da dok je danju tkala, nocu je sve to rasparavala i tako godinama.... Na kraju doso Odisej, saznao da mu je bila verna, pobio prosce i cica mica i gotova prica..

Pitanje je, da li bi vi bili ovako verni kao Penelopa... jer sam pricao o tome, kao sto rekoh sa bivsom i ona rece da ne bi cekala ni meseca, a ne 20 godina kao ona u neizvesnosti..

Dakle da li bi i anravno razloge?
 
Bih, ostala bih verna. Zato sto je to prava ljubav zivota i kad tako nesto dozivis kad se poklope sve kockice, ostali su ti smesni, ne bih mogla sa drugim da osetim tu snagu emocija, a nisam za onu komercijalnu varijantu daj sta das.:)

:super::klap::klap: U pravu si....kada bi, sinoc, zapoceo neki razgovor sa nekom devojkom... setim se Stane.... i bude mi muka... kao da je varam, iako vise nismo zajedno...i osetim da to nije to, ne smesne... vec kao da su bezivotne lutke.. sa kim sada sanjati i nadati se...
 
Setih se upravo nesto... imao sam taj razgovor sa bivsom

Secate se Odiseja... neko je citao, neko gledao filmove, serije itd... medjutim... ako neko en zna.. Lik je otiso u rat protiv Troje, koji je trajao 10 godina.. i posle toga, lutao po morima jos 10 da bi se napokon vratio kuci... Bla, bla... e sada.. Imao je zenu Penelopu koja se nije zavetovala na vernost ali je sacuvala do kraja..

Njegovo imanje i kuca su danonocno bile opsedane proscima, jer se verovalo da je Odisej mrtav i da se nikada nece vratiti, te da je Penelopa udovica sa velelepnim imanjem... tj. celim ostrvom, Itakom :mrgreen:

Zena je, iako su ovi navaljivali, ispili i pojeli sve sto se imalio, nekako uspela da ih zadrzi tu gde jesu, da budu samo prosci... U jednom trenutku, posto je proslo mnogo godina... odlucise da joj postave uslov da mora odmah izabrati jednog od njih za buduceg muza, medjutim, Penelopa se dosetila, da isplete zavesu... i kada je zavrsi kao simbol buduce porodice, da ce izabrati novog muza... Setila se, da dok je danju tkala, nocu je sve to rasparavala i tako godinama.... Na kraju doso Odisej, saznao da mu je bila verna, pobio prosce i cica mica i gotova prica..

Pitanje je, da li bi vi bili ovako verni kao Penelopa... jer sam pricao o tome, kao sto rekoh sa bivsom i ona rece da ne bi cekala ni meseca, a ne 20 godina kao ona u neizvesnosti..

Dakle da li bi i anravno razloge?

Uvek.Sa pravim razlogom odsustvovanja. Za pravog muškarca.

Treba imati u vidu da su u ono vreme komunikacije bile ne daleko nižem nivou nego sada, i da Penelopa nije mogla ni da zna da li joj je muž živ, ni da se razvede od njega, kad je bio nedostupan. A i počinila bi bigamiju, pošto se on ipak vratio, (i bog zna kako još ikomplikovala sebi život, naročito ako bi imala dece i sa tim drugim mužem). To se danas lakše prevazilazi, pa je i rok čekanja kraći. Treba se setiti toga kad se devojci postavlja takvo pitanje.
 
Poslednja izmena:
Uvek.Sa pravim razlogom odsustvovanja. Za pravog muškarca.

Treba imati u vidu da su u ono vreme komunikacije bile ne daleko nižem nivou nego sada, i da Penelopa nije mogla ni da zna da li joj je mužživ, ni da se razvede od njega, kad je bio nedostupan. A i počinila bi bigamiju, pošto se on ipak vratio, (i bog zna kako još ikomplikovala sebi život, naročito ako bi imala dece i sa tim drugim mužem). To se danas lakše prevazilazi, pa je i rok čekanja kraći. Treba se setiti toga kad se devojci postavlja takvo pitanje.

Ako je prica oko Penelope tacna...ta zena ima moje dozivotno postovanje :ok:

Ne radi se ovde o komunikaciji.... covek je bio ko zna gde... pa i danas kada si na moru.. ako nemas satelitski telefon, uprsko si... tako da,

da li bi cekali na ljubav toliko dugo bez ikakvog znanja o njemu...
 
Ona moja tema "bez naslova", u kojoj se nalazi citat iz Uliksa, upravo je obrnuta ovoj. U knjizi se parodira upravo mit o Penelopinom cekanju. Zena vara muza i to je u redu, on je kriv sto je ona preljubnica. I taj Odisej, mogao je da pozuri, a ne da se zamajava sa kojekakvim Kirkama usput. :mrgreen:
 
to je mitologija, koja je pokusala da diskriminise zenu, namenivsi joj ulogu smerne, prepodobne, verne drage, koja hekla, cisti, mete, plete, a stvarnost je mnogo drugacija...ona se verovatno pohebala sa kim je htela i stigla i to sasvim opravdano...Odisej je bio jedan lazljivi prevarant, sa malom kitom i dugim jezikom :mrgreen:
 
to je mitologija, koja je pokusala da diskriminise zenu, namenivsi joj ulogu smerne, prepodobne, verne drage, koja hekla, cisti, mete, plete, a stvarnost je mnogo drugacija...ona se verovatno pohebala sa kim je htela i stigla i to sasvim opravdano...Odisej je bio jedan lazljivi prevarant, sa malom kitom i dugim jezikom :mrgreen:

