RUSKO-GRUZIJSKI RAT

Шта све људи непишу...

Значи ми срби да волимо Наполеона најјачег турског савезника.
Па да је Наполеон победио русе, од нас срба не би остала ни успомена.
Иовако су руси прекинули рат са турцима, да би средили Наполеона,
па турци користећи прилику замало да нас сатру...

Даље, Дражу је чак и Стаљин хтео да спасе од пса званог тито.
Титу су инсталирали енглески мајмуни и помагали му и предајом
жабарског оружја и бомбардовањем српских градова и предајом
четника, давањем оружја и НА СВЕ МОГУЋЕ НАЧИНЕ.
Па сви су имали енглеске униформе...

Дражу је озни издао енглески официр, не Калабић, али ово је само
познато унутар моје и још неких породица.

Черчил је највећи крвник срба, запамтите то

Наша борба у 2. рату, искључиво партизани против четника, а четници
против: немаца, квази четника (онај куршумличанин), љотићеваца,
комунаца, усташа, балија...

Укратко, да није било руса, ловили би се ми са немцима и даље до 2008.

Титово не Стаљину. Смешно и јадно.

А грузија и русија. Треба извући закључке, онај шакал-швили треба га
обесити за ту134 и вући по аеродрому до распада (ту134).
Због таквих мајке кукају.
Брука, да Православни ударају на Православне, чемер.

Поздрав!
 
Ma níje bilo potrebe za nikakvo vezivanje trupa mada se do druge polovine 1944e partizanski pokret omasovio.Oslobadjanje Beograda?,jedini razlog sto su Svabe ostale u Srbiji je zbog izvlacenja trupa iz Grcke.Da se malo sacekalo povukli bi se Nemci sami iz Srbije.Iskrcavanje u Normandiji je vec bilo okoncano.Rusi su tukli Nemci celom duzinom fronta.Pa Nemci tad nisu mogli da slome Jevreje u Varsavskom getu.Nisu imali avijaciji,popunjavali su trupe klincima i pedesetogodisnjacima.Sta je valjalo do tada im je izginulo.Posle pokusaja atentata na Hitlera ,Hica je pobio je pola oficirksog kadra.Svabe se vec tada prsli ko lajsna,samo ih je drzala ta njihova slepa poslusnost.Rusi oslobodili Jugoslaviju,ajmo malo ozbiljnosti
 
Poslednja izmena:
Ma níje bilo potrebe za nikakvo vezivanje trupa mada se do druge polovine 1944e partizanski pokret omasovio.Oslobadjanje Beograda?,jedini razlog sto su Svabe ostale u Srbiji je zbog izvlacenja trupa iz Grcke.Da se malo sacekalo povukli bi se Nemci sami iz Srbije.Iskrcavanje u Normandiji je vec bilo okoncano.Rusi su tukli Nemci celom duzinom fronta.Pa Nemci tad nisu mogli da slome Jevreje u Varsavskom getu.Nisu imali avijaciji,popunjavali su trupe klincima i pedesetogodisnjacima.Sta je valjalo do tada im je izginulo.Posle pokusaja atentata na Hitlera ,Hica je pobio je pola oficirksog kadra.Svabe se vec tada prsli ko lajsna,samo ih je drzala ta njihova slepa poslusnost.Rusi oslobodili Jugoslaviju,ajmo malo ozbiljnosti

