Oblikovanje velike i male dece

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Prvo pravilo za oblikovanje u ubedjivanje velike imale dece je :

-volece ono sto vole i vrsnjaci
Deca ce zavoleti cak i karfiol, spanac i ostalo povrce , ako vide da to vole njihovi vrsnjaci, pa se za decu ta metoda koristi jer postoji grupa dece obozavalaca povrca...

-9 puta laz deseti put istina
ova metoda se zasniva na probanju deset dana uzastopce po komadica istog povrca i primeceno je da 30% dece od odvratnosti dodje do ravnodusnosti.....a vecina do smanjene odvratnosti

-strast zabranjenog voca
U drustvu se radi prestiza i vece zelje razvija afinitet ka odredjenoj vrsti hrane....
ogranicenjem nekih vrsta hrane i tempiranjem ogranicenih kolicina stvara se totalna zaludjenost tim ogranicenim vrstama voca, slatkisa ili hrane....
Tako je na pocetku isti broj dece najvise voleo grozdje , banane,
Medjutim banane su bile neogranicene, a grozdje ograniceno , i posle 10 dana svi su najvise voleli grozdje....

-odgovornost poducava
dajte deci maloj ili velikoj da naprave spisak sta ce jesti sledecih 10 dana.
Naravno da ce svi manje vise ofrlje resavati taj problem....
Medjutim posle prvih deset dana, sledeci ce spisak biti itekako zdravije napravljen....
Posle nekoliko dekada , deca ce sama birati potpuno prirodniju i zdraviju hranu....

Hocete nastavak?????
 
-gladne oci
Samo 0,5% dece slusa signale svog tela, te je moguce serviranjem u velikom tanjiru vece kolicine hrane navesti decu da pojedu duplo vise....
Sitost se oseca preko popunjenosti zeluca, ali gladne oci imaju prioritet nad svakim culnim , svesnim ili podsvesnim signalima....
bulimija, seksualna hiperaktivnost i neuhranjenost, sve uticaj gladnih ociju....

-skretanje paznje i projekcije krivice
Hranite decu ispred TV i svi ce povecanje tezine tumaciti manjim kretanjem zbog TV.
Skretanjem paznje se neke radnje rade automatski i nema ih u percepciji osobe, pa se kasnije trazenje krivice usmerava na najcesce medijski ponudjene razloge.

-samokaznjavanje malodusne i autisticne dece
U danasnje doba cak preko 40% dece i velike dece je dovoljno lenjo da celokupno ponasanje i ishranu podredi svojoj lenjosti , kasnije se posledice tumace tudjim krivicama i losom genetikom, karakterom ....


Sve za malu i veliku "decu".
 
Ma ne sekiraj se , bar 40% ljudi te razume.....
Inace karfiolu treba 3min da se opere, 5min da se skuva, ili ako ne zelis da ga kuvas , onda 3 dana u softu.....

Mozes i pohovan karfiol, takodje mu ne treba puno , moze i u dry kukeru.....tamo mu treba 10 min....

Nego , pusti ti mene , ja lupam, u pravu si ti....
 
Kad prospeš vodu iz posude ona ne zadrži oblik posude, već se razlije. A decu ne mož čitav život oblikovati, postoji onaj trenutak kada su dovoljno veliki da ih moraš pustiti same. Ova tema je glupost iz nekog časopisa za zaluđivanje roditelja koji su isuviše "napredni korisnici" da bi o vaspitanju dece razgovarali sa svojim roditeljima. Već zamišljam scenu kako tatica pokušava detetu da uvali brokoli, pa ga kao i sam proba i ispljune, jer to inače ne jede.
 
Što pire? Karfiol iz staklenika, modifikovan da se može duže vucarati po pijacama, 1,5- ne spremam na struju, ali ako nije neka temperatura sasvim je normalno da ga je kuvala malo duže (mada ja to samo obarim dok razmekša treba mi toliko). Ali 20 minuta pranja je zaista preterivanje.
 
Kad prospeš vodu iz posude ona ne zadrži oblik posude, već se razlije. A decu ne mož čitav život oblikovati, postoji onaj trenutak kada su dovoljno veliki da ih moraš pustiti same. Ova tema je glupost iz nekog časopisa za zaluđivanje roditelja koji su isuviše "napredni korisnici" da bi o vaspitanju dece razgovarali sa svojim roditeljima. Već zamišljam scenu kako tatica pokušava detetu da uvali brokoli, pa ga kao i sam proba i ispljune, jer to inače ne jede.


Razlije se i poprimi oblik. Naravno da ne ostaje u toj formi kada se prelije u drugu posudu. Što tako usko posmatraš temu? Ja je doživljavam kao šaljivu i interesantnu. Nije kao one "Šta ste radili danas?", "Kako se osećate trenutno..." i tako dalje. Da li ti se te teme više sviđaju? ( Neka se ne uvrede oni koji su započeli ove teme, nije ništa lično, samo poredim.:)) Zvučiš svadljivo.
 
i sad isplaniram da jedem spanac a u tom trenutku mi se jede baklava i shta radim. to je jacanje volje i karaktera

a je l vi stavite malo kiselog mleka u spanac, ono ispasirano s malo brashna na ulju - takav spanac

u seksu i gradu filmu sad su prestale da jure tipovi i sad samo neshto jedu to im je vrhunac srece. :) realistichno.
nije neshto film losiji je od serije mada ok
 
Poslednja izmena:

Back
Top