Њујорк Тајмс: "Сада учимо како да- зачепимо!"

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
У чланку се говорио о томе да је овај рат показао да је једнопставно без Русиеј немогуће решити било које питање и да САД-у треба Русија, ма шта мислили о њој.

Говори се о томе да САД нису бирале своје приоритете и да су биле алаве и хтеле све.

„Русија је први пут псоел неколико деценија предузела јасну и одлучну једнострану војну акцију и оставила све суседе и остале земље да се питају и тумаче- шта се то сад дешава?
... Кондолиза Рајс је затражиал престанак бомбардовања а уследио је састанак у Пекингу између николаса Саркозија и Владимира Путина.
како се сазнаје путин је био чврст ”НАТЕРАЋЕМО ИХ ДА ПЛАТЕ; ИСТЕРАЋЕМО ПРАВДУ„- каже високи званичник а Саркози је остао без икаквог даљег објашњења.


...СТРАТЕШКИ-РУСИ СУ ПОКАЗАЛИ МИШИЋЕ ДА СУ НЕЗАДОВОЉКИ ПРИЗНАВАЊЕМ КОСОВА- рекао је старији дипломата алудирајући на руски бес због признавања Косова. Руси су на седници о Косову и рекли да ће ово бити преседан, али нико није слушао.
Сада је Буш пред одлуком, ако помогне Грузију, отуђиће Русију и изгубити шансу за помоћ око Ирана.

ДА ЈЕ НЕКО ОТИШАО РУКИМА И РЕКАО ”МЕЊАМО КОСОВО ЗА ИРАН- ИМАЛИ БИ СМО ДОГОВОР!„ закључује западни високи дипломата.


Виши Званичник САД каже:

„Акције САД и Европе око Косова натерале су Русију да се осети угрожена и окружена, те да прибегне бруталној сили као једином решењу да подигне своју коћ и углед.
Сада када је Америка преокупирана ратовима у Ираку и Авганистану и конфронтацијом са Ираном, јасно је - Русија је главна за управљачем.”

Г. Фридмен из института Стратфор закључује

„По први пут САД су суочене са ситуацијом где не могу ништа да ураде. Неко може да помисли да је најбоље да под овим околностима- зачепимо!”

када смо рекли тај цитат високом званичнику САД (који је тражиод ане објављујемо његово име) рекао је насмејавши се:

„ПА МОЖДА САДА УЧИМО ДА- ЗАЧЕПИМО”


http://www.nytimes.com/2008/08/10/world/europe/10diplo.html?_r=1&ref=world&oref=slogin
 
da ce Rusi profitirati i iskoristiti svoju politiku oko Kosova nisam ni sumnjao...
i posle NATO agresije na Srbiju usledile su ostre mere i resavanje problema Cecenije (iako je to unutrasnje pitanje Rusije, tada su bili zapusena usta svim EU i SAD ''borcima za ljudska prava'' narocito cecenska)
napad na Irak, ponovo bez odluke UN im je jos jedan argument vise...

verujem da ako budu jacali, sve ce vise poceti da resavaju na takav nacin jos neke probleme koje ih muce, na teritoriji bivseg SSSR

ocekivao sam da ce Rusija poceti da vodi pametnu politiku
 
Poslednja izmena:
da ce Rusi profitirati i iskoristiti svoju politiku oko Kosova nisam ni sumnjao...
i posle NATO agresije na Srbiju usledile su ostre mere i resavanje problema Cecenije (iako je to unutrasnje pitanje Rusije, tada su bili zapusena usta svim EU i SAD ''borcima za ljudska prava'' narocito cecenska)
napad na Irak, ponovo bez odluke UN im je jos jedan argument vise...

verujem da ako budu jacali, sve ce vise poceti da resavaju na takav nacin jos neke probleme koje ih muce, na teritoriji bivseg SSSR

ocekivao sam da ce Rusija poceti a vodi pametnu politiku

После разарања Грузије, шта мислиш хоће ли САД наставити да се курче око Косова или че се договорити са нама и русима.
Сада Руси држе сву нафту која иде за ЕУ и САД...
Ендгејм.
 
"And State Department officials made it clear on Saturday that there was no chance the United States would intervene militarily."

Mislim da je ovo ipak kljuchno,i zapushava sve nade i lokalnih americhkih lizoguzaca oko ishoda rata.Sad je samo pitanje koliko daleko Rusi zele da idu u rashchishtjavanj rachuna.
Руска авијација туче циљеве на целој територији грузије. за сада је страховито тучена стратешка поморска лука Поти где су у муњевитом нападу разорени једини нафтни терминали за крцање сирове нафте из Каспијског региона.