Slazem se sa ovim 95%, ali ipak je Hitler ovde drzao 7(sedam) divizija, a da ih je upotrebio na istocnom frontu - ko zna sta bi se izdesavalo. Pre napada na Jugu Hitler je govorio da ne treba iritirati Srbe, ako je ikako moguce (a svi znamo da je bilo tako) slomiti vojsku Kraljevine SRHS u blic - krigu (Poljski scenario), gde ce u tom sukobu Vermaht svakako imati podrsku od Hrvatskih i Slovenackih oficira, dalje, pre nego sto se Srbi regrupisu i organizuju - uci u Beograd i napraviti dogovor sa "kvislinskom vladom" ma koja vlada to bila, a zasto? "Srbin je kao vojnik veoma zilav, hrabar i disciplinovan. Njega ne vode osecaji velike carevine, vec ljubav i briznost prema svojoj porodici i narodu. Onaj ko brani svoj porodicni prag - najopasniji je ratnik. Zato budite oprezni i nemojte dozvoliti da napravite neku glupost koja bi naterala Srbe da se late oruzja..." Naravno, Hitler je tu hteo (i uspeo u velikoj meri) da koristi iskustva Turske (Osmanske imperije prema Srbima), ali bas takav Hitlerov pristup dao je mogucnosti za razvoj gerilske borbe. Gerilske akcije izvodjene na razlicitim mestima, razlicitim metodama i razlicitim taktikama, drzale su nemacku vojsku u neizvesnosti da li ce se pojedinacne gerilske akcije pretvoriti u veci narodni pokret, zato su i bili nesigurni sa slanjem tih (ili barem deo) sedam divizija na istocni front. E sada, na koji nacin smo mi pomogli Rusima tako su nam i oni vratili na Sremskom frontu...Razumete sta hocu da kazem...
 
@ zrnan, iskander... jesam vas pogodio, kad namate sta pametnije da odgovorite!!

iskander, ajde budi dobar pa mi preporuci ti "strucnu" literaturu!! jer ja sam glup pa ne znam nista... ti me prosvetli sa ovim tvojim sardnikom koji sve bogu hvala zna...!!!

Vidi, prijatelju, ako do sada nisi koristio vise izvora, ja ti ne mogu ni preporuciti ni nauciti kako se to koristi. Raspravljas se samnom, a nije ti prvi put i to uvek kontra - tako da imam osecaj da zelis namerno da se konfrontriras samnom. Razlog ne znam, ali i za takvo ponasanje imam metode kojima mogu da te nateram da sam sebe diskreditujes i da ne znas sta si rekao, pa opet da dodjes na moje reci...a ti samo nastavi...ceracemo se...
 
Mislim da je ova tema izgubila smisao pre 3-4 strane... :lol: Mada, uvek je lepo čitati stavove "obe" strane. Svi načitani, svi pametni... Samo što niko ne preporučuje literaturu, jer je to velika tajna... To niko ne sme da zna... :roll:
 
Vidi, prijatelju, ako do sada nisi koristio vise izvora, ja ti ne mogu ni preporuciti ni nauciti kako se to koristi. Raspravljas se samnom, a nije ti prvi put i to uvek kontra - tako da imam osecaj da zelis namerno da se konfrontriras samnom. Razlog ne znam, ali i za takvo ponasanje imam metode kojima mogu da te nateram da sam sebe diskreditujes i da ne znas sta si rekao, pa opet da dodjes na moje reci...a ti samo nastavi...ceracemo se...

ja sebe tesko da mogu da diskreditujem... svoje misljenje ne menjam. a to teranje... to ti rade zivotinje kad zele da se pare...!! cisto da znas ako tako nesto trazis na pogresnog si naletao!!

a zasto imam nesto protiv tebe... nema nista... samo ne podnosim forum ratne heroje koji sve znaju i sve su videli!!!
 
sumnjivo lice: "...Rusi oslobodili Jugoslaviju,ajmo malo ozbiljnosti..."

Па ко је онда ослободио бедославију?
Да није тита са шумцима, илити репезанима?

По томе руси нису ослободили ни:
Румунију, Бугарску, Мађарску, Пољску, Чешку, Словачку...

Оставите се СФРЈ историје и историчара, то су највеће подлости и глупости.
Каквих 800.000 бораца, јесу ли ту и партизанке, бомбаши исл?
Да, спасли смо ми русе 1941, ено титини филмови за доказ.
Одложили су напад на ссср за месец дана.
У ствари тито је спасао свет више пута, а доказано само једном, кад је липсо.

Седам дивизија стараца фолксдојчера на истоку би само повећало број
погинулих немаца и ништа више, драги пријатељи.

Заиста "sumnjivo lice", ајмо мало озбиљности.

Поздрав!
 
По томе руси нису ослободили ни:
Румунију, Бугарску, Мађарску, Пољску, Чешку, Словачку...

Sve te zemlje su imale pokrete otpora reda velicina navijacke grupe :)
A i obozavali su da se prebacuju sa jedne strane na drugu :):)

Заиста "sumnjivo lice", ајмо мало озбиљности.

