RUSKO-GRUZIJSKI RAT

Mnogo volim kad se ovako prosipa znanje. Sve neki magistri, filozofi i visoki oficiri!

Evo prve Romejske (Vizantijske) zastave:
4b_300.jpg

Dakle, 4 slova beta. Tacno je da znaci Car careva caruje carevima. Engleski prevod glasi King of Kings, ruling over Kings. Stupid English...
Ovo je Romejska imperijalna zastava. Prvi dvoglavi orao. Leva glava predstavlja zapad, odnosno Rim, a desna istok, odnosno Konstantinopolj. Kasnije su mnogi imali prilike da ga ukaljaju...
485px-Flag_of_the_Byzantine_Empire.svg.png


Roma Invicta!

samo da te dopunim
slovo beta znaci " bazilej"
ako gresim nek me neko dopuni
mada bi bilo pametno da nas dopuni neko sa sa pdf istorija
 










na prvoj slici dosta polozaja je izostavljeno*
evo recimo nasa prelepa zemlja preorana snimcima , nas prelepi beograd i njegovi nebočuvari.:P
malo dublje kad udjes u tematiku i kad poznajes ljude na terenu da ti jave kada je doslo do promena tačno mozes da odrediš koji je mesec koja bojica ,a postoje i metodi provere na netu ali za svaki slučaj bolje dvaput :P.
Poz.(zadnja slika je sa 200* metara ,mogu jos da zoomiram i izostrim do 110m visine - maximalno.)
mada se lepo vide lanseri sa nevama.
Samo vas gledam :D!!!!
 
Poslednja izmena:
http://img373.imageshack.us/my.php?image=capture16092008220917uo5.jpg

http://img523.imageshack.us/my.php?image=capture16092008220926xf2.jpg

http://img523.imageshack.us/my.php?image=capture16092008220934dd9.jpg

http://img46.imageshack.us/my.php?image=capture16092008220949mp6.jpg

http://img299.imageshack.us/my.php?image=capture16092008221024vp8.jpg

na prvoj slici dosta polozaja je izostavljeno*
evo recimo nasa prelepa zemlja preorana snimcima , nas prelepi beograd i njegovi nebočuvari.:P
malo dublje kad udjes u tematiku i kad poznajes ljude na terenu da ti jave kada je doslo do promena tačno mozes da odrediš koji je mesec koja bojica ,a postoje i metodi provere na netu ali za svaki slučaj bolje dvaput :P.
Poz.(zadnja slika je sa 200* metara ,mogu jos da zoomiram i izostrim do 110m visine - maximalno.)
mada se lepo vide lanseri sa nevama.
Samo vas gledam :D!!!!


I sada si ti otkrio nesto revolucionarno,a uzgred za tvoju informaciju snimci su ti vrlo,vrlo stari,tako da te ljudi sa terena nisu dobro obavestili ili su u bojenju prefarbali stvarno stanje(mozda su maskirali).Svejedno druze to sto je na snimcima ne odgovara stvarnom trenutnom stanju,i to unazad ne mesec nego bogami vise godina. Kao sto rekoh nije sve na netu tacno.;)
 
I sada si ti otkrio nesto revolucionarno,a uzgred za tvoju informaciju snimci su ti vrlo,vrlo stari,tako da te ljudi sa terena nisu dobro obavestili ili su u bojenju prefarbali stvarno stanje(mozda su maskirali).Svejedno druze to sto je na snimcima ne odgovara stvarnom trenutnom stanju,i to unazad ne mesec nego bogami vise godina. Kao sto rekoh nije sve na netu tacno.;)

postavio sam pancevacki zbog jednog razloga koji nikako da shvatis...moguće...ionako nije tema....:D
 
http://img373.imageshack.us/my.php?image=capture16092008220917uo5.jpg

http://img523.imageshack.us/my.php?image=capture16092008220926xf2.jpg

http://img523.imageshack.us/my.php?image=capture16092008220934dd9.jpg

http://img46.imageshack.us/my.php?image=capture16092008220949mp6.jpg

http://img299.imageshack.us/my.php?image=capture16092008221024vp8.jpg

malo dublje kad udjes u tematiku i kad poznajes ljude na terenu da ti jave kada je doslo do promena tačno mozes da odrediš koji je mesec koja bojica ,a postoje i metodi provere na netu ali za svaki slučaj bolje dvaput :P.


