Zašto Crnogorce niko ne voli?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne bih rekao. Crnogorci imaju dosta dobar natalitet u odnosu na druge narode u Evropi. E, sad, ako misliš na to da će Novi svetski poredak obrisati sve nacije - onda si u pravu - izumreće sve nacije. Inače, nije tačno da Crnogorce niko ne voli, jer ima naroda koji nisu ni čuli za Crnu Goru i Crnogorce, zahvaljujući 80-godišnjoj jugoslovenskoj (da ne kažem srpskoj) okupaciji. I nisu nacija nego narod. Primer: francuski narod, američka nacija. Ako razumeš šta hoću da rečem.
 
Zasto ih niko ne voli?

Hm... Pa odakle covek da pocne? Od toga sto se stalno nesto guraju i zaposljavaju preko veza u raznim drzavnim preduzecima i pri tome drze slovo kao da su najpametniji na svetu? Sto se ponasaju kao obicne seljacine kada dodju u Beograd? Zato sto misle da je sve njihovo? Zato sto bi i jare i pare? I svoju drzavu i da studiraju za dzabe, pri tome uskracujuci priliku ljudima odavde da studiraju? Zato sto su neljubazni kada odes kod njih na more?
Zato sto na Srbe gledaju kao na okupatore i niza bica ( dobro, ne svi, daleko od toga, al ijak odobar deo ) ?

Ima jos dosta toga, ali sam siguran da ce svakoga koga pitas dodati po jedan razlog...

Zato sto nas se odricu i tvrde da nemaju nista sa nama? Zato sto pricaju da imaju svoju crkvu i svoj jezik?
 
Crnogorce ne priznajem kao naciju pa stoga ne mogu da ih volim ili ne volim.

Mene kao Crnogorca baš zabole čoldo što ti ne priznaješ moj narod koga su UN priznale 1945. godine. UN su priznale i Austrijance te 1945. godine i tako su nabile komplekse Nemcima i Srbima: prvima zbog Austrijanaca, drugima zbog Crnogoraca. Arnold Švarceneger nikad za sebe nije rekao da je Nemac, uvek se izjašnjavao kao Austrijanac. I njega baš zabole čoldo što ti ne priznaješ Austrijance. I koga baš zabole čoldo šta ti priznaješ a šta ne priznaješ? Evolucija naroda nije završena; ona traje i dalje. Punoletni ljudi se sami izjašnjavaju šta su po nacionalnosti. Nemate više Jugoslaviju, nemojte nikoga da silujete.
 
Zasto ih niko ne voli?

Hm... Pa odakle covek da pocne? Od toga sto se stalno nesto guraju i zaposljavaju preko veza u raznim drzavnim preduzecima i pri tome drze slovo kao da su najpametniji na svetu? Sto se ponasaju kao obicne seljacine kada dodju u Beograd? Zato sto misle da je sve njihovo? Zato sto bi i jare i pare? I svoju drzavu i da studiraju za dzabe, pri tome uskracujuci priliku ljudima odavde da studiraju? Zato sto su neljubazni kada odes kod njih na more?
Zato sto na Srbe gledaju kao na okupatore i niza bica ( dobro, ne svi, daleko od toga, al ijak odobar deo ) ?

Ima jos dosta toga, ali sam siguran da ce svakoga koga pitas dodati po jedan razlog...

Zato sto nas se odricu i tvrde da nemaju nista sa nama? Zato sto pricaju da imaju svoju crkvu i svoj jezik?

Već smo zaključili da nije tačno da nas niko ne voli.

Sve što si opisao ne bi se dogodilo da niste napravili Jugoslaviju. Ali kad ste napravili - onda ste doživeli priliv sa svih strana, pa i iz Crne Gore. Samo što se drugi nisu probili na vrh kao Crnogorci, jer manje vrede.

Nema ništa više.

80% ljudi u CG ne zanima nijedna crkva. Crnogorci su najveći ateisti u Evropi.
 
Već smo zaključili da nije tačno da nas niko ne voli.

Sve što si opisao ne bi se dogodilo da niste napravili Jugoslaviju. Ali kad ste napravili - onda ste doživeli priliv sa svih strana, pa i iz Crne Gore. Samo što se drugi nisu probili na vrh kao Crnogorci, jer manje vrede.

Nema ništa više.

80% ljudi u CG ne zanima nijedna crkva. Crnogorci su najveći ateisti u Evropi.

Samo da znas, dobar deo ljudi koji su pravili Jugslaviju su Crnogorci. Ak ovam nije odgovaral, sto ste uopste isli u nju?

Opa, pa ovo je teski sovinizam i nacizam - Crnogorci vise vrede nego drugi?

A samo su Srbi napravili Jugoslaviju?
 
ni ja ne volim crnogorce nacijom. to su sve srpski izrodi i izdajnici.

ko voli izrode?

NI RODJENA MAJKA

Mene kao Crnogorca baš zabole čoldo što ti ne priznaješ moj narod koga su UN priznale 1945. godine. UN su priznale i Austrijance te 1945. godine i tako su nabile komplekse Nemcima i Srbima: prvima zbog Austrijanaca, drugima zbog Crnogoraca. Arnold Švarceneger nikad za sebe nije rekao da je Nemac, uvek se izjašnjavao kao Austrijanac. I njega baš zabole čoldo što ti ne priznaješ Austrijance. I koga baš zabole čoldo šta ti priznaješ a šta ne priznaješ? Evolucija naroda nije završena; ona traje i dalje. Punoletni ljudi se sami izjašnjavaju šta su po nacionalnosti. Nemate više Jugoslaviju, nemojte nikoga da silujete.