Stvarno, ajmo malo ozbiljnosti.
Da vidimo neke dokumente od 20 miliona poginulih Nemaca :D::D:D
 
Svabov: "
Цитат:
Оригинал поставио Svrljig
По томе руси нису ослободили ни:
Румунију, Бугарску, Мађарску, Пољску, Чешку, Словачку...

Sve te zemlje su imale pokrete otpora reda velicina navijacke grupe
A i obozavali su da se prebacuju sa jedne strane na drugu "

За разлику од "нас" који смо имали бројне и фашисте и антипротивне и
који су се тако искокали, да су нам немци још најмање штете нанели.
А и познати смо ко доследни. Ето и данас СПС-ЈУЛ-ДС-СПО-ЕУЛЕКС...
Грађани и сељаци...
Уствари све семенке из једне лударе.

Ето нпр ти. Прво си вешо слику Ота Скароценија (јес леп ко управник
поште у Пироту), а сад вешаш слику неког манијака.
Успут, да није Ото лужичанин? Има цопину ко Прус лужичанин.

За погинуле немце није брига ни саме немце...
Шта се па ти бринеш о томе? Ето, узми да су твоји Тита, Тадић, Ђики, исл.
у праву и да их је погинуло 3-4 милиона (од партизана, глади и зиме).

Ајд ћао и поздрав свима!
 
За разлику од "нас" који смо имали бројне и фашисте и антипротивне и
који су се тако искокали, да су нам немци још најмање штете нанели.
А и познати смо ко доследни. Ето и данас СПС-ЈУЛ-ДС-СПО-ЕУЛЕКС...
Грађани и сељаци...
Уствари све семенке из једне лударе.
A?

Ето нпр ти. Прво си вешо слику Ота Скароценија (јес леп ко управник
поште у Пироту), а сад вешаш слику неког манијака.

Nije to manijak :D:D::D:D


Шта се па ти бринеш о томе? Ето, узми да су твоји Тита, Тадић, Ђики, исл.
у праву и да их је погинуло 3-4 милиона (од партизана, глади и зиме).
Ајд ћао и поздрав свима!

Ako je meni jasno o cemu ti pricas........
 
ja sebe tesko da mogu da diskreditujem... svoje misljenje ne menjam. a to teranje... to ti rade zivotinje kad zele da se pare...!! cisto da znas ako tako nesto trazis na pogresnog si naletao!!

a zasto imam nesto protiv tebe... nema nista... samo ne podnosim forum ratne heroje koji sve znaju i sve su videli!!!

Dobro, ako ce ti biti lakse - u pravu si...hajde sada da se vratimo na temu...
 
sumnjivo lice: "...Rusi oslobodili Jugoslaviju,ajmo malo ozbiljnosti..."

Па ко је онда ослободио бедославију?
Да није тита са шумцима, илити репезанима?

По томе руси нису ослободили ни:
Румунију, Бугарску, Мађарску, Пољску, Чешку, Словачку...

Оставите се СФРЈ историје и историчара, то су највеће подлости и глупости.
Каквих 800.000 бораца, јесу ли ту и партизанке, бомбаши исл?
Да, спасли смо ми русе 1941, ено титини филмови за доказ.
Одложили су напад на ссср за месец дана.
У ствари тито је спасао свет више пута, а доказано само једном, кад је липсо.

Седам дивизија стараца фолксдојчера на истоку би само повећало број
погинулих немаца и ништа више, драги пријатељи.

Заиста "sumnjivo lice", ајмо мало озбиљности.

Поздрав!

