RUSKO-GRUZIJSKI RAT

Interesantna je izjava Ceskog predsednika Klausa, a ovo sto je rekao u stvari odslikava odnos zapada prema svojim tzv "saveznicima", kao sto je npr. Gruzija. Znaci ovo nije nista novo tako se zapad ponasao i ranije. Ova izjava me je ubedila da ce Ceska prva povuci odluku o priznanju Kosova...
РАГ - Чешки председник Вацлав Клаус је данас, на централној свечаности поводом 40. годишњице уласка совјетске војске у Чехословачку, подсетио Запад да је на то реаговао огорчено само на речима, док је због Чеха и Словака армију мобилисала једино Југославија.

http://www.rtv.rs/sr_ci/vesti/politika/dokumenta/2008_08_21/vest_79435.jsp

LEPO RECENO!!!

ali meni je ipak jedna druga izjava data juce malo interesantnija. naime nju je dao nacelnik generalstaba oruzanih snaga rusije. Anatoliv Nogovicin , a tice se komentara na humanitarnu pomoc USA koji je juce stigao u gruziju, a u kome se izmedju ostalog nalazila velika kolicina toalet papira , covek je rekao ovo , citiram ''

"Ta pomoć je, jasno, zakasnila. U takvom obliku bila je potrebna kada se gruzijska vojska povlačila. Međutim, bolje ikada nego nikada", rekao je ruski general na brifingu u Moskvi.

:) :) :) :) svima je jasno sta je pisac hteo da kaze, i kako je mastovito opisao ta tri, cetiri dana rata!
 
LEPO RECENO!!!

"...ali meni je ipak jedna druga izjava data juce malo interesantnija. naime nju je dao nacelnik generalstaba oruzanih snaga rusije. Anatoliv Nogovicin , a tice se komentara na humanitarnu pomoc USA koji je juce stigao u gruziju, a u kome se izmedju ostalog nalazila velika kolicina toalet papira ..."

:D

Pa jos i "...podvuceno - zutim..." .

Pa i to na obe strane "tariDuza" ...:rtfm:
 
Pa? Ta Jugoslavija vise ne postoji. Njen deo je u EU, deo je Hrvatska i tako dalje...
Nemamo mi copyright na ime Yu u svim pozitivnim konotacijama.

Ne vidim odakle vadis zakljucak da ce da opozovu priznanje Kosova.

Srbija je pravni naslednik Juge, mada to nema veze sa ovim sto sam ja rekao...mislim da u svemu postoji jedna diplomatska igra...da ne objasnjavam mnogo...postoji mogucnost dogovora izmedju Srbije i neke druge prijateljske nam zemlje, koja bi po dogovoru priznala nezavisnost Kosmeta, a kasnije povukla to priznanje...priznavanjem Kosmeta, ta drzava (nazovimo je "x") bi poentirala kod Amera na diplomatskom planu, a kasnije bi povlacenjem svoga priznanja to "mozda" bio nacin na koji bi i neke druge drzave "mozda" povukle svoja priznanja...Opet ponavljam, to je samo jedna od mogucnosti...ne kazem i da je to moguce 100%...
 
i to ce jednom da se desi... pola senatora podrzava nezavisnost kosova... i sad ce njih "neko" da ubedi da premene misljenje!! bravo bravo!!

ovo je samo rusko uterivanje americi... ali se lomi delimicno preko nas... a sad mi treba da se primimo da ce da povuku priznanje kosova... pa i da to urade... ko ce ici dole da zivi?!!
 
Poslednja izmena:
a ako oni nesto ne podrze mislis da ce nesto da se promeni?!

Nisam pominjao senatore niti mislim da ce SAD povuci svoje priznanje (ako na to mislis), rekao sam za druge zemlje, a pre svega Cesku, da je veoma moguce da oni prvi povuku priznanje, a ako to urade to moze biti sablon po kome ce i , mozda, kazem , mozda, neke druge drzave povuci svoje priznanje...comprende?
 
Meni nije jasno zasto vi loristite izraz Kosmet ....
Koliko znam to je KOSOVO I METOHIJA
MAda je sad ovo cista trgovina kosovo za delove gruzije....
Ali opasnu igru je igrao zapad sa priznanjem Kosova i Metohije kao drzave, sad ce mnogi narodi traziti svoje zemlje Kurdi prvi... oni se vec dugo bore za nezavisnost i verujem da ce dobiti deo Iraka kao svoju drzavu ...

CUDA CE SE DESAVATI
 
Poslednja izmena:
ko te je to pogresno naucio??

albanci nikada ne koriste naziv metohija (ili met)u ovom slucaju), jer metoh na grckom znaci manastirski posed, lude na sam spomen te reci, oblast metohiju (ako znas postoje dve oblasti kosovo i metohija) nazivaju dukadjin (po jednoj albanskoj porodici), skracenica je srpska
 
ko te je to pogresno naucio??

albanci nikada ne koriste naziv metohija (ili met)u ovom slucaju), jer metoh na grckom znaci manastirski posed, lude na sam spomen te reci, oblast metohiju (ako znas postoje dve oblasti kosovo i metohija) nazivaju dukadjin (po jednoj albanskoj porodici), skracenica je srpska

Mene je pogrešno naučio gospodin Ilić iz Muzeja u Novom Sadu.
 
Nije... I mi se pitamo zašto nam je zemlja u k***u... svak zna sve najbolje...

Pa ja znam zato sto sam sa Kosmeta, a inace dosta ljudi i ne zna (narocito Lale) kako se zivelo na Kosmetu i kakvi su odnosi bili medju ljudima, ali to sto "ne znaju" ne smeta im da ucestvuju u nekom razgovoru o Kosmetu - to si dobro rekao - "svak sve zna..."
Ovo nije tema - tako da bih ipak zeleo da se vratimo na pravu temu...
 
Interesantna je izjava Ceskog predsednika Klausa, a ovo sto je rekao u stvari odslikava odnos zapada prema svojim tzv "saveznicima", kao sto je npr. Gruzija. Znaci ovo nije nista novo tako se zapad ponasao i ranije. Ova izjava me je ubedila da ce Ceska prva povuci odluku o priznanju Kosova...
РАГ - Чешки председник Вацлав Клаус је данас, на централној свечаности поводом 40. годишњице уласка совјетске војске у Чехословачку, подсетио Запад да је на то реаговао огорчено само на речима, док је због Чеха и Словака армију мобилисала једино Југославија.

http://www.rtv.rs/sr_ci/vesti/politika/dokumenta/2008_08_21/vest_79435.jsp

Zanimljivo zapazanje samo da sad ovo opet ne bude protumaceno kao "provokacija".
Jugoslavija nije mobilisala svoje oruzane formacije zbog Ceha i Slovaka.Jugoslovenski komunisti su oduvek imali strah da ih tvrda struja u SSSR-u ne zbrise.Ta opasnost je pretila jos od 1947e,pa nakon ulaska snaga VU u Cehoslovacku oruzane snage su mobilisane kod nas jer je neko procenio da bi mi mogli biti sledeci na udaru.Ipak je izmedju nas i Ceha bila jedna Madjarska tako bi bilo iluzorno da se pomisli da bi Tito presekao sam sebi vrat pokusavsi da pomogne Cesima.Dok se u isto vreme Jugoslavija granicila sa vise od 50%svije drzavne granice sa zemljama clanicama VU.
Ceska nikad nece povuci priznjanje Kosova,jednostavno i da zele nece im dopustiti.
 

Back
Top