Izrode vole radikali i SPS.

Ovde ti je na Balkanu jedino Turska, Crna Gora i Mletački posedi:


Europa1648.gif



Crna Gora je priznata od nekih država još krajem XVI veka. Na svakoj mapi Evrope u periodu XVI-XIX vek naći ćeš Crnu Goru. Kad je Karađorđe 1804. godine digao Prvi srpski ustanak - Crna Gora je već uveliko bila država. Tako da Crnogorci nisu mogli biti srpski izrodi kad su imali modernu državu pre Srbije. Nauči malo istoriju.
 
Mene kao Crnogorca baš zabole čoldo što ti ne priznaješ moj narod koga su UN priznale 1945. godine. UN su priznale i Austrijance te 1945. godine i tako su nabile komplekse Nemcima i Srbima: prvima zbog Austrijanaca, drugima zbog Crnogoraca. Arnold Švarceneger nikad za sebe nije rekao da je Nemac, uvek se izjašnjavao kao Austrijanac. I njega baš zabole čoldo što ti ne priznaješ Austrijance. I koga baš zabole čoldo šta ti priznaješ a šta ne priznaješ? Evolucija naroda nije završena; ona traje i dalje. Punoletni ljudi se sami izjašnjavaju šta su po nacionalnosti. Nemate više Jugoslaviju, nemojte nikoga da silujete.

Izrode vole radikali i SPS.

Ovde ti je na Balkanu jedino Turska, Crna Gora i Mletački posedi:


Europa1648.gif



Crna Gora je priznata od nekih država još krajem XVI veka. Na svakoj mapi Evrope u periodu XVI-XIX vek naći ćeš Crnu Goru. Kad je Karađorđe 1804. godine digao Prvi srpski ustanak - Crna Gora je već uveliko bila država. Tako da Crnogorci nisu mogli biti srpski izrodi kad su imali modernu državu pre Srbije. Nauči malo istoriju.

A od koga su Crnogorci potekli? Od Marsovaca?
Ju, izvini, prvo su bili Crnogorci, pa amebe, pa tek onda sve ostalo...
 
Pa ovde gde sam ja sada je skoro 8 ujutru a nisam spavala skoro 24 h tako da mi baš nije do iznošenja argumenata. Evo prosto i jednostavno - rekao moj tata .... nadam se da si zadovoljan :lol:

Naravno da ne. Svaki narod koji priznaju UN je narod - i tu nema dalje diskusije. Problem sa Srbima i jeste u tome što ne priznaju ovo ili ono - a na kraju ispada da ne priznaju sami sebe, jer da priznaju Srbija bi imala srpske tablice na automobilima - ne bi se mučila sa šugoslovenskim. Niti bi Srbija bila država (nikada ne bi imala nezavisnu državu) da nije bilo referenduma u Crnoj Gori 2006.
 
Ma priznajem sve samo onda nemoj da mi se učlanjuješ u DS nego lepo idi dole u SDP. Ako već postojite i lepo vam je šta ste svi navalili u Beograd da nama opterećujete platni bilans.
I ne mrzim nikoga ali prosto nije u redu ;) Studenti vam ovde studiraju po povlašćenim uslovima, država to plaća a prosek studiranja im je očajan ... gde to ima?
 
Godine 1860. ubijen je knjaz Danilo Petrović. On je za svoje vladavine naredio da se Srbi venčavaju sa starosedeocima. Ko su bili starosedeoci? Oni Crnogorci koji su bili tu pre poraza na Kosovu 1389. i masovnog dolaska Srba u crnogorska brda. Ti starosedeoci bili su keltsko-ilirskog porekla i Srbi se sa njima nisu ženili. Ako se neko preziva Andesilić - osnova njegovog prezimena je keltska. Našao sam na google nekog američkog pisca irskog (keltskog) porekla sa imenom George Andes. Kolika je sličnost između prezimena Andes i Andesilić. Ogromna. Dakle radi se o istom, keltskom poreklu. To su vam Crnogorci koji nikada nisu bili Srbi. Ono jeste da su primili jezik i kulturu, ali poreklo im nije slovensko.
 
Ma priznajem sve samo onda nemoj da mi se učlanjuješ u DS nego lepo idi dole u SDP. Ako već postojite i lepo vam je šta ste svi navalili u Beograd da nama opterećujete platni bilans.
I ne mrzim nikoga ali prosto nije u redu ;) Studenti vam ovde studiraju po povlašćenim uslovima, država to plaća a prosek studiranja im je očajan ... gde to ima?

Ada jadna pa sada određuješ i odlučuješ i u koju ću stranku. Ja sam u Srbiji član DS a u Crnoj Gori sam član Liberalnog saveza. Imam dve članske karte. Kakav SDP i ostali socijalisti/komunisti. Nemate više Jugoslaviju, ne izjašnjavajte se i ne određujte ništa u tuđe ime.

Za ovo drugo ste sami krivi, što ste preko Jugoslavije uvezli i Crnogorce. A Crnogorci vam nisu tražili nikakvu Jugoslaviju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top