Shvatio sam da je ovo glupost,na googlu se nemogu naci svezi satelitski snimci,sad ti shvati zbog cega:think:
a to da mozes naci raketni polozaj nije nista novo
 
zavisi od verzije ,prolaska satelita .....i jos drugih stvari,....od 6 meseci pa navise....

slike su iz 2008 a 11 .nov. 2006 je lansiran satelit.i taj datum zacudo ostaje.jer se teren radi u slojevima pa je najstariji od tad ali ima i kasnijih na zumu je 2008.
recimo na prvoj slici se pomalo vide pravougaonici razlicitih nijansi i boja u vertikali u zavisnost i od starosti i vremena pri prolasku satelita i tako se lepe ti noviji slojevi jedni preko drugih.

E sada (kako da te zovem?) pocinjem ja da se smeskam, u stvari sam zbunjen.Prvo si naveo da su slike iz 2008. a koliko znamo desavanja u Gruziji su bila od pre najvise 2 meseca,pa zatim i sam kazes da su snimci stari 6 meseci i navise:think:
Kako ovo da shvatimo?
 






s-200 ispražnjen i premešten negde u junu.

Sada nastavljam da se smejem!A evo i zasto:
-na slici je jasno napisano rezervni sa-2,sto ne znaci da je polozaj ispraznjen vec da je rezervni.Cudi me da se podsmevas periodicnim pregledima na raketnim sistemima a da neznas da postoje osnovni,vatreni i rezervni polozaj(a ako se ne varam na temi o ruskim vojnim raketama crtao si raspored kubova),i da na tom rezervnom polozaju se ne postavlja tehnika vec mu samo ime kaze zasta je namenjen.

-druga stvar SA-2 nije i nemoze nikako da bude S-200, SA-2 je sistem S-75(dvina,volhov) a ako ti nije jasno poseti http://pvo.guns.ru/ pa se sam uveri.

Prema tome lave,tebra,care,kralju....ako hoces da budes zapazen potrudi se da to budu istinite i proverene informacije,nemoj tek tako da istrcavas,jer ovo citaju i ljudi kojima su profesija ovakve stvari.
 
kakva dvina, kakav volhov ,gruzija to uopste nema ,pa i mi smo ih povukli odavno,lanseri su zamenjeni i bivsi sa-2 polozaj je sluzio kao baza za bateriju s-200 ,ostali nazivi su ostali prazan sa-2 ne koriste se pa i taj ,slucajno nije promenjen. .vidis kako si neupucen sa situacijom tamo i sam sebi kopas jamu.
crtao sam domete raketa bez smisla, al cisto da ljudi imaju predstavu koliku povrsinu zahvata.
necu vise da se raspravljam ne vredi ,mislim da bi trebao novu temu ovako sve ode off...
 
Poslednja izmena:
kakva dvina, kakav volhov ,gruzija to uopste nema ,pa i mi smo ih povukli odavno,lanseri su zamenjeni i polozaj je sluzio kao baza za bateriju s-200 ,ostali nazivi su ostali prazan sa-2 ne koriste se pa i taj ,nije promenjen. .vidis kako si neupucen sa situacijom tamo i sam sebi kopas jamu.[/quo


E pametno moje,pa ti si to bio u Gruziji pa si video:hahaha:
Puno se ti glupiras,SA-2 nije povucen samo nije u operativnoj upotrebi,a ti lupi jos jedan apsurd toliko hvalis te tvoje iskopane snimke,kao satro svezi itd.a zajebali se pa nisu promenili naziv za polozaj:hahaha:
Mislim povucen sistem pre 20 god.a jos se tako zove:rotf::rotf::rotf:
 
dvina ,volhov?mda ,rakete su postale neupotrebljive ,stručnjače....
polozaji stoje takvi kakvi su ,u korovu ,ali ovaj je odrzavan i namenjen za s-200 ....
Ja sam rekao snimci da iz 2008 su. Pa ima ljudi koji se javljaju iz gruzije ima komisija za kontrolu naoruzanja zajednice .nez .drzava. samo pokazujes svoje neznanje.....ali nastavi....gosn nosač avijona.....
 
dvina ,volhov?mda ,rakete su postale neupotrebljive ,stručnjače....