Kolika je bila teritorija koju su drzali partizani pre dolaska Rusa?
Sve price da je Jugoslovenska armija bila cetvrta u Evropi zasovane su na bliskom posleratnom periodu i tad je mogla drzati 800 000 ljudi pod oruzjem Gde je tu misterija, proveri.
Rusi jesu ucestvovali u zavrsnim operacijama u Jugoslaviji ali su sadejstvovali.Artiljerija,avijacija, uglavnom sve ono sto je partizanima nedostajalo.
Nema razloga da mi podmeces nesto sto nisam nikad izrekao.Kakav Tito i spasavanje SSSR-a?,Kakvih Nemackih sedam divizija?.
Nemcima su citave armije stradale na istocnom frontu a da nesto promeni sedam divizija poslatih iz Jugoslavije?
Rumunija,Bugarska,Madjarska,..vec ti je Svabov odgovorio.
Stvari se prijatelju veoma brzo menjaju na terenu,prilikom saveznickog iskrcavanja kod Anzia, iz Jugoslavije su za Italiju poslate dve divizije.Vec tada je pocelo razvlacenje Nemackih trupa.Godinu dana kasnije partizanski pokret omasovljen, Nemci razvuceni ko zvaka po citavoj Evropi.Tada nam pomoc Rusa nije ni trebala.Povukle bi se svabe same iz Jugoslavije uz malu pomoc partizana.
Komplikovan je WWII da bi ga petljali sa ovom temom.
Pokusaj da budes konstruktivan pa otvori temu WWII na ovim prostorima,ali bez onih prica:"To zna samo moja porodica ko je izdao Drazu".
Zaista malo ozbiljnosti,manite se navijackih strasti tipa Rusi,Cetnici,Partizani,...
 
Poslednja izmena:
За "sumnjivo lice", пре свега нељути се без разлога.
Неподмећем ја ништа теби, већ ми је јасно да већини овог мог народа опет мора да
се прича ко је био тито и екипа. Мислио сам негде 1990-94 да то више нетреба, али...

Моја ти је препорука да заборавиш то што си учио у школи о "слободној територији".
Веруј ми то су такве небулозе да немам разлога да их коментаришем, ајд укратко.

Да руси нису дошли и разбили швабе, нико у ју неби имао снаге да то уради.
Четници (који су једини имали снагу и памет) су били блокирани са 100 за 1.
Искуства Топличког устанка где су устаници брзо разбили окупатора, па су дошле
јаче снаге и разбиле устанике (недостатак и муниције, а камоли тежег оружја), илити
исто искуство на Козари, где су усташе разбијене очас, али дођу после немци и за
њима усташе које побише све цивиле. Тако и у Топлици, 30.000 цивила је платило
ту преурањену побуну. Опет черчил је зезнуо ствар и краљ је распустио владу
у изгнанству, па су руси приликом ослобађања сарађивали само са титом. Када
су четници видели (нпр Крушевац), да би фактички требали да се боре и са русима,
(пре тога су то морали са енглезима) све је отишло у тита.

Одаљио сам, укратко то што су наводно држали шумци (гудуре и забити) је била
територија која НИКОГА И НИЈЕ ИНТЕРЕСОВАЛА, а која углавном и није била
партизанска.

И опет да поновим, шта би било кад би било, али ФАКАТ је да су нас руси
ослободили. Војна вредност конгломерата комуниста, изгубљених, домобрана исл,
је апсолутно била неспособна за БИЛО КАКВУ ефикасну борбу са немцима.

Ево само један пример, четници у ходу разбију бело брдо крај Дервенте (опрема 0),
шумци су се до августа 1945 ту гањали са глупим усташама (опрема 100%).
Да би се глупирали пред русима хватали су кога стигну и терали на Сремски фронт,
ајде бре доста глупости о партизанској снази. То је била гомила лопова (команда)
која је правила крвави циркус и позоришта. Било је ту и поштених, али...

Ишли су ко керови за русима и "учествовали" у "победи", цео свет зна ко су били
партизани и какав је њихов допринос 0 (све фабрике, пруге, чворови радило), али
ето "ми" ту нешто глумимо. Имали су они заслуге за грађански рат и револуцију...

Већи је допринос дала пољска и француска него душегубна југославија која је дала
само жртве без икаквог ефекта против фашиста. Жалосно али тако је. Није то био
1.св.рат где смо ми Срби били мали, али изузетно незгодни као противник.

Поздрав свима!
 
To sto ih je bilo 100 000 i vise, je samo po sebi dovoljno da drzi vezane nemcke trupe na ovom prostoru.

