Ralf Eperson

Najteže je pisati o sebi, ali mislim da čitalac ove knjige ima pravo da zna nešto o meni - autoru i o onome što me je nagnalo da napišem knjigu.
Diplomirao sam na Univerzitetu Arizona i, kao tipičan diplomac institucije visokog obrazovanja, smatrao sam da je ono čemu su me učili - istina. Mislio sam da su jedino što mi još nedostaje da bih upotpunio svoje obrazovanje u budućnosti - informacije kojima bih potvrdio znanje koje mi je do tada predočeno.
Tako sam se sa budućnošću suočio u velikom predubedenju. Ali, jedan moj dobar prijatelj - osećajući da je moje znanje i nekompletno i jednostrano - predložio mi je da počnem da čitam materijal koji se odnosi na takozvanu "revizionističku istoriju."- To je bilo potpuno drugačije objašnjenje istorije od onog koje sam ja, kao istinito, naučio.
U okviru dela istraživanja vezanih za ovu knjigu, pročitao sam preko tri stotine radova koji se bave ovom temom, kako sa jedne, tako i sa druge strane. Ta cifra, siguran sam, nije impresivna brojka za one koji su pravi „ zavisnici od knjiga", ali navodim ovo samo kako bih predočio da ideje u ovoj knjizi nisu moje, već ljudi koji su pribeležili svoja viđenja događaja u kojima su lično učestvovali ili koje su temeljno ispitali.
Što sam više čitao, sve mi je više upadala u oči činjenica da ni jedna knjiga ne pokriva ćelu istoriju Zavere. I to je praznina koju sam pokušao da popunim. Moja namera bila je da saberem što je moguće više podataka o istoriji Zavere u jednu knjigu.
Veoma često sam koristio citate iz dela drugih autora, s namerom da na taj način uverim skeptike u to da dokazi o postojanju Zavere dolaze iz drugih izvora, a ne od strane ovog pisca.
Ono što će Čitalac videti, kako bude napredovao kroz ovu knjigu, siguran sam, predstavlja sliku gigantske Zavere, toliko ogromne da predstavlja najveću pretnju slobodi i pravima svih ljudskih bića, ne samo u Sjedinjenim Državama već širom sveta.
Verovatno je da će po završetku čitanja beznađe'zameniti radoznalost, posebno ukoliko ovakvo objašnjenje događaja nije nikada pokušano. To je jedna nesrećna posledica mojih istraživanja, i autoru je žao što na svetio dana mora da iznese tako loše vesti.
Beznađe se, međutim, razumno može zameniti opreznim optimizmom. Bitka još nije završena i nema razloga za obeshrabrenje.
Ali, konačni učesnik ste Vi.
Ono što će se, posle čitanja ove knjige, dogoditi, zavisiće u velikoj meri i od Vaših dela.
Autor


---delo:Nevidljiva ruka zavere.....
 
Ralf Eperson je pisac, predavac
i istoriar koji vise od trideset godina istrazuje
zavereniki pogled na istoriju, na vazne dogadaje iz proslosti koji su bili prouzrokovani
jednom centralnom zaverom.

Diplomirao je na Univerzitetu Arizona, ali bez okolisanja priznaje da vei deo onoga sto
je uio na studijama nije bilo istinito. Autor kaze da je posle zavrsetka studija morao „ponovo
da se obrazuje".

Njegova prva knjiga nosi naslov Nevidljiva ruka, uvod u istoriju zavere. Ovaj bestseler
od 488 stranica, koji je do sada dostigao petnaest izdanja, predstavlja dokumentovano
izlaganje o zaveri koja je Ameriku, tokom poslednjih 270 godina, uvukla u niz ratova,
depresiju i ekonomske krahove. Mnogi itaoci hvale autora zbog sposobnosti da tano
protumai smisao esto protivrenih dokaza iz proslosti.

Njegova druga knjiga nosi naslov Novi svetski poredak i itaocu osvetljava motive ove
opste zavere kao i planove vezane za budunost Amerike i sveta.
 

Back
Top