MIslim da je Penelopa, u mitologiji, bila jedina zena koja je volela svog muza i verno ga cekala... sve ostale su bile zmije koje su trovale svoje muzeve ili im rezale vratove sa svojim ljubavnicima :mrgreen:
 
Ako je prica oko Penelope tacna...ta zena ima moje dozivotno postovanje :ok:
Ne radi se ovde o komunikaciji.... covek je bio ko zna gde... pa i danas kada si na moru.. ako nemas satelitski telefon, uprsko si... tako da,
da li bi cekali na ljubav toliko dugo bez ikakvog znanja o njemu...

Zasto ti postujes nju?
Zato sto nije prevarila Odiseja, ili zato sto se nije udala za drugog?
Da li bi je postovao da je odbila prosce, ne udala se ni za jednog od njih, ali, imala sex sa nekim?

Koliko je Odisej bio vjeran njoj?

Ako bih upoznala muskarca koji je sve ono sto ja trazim, zelim, sa njim dobila djecu... cekala bih ga, pa makar to bio citav zivot... mislim da bih... cekala je i moja baba, cekala je i mama... na ovim ratnim prostorima ne sumnjam da cemo svi mi jednom mozda cekati...
 
Zasto ti postujes nju?
Zato sto nije prevarila Odiseja, ili zato sto se nije udala za drugog?
Da li bi je postovao da je odbila prosce, ne udala se ni za jednog od njih, ali, imala sex sa nekim?

Koliko je Odisej bio vjeran njoj?

Ako bih upoznala muskarca koji je sve ono sto ja trazim, zelim, sa njim dobila djecu... cekala bih ga, pa makar to bio citav zivot... mislim da bih... cekala je i moja baba, cekala je i mama... na ovim ratnim prostorima ne sumnjam da cemo svi mi jednom mozda cekati...

Postujem je jer, kako pricva kaze... Odisej se, vrativsi se na rodno ostrvo, preobuko u prosjaka i prvo ispitao da li je bila verna...tu verovatno ide i sexanje :mrgreen::mrgreen:...e a ona je na sve nacine, domisljato i vrlo mudro, uspevala da zavara prosce i odlozi svoju sigurno zapecacenu sudbinu, jer bi jer neko ozenio kad tad, bilo je pitanje dana, a ona je sa nadom cekala i trudila se da ostane verna coveku za koga nije ni znala da je ziv...

Odisej se svalero na svakom ostrvu na kojem je bio u svojim lutanjima :mrgreen:
 
Setih se upravo nesto... imao sam taj razgovor sa bivsom

Secate se Odiseja... neko je citao, neko gledao filmove, serije itd... medjutim... ako neko en zna.. Lik je otiso u rat protiv Troje, koji je trajao 10 godina.. i posle toga, lutao po morima jos 10 da bi se napokon vratio kuci... Bla, bla... e sada.. Imao je zenu Penelopu koja se nije zavetovala na vernost ali je sacuvala do kraja..

Njegovo imanje i kuca su danonocno bile opsedane proscima, jer se verovalo da je Odisej mrtav i da se nikada nece vratiti, te da je Penelopa udovica sa velelepnim imanjem... tj. celim ostrvom, Itakom :mrgreen:

Zena je, iako su ovi navaljivali, ispili i pojeli sve sto se imalio, nekako uspela da ih zadrzi tu gde jesu, da budu samo prosci... U jednom trenutku, posto je proslo mnogo godina... odlucise da joj postave uslov da mora odmah izabrati jednog od njih za buduceg muza, medjutim, Penelopa se dosetila, da isplete zavesu... i kada je zavrsi kao simbol buduce porodice, da ce izabrati novog muza... Setila se, da dok je danju tkala, nocu je sve to rasparavala i tako godinama.... Na kraju doso Odisej, saznao da mu je bila verna, pobio prosce i cica mica i gotova prica..

Pitanje je, da li bi vi bili ovako verni kao Penelopa... jer sam pricao o tome, kao sto rekoh sa bivsom i ona rece da ne bi cekala ni meseca, a ne 20 godina kao ona u neizvesnosti..

Dakle da li bi i anravno razloge?


današnje žene nisu penelope jer ne znaju da heklaju.
 
MIslim da je Penelopa, u mitologiji, bila jedina zena koja je volela svog muza i verno ga cekala... sve ostale su bile zmije koje su trovale svoje muzeve ili im rezale vratove sa svojim ljubavnicima :mrgreen:

heheheh...rekoh ja mitologija...ljudi pisali vodjeni idealizmom...cekala ga i hebala se...onima koji su cutali-podelila ordenje, a brbljivcima odsekla glavudze...a kad se Odi vratio sa dalekih puteva, punih iskusenja i nedaca, zatekao je prepodobnu Peni, koja je uz kegel-vezbe i malo stipse, bila kao nova:mrgreen:
 

Back
Top