Da li ste za to da se usvoji novi grb Kikinde

Promen grba opstine Kikinda

  • Da, podrzavam

  • Protiv sam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

delirium tremens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.285
U Kikindi su (za divno cudo) radikali predlagali promenu grba Kikinde, procitati:
http://www.dj-media.net/moduli.php?naziv=prilozi&file=clanak&sid=1618
demokrate su protiv, jer ga smatrju delom istorije.

Meni kao kikindjninu smeta ovaj grb, bez obzira sto je on simbol borbe pomuriskih (reka Mures) i potiskih Srba protiv Turske i bez obzira sto je bio deo grba Kikindskog srpskog distrikta za vreme AU.

Nije ljudski da proburazena ljudska glava bude na necijem grbu. Zamislimo da npr srpska proburazena glava bude na grbu nekog turskog grada ili Sarajeva.

kikinda.jpg
 
Poslednja izmena:
Kikinda
Blažić se stidi kikindskog grba
Izvor: Glas javnosti | 30.06.2007.

Predsednik opštine Kikinda traži promenu obeležja.

Branislav Blažić ocenjuje da postojeći grb, na kome se nalazi odsečena glava nabodena na sablju, deluje morbidno i da mu nije bilo prijatno kada je Turcima dao vizitkartu.

О, Боже свашта! :hahaha: Ал' му је разлог... Па то као да пред гостима из Немачке сакривају симболе (партизанског) отпора према Немцима.

Овај му је добро одговорио:

NE TREBA MENJATI GRB

Profesor istorije u penziji Miloš Paović, dugogodišnji radnik Istorijskog arhiva takođe se protivi ovoj inicijativi.
- Smatram da grb ne bi trebalo menjati jer predstavlja deo istorije naroda ovog kraja. U vreme kada je nastao imao je svoj likovni i ideološki identitet jer je simbolizovao borbu srpskih graničara protiv turske vojske. U Evropi postoji puno sličnih grbova, pa nikome nije palo na pamet da ih menja.

И тачно, симбол људске главе на сабљи (у овом случају, муслиманске) постоји као симбол. А коме се не свиђа, нека оснива нови град, то је најбоље.
 
Srbi su rešili sve svoje probleme, još im je ostala samo ta nabijena glava na grbu, pa da već jednom žive k'o ljudi...

Па баш тако. :lol:

Ал' најјачи ми разлог, "блам" га од Турака којима даје визит-карте... О, свашта! Па да је мало паметнији, могао би да сложи причу тако да сваком Турчину то импонује... Као, имали су царство све до Кикинде, а сила Турака је толико била поштована, да се и тај симбол нашао на грбу, бла бла...

Ово ме подсети на моје некадашње разговоре са једним Турчином. Било му је чудно откуд толико много народа и држава на Балкану, када су они на школским часовима из историје учили да су ту ратовали једино против Срба. :)
 
Nema veze, glava je uglavnom ljudska.

Па шта сада, да се мења историја. ТАЈ ГРБ ЈЕ ДЕО ИСТОРИЈЕ, део идентитета тога краја... уопште не разумем буквалне људе. У то време се исти ти Турци нису ни мало стидели што су људе набијали на колац - или им живим драли кожу са тела - таква је историја ових крајева... једино ако ће и Кикинђани да измишљају нову...
 
Па баш тако. :lol:

Ал' најјачи ми разлог, "блам" га од Турака којима даје визит-карте... О, свашта! Па да је мало паметнији, могао би да сложи причу тако да сваком Турчину то импонује... Као, имали су царство све до Кикинде, а сила Турака је толико била поштована, да се и тај симбол нашао на грбу, бла бла...

Ово ме подсети на моје некадашње разговоре са једним Турчином. Било му је чудно откуд толико много народа и држава на Балкану, када су они на школским часовима из историје учили да су ту ратовали једино против Срба. :)

:hahaha::hahaha::hahaha: ааааааааа......... теби Лало данас баш "иде од руке"... аман-заман, имај милости...
 

Back
Top