Koga je bilo 100 000 ??? pa partizani su od 41-44 ubili 993 nemca , otprilike isto koliko i prehlada i upala pluca! a peko dapcevic... daj nemoj molim te, samo pogledaj gubitke partizana u oslobadjanju beograda! najvece borbe su nastale ko ce se slikati prvi u oslobodjenom beogradu, pa kad su usli u beograd, a nije se iskupilo dovoljno ljudi, onda su se vratil;i, poslali policiju da skupi narod , pa usli opet, a rusi za to vreme vec krenuli ka berlinu! budimo ozbiljni
 
Jer kad Tito pojede banannu dešava se neverovatna promena.... dobri ste, ozbiljno. Uvek se vraćate u prošlost koju god temu da započnete. Čekam samo da započnete temu o naseljavanju Marsa pa da se sit ismejem...


odoh da se iživljavam na Blitzkrieg-u :)
 
Koga je bilo 100 000 ??? pa partizani su od 41-44 ubili 993 nemca

izvor?

daj nemoj molim te, samo pogledaj gubitke partizana u oslobadjanju beograda!

Koliko?
Usput navedi i izvor.

najvece borbe su nastale ko ce se slikati prvi u oslobodjenom beogradu, pa kad su usli u beograd, a nije se iskupilo dovoljno ljudi, onda su se vratil;i, poslali policiju da skupi narod , pa usli opet, a rusi za to vreme vec krenuli ka berlinu! budimo ozbiljni

Vidis, partizani i Rusi su se zajedno slikali u oslobodjenom Beogradu, kako posle tako i za vreme borbi :):)
 
izvor?



Koliko?
Usput navedi i izvor.



Vidis, partizani i Rusi su se zajedno slikali u oslobodjenom Beogradu, kako posle tako i za vreme borbi :):)

izvor ??? malo li ih je. da se i u sta razumes ne bi za to izvor ni trazio, a ako budes insistirao , dobices ih stotinak na tvoju sramotu! ps: ko da si mi trazio izvor da je zemlja okrugla, pa oko gore navedene cinjenice se istoricari ni ne spore! to se uzima tacno kao i jednacina da je 1+1=2 !

izvor su nemacki dokumenti! dakle manje od 1000 stradalih nemaca!

jeste zajedno su se slikali , al ne za vremen borbi, jer tada bi na slici bili samo rusi, odnosno jedinice marsala tolbuhina, cije ime i ulica u beogradunosi!! kada je komunisti ni za vreme info biroa nisu promenili, onda ti to sve samo govori!
 
milorad ekmecic... eto da dopunim

e bas taj! kada na elitnim svetskim fakultetima proucavaju srpsku istoriju, oni konsultuju (na engleskom i jos 35 svetskih jezika)i citiraju doticnog gospodina, e ako to tebi (ne mislim na citiranog ) nije poznato, onda je to tvoj problem! problem koji neces lako resiti jer su mu dela dugacka i po nekoliko hiljada stranica, te ti nece poci za rukom da procitas koje objasnjenje na googlu i da nastavis raspravu! :-)
 
e bas taj! kada na elitnim svetskim fakultetima proucavaju srpsku istoriju, oni konsultuju (na engleskom i jos 35 svetskih jezika)i citiraju doticnog gospodina, e ako to tebi (ne mislim na citiranog ) nije poznato, onda je to tvoj problem! problem koji neces lako resiti jer su mu dela dugacka i po nekoliko hiljada stranica, te ti nece poci za rukom da procitas koje objasnjenje na googlu i da nastavis raspravu! :-)

dejina, hvala na dopuni... Zoki, ja i nisam u raspravi... Ja i ne mogu u raspravu... Sve i da pročitam njegova dela, ne mogu u raspravu... ffs samo sam hteo ime čoveka da mogu i ja nešto sam da pročitam, a ne da ispitujem ljude okolo...
 
izvor ??? malo li ih je. da se i u sta razumes ne bi za to izvor ni trazio, a ako budes insistirao , dobices ih stotinak na tvoju sramotu! ps: ko da si mi trazio izvor da je zemlja okrugla, pa oko gore navedene cinjenice se istoricari ni ne spore! to se uzima tacno kao i jednacina da je 1+1=2 !

Znaci ponovo radi Encyclopedia Zorannica.
Daj izvore, traziti izvore nije sramota, neki od nas teze i nesto da nauce a ne da nonstop buncaju kojesta.

izvor su nemacki dokumenti! dakle manje od 1000 stradalih nemaca!

Daj da vidimo.
 

Back
Top