Но время неумолимо. Комплексы семейства С-75 уступили свое место как станового хребта отечественной ПВО более совершенному оружию. Тем не менее, распространенность этого "старого, но грозного оружия" в различных частях света, его продолжающееся производство в самой населенной стране мира предопределяют то, что его история не закончена и, скорее всего, будет пополнена новыми интересными страницами.

Ovaj clanak ces naci na stranici na koju sam te uputio pre par postova,ali ti ne zelis da citas a evo mene ne mrzi da ponavljam http://pvo.guns.ru/s75/s75.htm
Koliko ja razumem ruski ovde pise da S-75(SA-2) je ustupio svoje mesto savrsenijem oruzju,ali da je rasprostranjen u raznim drzavama i da se njegova proizvodnja produzava,da njegova istorija nije zavrsena i da ce uskoro biti popunjena novim interesantnim stranicama.

I da su raketama istekli resursi oni se odredjenim tehnoloskim postupkom mogu produziti,osim toga oruzje tog tipa se ne unistava,jednostavno se konzervira i cuva za nedaj boze.A sto se tice kod nas je S-75 fercerao i 99. a to i nije tako davno.
Cude me da ti ti ljudi iz Gruzije nisu rekli i da postoje skladista raketa za S-75 to kao sto ti rece zarasla u korov i da su na izvolte,tj.niko ih ne cuva.I ne samo raketa vec svega sto tvoj um moze da zamisli da upotrebi u ratu.I to ne samo u Gruziji vec u svakoj bivsoj sovjetskoj republici.Koja komisija i kontrola naoruzanja,zar treba engleski reporter da snimi nepregledna skladista naoruzanja i opreme i da to emituje na exploreru.?
Komplikovanije je to nego sto si ti zamislio!

Mozda ja lupetam,mozda ja nisam strucnjak,ali onda lazu i rusi i sve ono obrazovanje koje sam stekao je ustvari iluzija.
Vazno je da si ti na pravom putu
 
Poslednja izmena:
Nego,nisi nam odgovorio kako to da su snimci svezi iz 2008.,a kasnije navodis da ne mozes naci snimke svezije od 6 meseci,a rat u Gruziji bese u avgustu a to je najvise pre 2 meseca.
Kako to da je autentican snimak a pise na srpskom jeziku "rezervni SA-2",da nije amerima srpski jezik postao sluzbeni ili smo mi lansirali satelit?Sve ovo upucuje da je snimak obradjen, a ono sto je obradjeno nemoze biti autenticno!
Koliko sam ja razumeo sam sebe si opovrgao?Kako sada da ti verujemo?
 
Poslednja izmena:
Nego,nisi nam odgovorio kako to da su snimci svezi iz 2008.,a kasnije navodis da ne mozes naci snimke svezije od 6 meseci,a rat u Gruziji bese u avgustu a to je najvise pre 2 meseca.
Kako to da je autentican snimak a pise na srpskom jeziku "rezervni SA-2",da nije amerima srpski jezik postao sluzbeni ili smo mi lansirali satelit?Sve ovo upucuje da je snimak obradjen, a ono sto je obradjeno nemoze biti autenticno!
Koliko sam ja razumeo sam sebe si opovrgao?Kako sada da ti verujemo?

:eek::klap::ok:
Šah-mat. Stvarno se divim ovoj temi... Svašta nešto naučio, svašta video...:super:
 
dvina ,volhov?mda ,rakete su postale neupotrebljive ,stručnjače....

