Pomoc >> Visual C# 2008 Express

gleda

Početnik
Poruka
4
Pozdrav

Evo problema , u C# Express-u sam napravio praznu SQL bazu i ubacio tabelu sa 2 kolone .
Kada sam bazu ubacio na formu kreirao mi je DataSet , TableBindingSource , TableAdapter , TableAdapterManager , TableBindingNavigator .

BindingNavigator je napravio buttone za insert , delete i save

Save radi samo kad ubacujes nove podatke , to jest ako nesto snimis pa zatvoris aplikaciju , ponovo otvoris i probas da promenis vec snimljenje podatke pa da sacuvas izbacuje error .

Izbacuje nesto kao da treba neka UpdateCommand??
Gledao sam HELP i tu se spominje Validation , ako neko moze da malo pojasni to .
 
Ovo je Visual C # 2008 Express , program .

Pogledaj na http://www.microsoft.com/express/product/default.aspx

Pronasao sam resenje za ovaj problem koji sam imao , napisacu ga cisto ako se i nekom drugom desi .

Treba samo da se TableAdapter podesi , desni klik na TableAdapter u Designer-u .
Ides na Configure pa onda na Advanced Options cekiras Generate Insert,Update and Delete Statements i posle samo ok i next next next do finish , to je to .
 
Izvinjavam se ako odstupam od teme ali imam za tebe jedno pitanje.Posto sam procitao sve postove ( tvoje i drugih ) u jednom od tvojih sam procitao sledenje : ma nije mi to problem znam ja da pravim SQL baze i ....

Ako mozes samo da mi kazes iz koje si knjige naucio SQL ( pravljenje baze podataka ) sa tacnim imenom knjige i autorom i jos bolje gde si je kupio ( ako znas broj telefona te knjizare ili ... )

Posalji mi odgovor na p.poruke ili na E-mail : unisoft@veratnet a mozes i ovde da odgovoris sem ako ti ne smeta da se tema puni glupostima.
 

Back
Top