-Како наводе агенције, ти терминали више не постоје.
Грузијци наводе да су Руске ваздухопловне снаге у луци Поти такође напале и бродове Грузијске морнарице, савремене корвете француске производње и да је приликом тога погинуло 15 Грузијских морнара.

- Азаребејџанска државна нафтна компанија изхавила је да је престала са испоруком сирове нафте преко Грузије до лике Поти.

- Руска авијација тешко је бомбардовала родно место Јосифа Висарионовича- Стаљина, град Гори у централној грузији. Погинуло је 55 цивила а уништени су војни објекти. Авијација је такође момбардовала сртиљеријске положаје Грузинаца 10 км северно од Горија.
 
После разарања Грузије, шта мислиш хоће ли САД наставити да се курче око Косова или че се договорити са нама и русима.
Сада Руси држе сву нафту која иде за ЕУ и САД...
Ендгејм.

Око Косова Руси ништа не могу док је "српски Сакашвили" на власти.
 
Око Косова Руси ништа не могу док је "српски Сакашвили" на власти.
Да се средити...
пар голишавих фотки са дечацима и ето...

А Динкићу сада мора да раду бу*ља због кур*ења око НИС...
 
После разарања Грузије, шта мислиш хоће ли САД наставити да се курче око Косова или че се договорити са нама и русима.
Сада Руси држе сву нафту која иде за ЕУ и САД...
Ендгејм.

Ode jedan naftovod. Koji bedak.
 
После разарања Грузије, шта мислиш хоће ли САД наставити да се курче око Косова или че се договорити са нама и русима.
Сада Руси држе сву нафту која иде за ЕУ и САД...
Ендгејм.
aha eno povlace priznanje vec sutra ,reko Bush :mrgreen:
 
"And State Department officials made it clear on Saturday that there was no chance the United States would intervene militarily."

Mislim da je ovo ipak kljuchno,i zapushava sve nade i lokalnih americhkih lizoguzaca oko ishoda rata.Sad je samo pitanje koliko daleko Rusi zele da idu u rashchishtjavanj rachuna.

mozda sam par postova pogresno shvatio, ali rusi mogu da se qrche na "svom" delu, ali da to rade ipak pazljivo, inace sigurno nemaju sanse da recimo to pokusaju sa nekom od socijalistickih zemalja, kao rumunija, pojlska ili ceska...
siguran sam da ostali ne bi na to gledali kao na "unutrasnje" pitanje rusije, ili kao na problem zbog kojeg se ne treba "kaciti" sa rusijom.
 
mozda sam par postova pogresno shvatio, ali rusi mogu da se qrche na "svom" delu, ali da to rade ipak pazljivo, inace sigurno nemaju sanse da recimo to pokusaju sa nekom od socijalistickih zemalja, kao rumunija, pojlska ili ceska...
siguran sam da ostali ne bi na to gledali kao na "unutrasnje" pitanje rusije, ili kao na problem zbog kojeg se ne treba "kaciti" sa rusijom.

Rusi mogu da se qurche zato shto je NATO(citaj: Amerika) zagrizao vishe nego shto moze da proguta u jednom trenutku-Kosovo,Afganistan,Irak i uskoro Iran.A za poslednji Americi treba ruska podrshka.
 
"And State Department officials made it clear on Saturday that there was no chance the United States would intervene militarily."
Pa to je od početka jasno jasno i muškatlama na mojoj terasi, i u stvari nema mnogo veze s ovim dole što si napisao:
Mislim da je ovo ipak kljuchno,i zapushava sve nade i lokalnih americhkih lizoguzaca oko ishoda rata.
Sad je samo pitanje koliko daleko Rusi zele da idu u rashchishtjavanj rachuna.
A Rusi će ići, opet ništa novo, onako kako im interesi kažu.
 
Naravno da ima veze.
Pogledaj kakve se sve dileje javljaju na temi o rusko-gruzijskom ratu,misle da ce USA/EU/NATO da intervenishe.
Pa i nema veze, eto. ;)

A vala ni ti nisi nishta rekla svojom zadnjom rechenicom....njihovi interesi..pripajanje osetije/samo trupe u osetiji,svrgavanje Sakashvilija ili celokupna okupacija Gruzije?
A šta, to, kao nije tako? Jeste "topla voda", ali interesi su uvek tu, kakvi konkretno, videće se.
 

Back
Top