Но время неумолимо. Комплексы семейства С-75 уступили свое место как станового хребта отечественной ПВО более совершенному оружию. Тем не менее, распространенность этого "старого, но грозного оружия" в различных частях света, его продолжающееся производство в самой населенной стране мира предопределяют то, что его история не закончена и, скорее всего, будет пополнена новыми интересными страницами.

Ovaj clanak ces naci na stranici na koju sam te uputio pre par postova,ali ti ne zelis da citas a evo mene ne mrzi da ponavljam http://pvo.guns.ru/s75/s75.htm
Koliko ja razumem ruski ovde pise da S-75(SA-2) je ustupio svoje mesto savrsenijem oruzju,ali da je rasprostranjen u raznim drzavama i da se njegova proizvodnja produzava,da njegova istorija nije zavrsena i da ce uskoro biti popunjena novim interesantnim stranicama.

ruska propaganda ,imaju rezervnih delova pa da ih uvale kom stignu preko modernizacije ko nasim migovima....
 
Nego,nisi nam odgovorio kako to da su snimci svezi iz 2008.,a kasnije navodis da ne mozes naci snimke svezije od 6 meseci,a rat u Gruziji bese u avgustu a to je najvise pre 2 meseca.
Kako to da je autentican snimak a pise na srpskom jeziku "rezervni SA-2",da nije amerima srpski jezik postao sluzbeni ili smo mi lansirali satelit?Sve ovo upucuje da je snimak obradjen, a ono sto je obradjeno nemoze biti autenticno!
Koliko sam ja razumeo sam sebe si opovrgao?Kako sada da ti verujemo?

nisi bas bistar al bi bio dobar advokat il. vodnik.1kl
zato sto sam ja napisao rezervni sa-2 nisam pisao kilometarska objasnjenja ,ne znas kolko si me sad nasmejao.....
 
kakva dvina, kakav volhov ,gruzija to uopste nema ,pa i mi smo ih povukli odavno,lanseri su zamenjeni i bivsi sa-2 polozaj je sluzio kao baza za bateriju s-200 ,ostali nazivi su ostali prazan sa-2 ne koriste se pa i taj ,slucajno nije promenjen. .vidis kako si neupucen sa situacijom tamo i sam sebi kopas jamu.
crtao sam domete raketa bez smisla, al cisto da ljudi imaju predstavu koliku povrsinu zahvata.
necu vise da se raspravljam ne vredi ,mislim da bi trebao novu temu ovako sve ode off...

nisi bas bistar al bi bio dobar advokat il. vodnik.1kl
zato sto sam ja napisao rezervni sa-2 nisam pisao kilometarska objasnjenja ,ne znas kolko si me sad nasmejao

Mozda nisam bistar,vodnik I klase sigurno nisam niti to mogu da budem,ali nisam toliko glup da ne vidim da se ovde preseravas.
Procitaj napisano crvenim fontom,pa ce i malo dete zakljuciti da patis od nedostatka paznje pa svim sredstvima pokusavas da budes u prvom planu.
Kao slucajno nije promenjen a posle ja promenio naziv.
Alo bre,s kojim pravom to radis?
Crtas zone kubova onako bez veze da bi ti se ljudi smejali,jer to sto si nacrtao nije ni priblizno tacno,a ne da ljudi steknu uvid u domet,a onda se izmotavas tu sa promenama naziva kao slucajno nije promenjen.
Pa svako od nas moze da obradi neki snimak i da tvrdi eto to je autenticno i iz prve ruke,u realnom vremenu-naravno u njegovoj glavi.
Kako nisi shvatio svo ovo vreme da si provaljen od samog pocetka i da ti stalno sugerisem da ti snimci nisu autenticni,a daleko od toga da su tacni.
Ne razumem zasto pravis od sebe toliku budalu?
A i ja sam lud kad trosim svoje vreme na tebe>
"Nekome je lakse uterati u bulju,nego u glavu"-ovo je narodna izreka,da se ne nadjes slucajno prozvanim ili uvredjenim.Nista licno
 

Back
Top