RUSKO-GRUZIJSKI RAT

Украјина не поседује ни једну нуклеарку ,правно да ,има права на део али су све у Русији ...можда и већина осталог наоружања коме је потребно одржавање за које Украјина нема услова
 
Pogranicne oblasti biseg SSSR-a su bile najbolje opremljene jer su prve trebale da prime moguci napad.Bilo da je u pitanju RV i PVO, bilo da je kopnena vojska.
Bore si i Gruzijci sa mnogo jacom silom,ali zar mislis da im nije dat mig sa Zapada da napadnu S.Osetiju?Cisto sumnjam da Amerikanci nemaju prste u toj kasi.
Probni balon da opipaju koliko su Rusi odlucni.Jedini nacin da uruse Putinov visoki rejting u Rusiji su sukobi poput ovoga sa Gruzijom.
Izgleda da se neko malo preracunao u Lengliu

SLAM DUNK MR. PREZIDENT, SLAM DUNK!!;)
 
Ja koliko sam video po netu, nije bilo vazdusnih borbi, nego su ih rusi gruzijske avione srokali na aerodromima, a gruzijci ruske sa zemlje.
Ne bih smeo da se zakunem, ali zvanično, Gruzija je (od 8 aviona) ostala sa 7, međutim pričalo se to da ih je još uništeno na vojnom aerodromu pokraj Tbilisija u vazdušnom napadu ruskog RV...
 
Ja koliko sam video po netu, nije bilo vazdusnih borbi, nego su ih rusi gruzijske avione srokali na aerodromima, a gruzijci ruske sa zemlje.

Jedan od ruskih TV kanala je objavio da je aerodrom pored Tbilisija "tretiran iz vazduha" , tako da ima istine u tome da nisu ni poleteli. Uzgred,pre par godina su Gruzija i Rusija potpisali sporazum da gruzijske jedinice "nema sta da traze " u Abhaziji i Juznoj Osetiji, medjutim neko je na to u Gruziji zaboravio. A , izgleda da rusi od danas "sakupljaju chaure"jer je kako kaze drug Medvedev "za sada je dosta "!
 
:dash: Kolko ti ono rece da imas godina?



Objavili Rusi.

VISE OD TEBE!


PA TO JE I POENTA , RUSI SU PRIZNALI! ali slike , snimka, nema, kao ni u nasem slucaju, osim za f117a i f16! tako da gledajuci vasim ocima, gruzini nisu oborili niti jedan! nato naravno ne priznaje nista nikad! pa ljudima uniste 80 tenkova u iraku, oni priznaju 26 za koje postoje snimci na youtube-u!

i rusi su njih bombardovali, gadjali im vojsku, unistili tehniku, tenkove, artiljeriju , sve iz vazduha, tj spustali se na nize visine,ovi su nas gadjali sa 6000m i to po mostovima! poz mom drugu fasisti koji me uvek citira :-)
 
VISE OD TEBE!


PA TO JE I POENTA , RUSI SU PRIZNALI! ali slike , snimka, nema, kao ni u nasem slucaju, osim za f117a i f16! tako da gledajuci vasim ocima, gruzini nisu oborili niti jedan! nato naravno ne priznaje nista nikad! pa ljudima uniste 80 tenkova u iraku, oni priznaju 26 za koje postoje snimci na youtube-u!

i rusi su njih bombardovali, gadjali im vojsku, unistili tehniku, tenkove, artiljeriju , sve iz vazduha, tj spustali se na nize visine,ovi su nas gadjali sa 6000m i to po mostovima! poz mom drugu fasisti koji me uvek citira :-)

Pusti budalu vidis da te pali...
 
VISE OD TEBE!


PA TO JE I POENTA , RUSI SU PRIZNALI! ali slike , snimka, nema, kao ni u nasem slucaju, osim za f117a i f16! tako da gledajuci vasim ocima, gruzini nisu oborili niti jedan! nato naravno ne priznaje nista nikad! pa ljudima uniste 80 tenkova u iraku, oni priznaju 26 za koje postoje snimci na youtube-u!

i rusi su njih bombardovali, gadjali im vojsku, unistili tehniku, tenkove, artiljeriju , sve iz vazduha, tj spustali se na nize visine,ovi su nas gadjali sa 6000m i to po mostovima! poz mom drugu fasisti koji me uvek citira :-)

ima par snimaka oborenog su-25 i slika mrtvog ruskog pilota...
 

lOGIKA NIJE NAUKA! mada u ovom slucaju ne manjka!

a psihologija je nauka, ona izmedju ostalog govori o ljudima koji mrze ceo svet, i sve oko sebe , pa njihovom intaligencijom, sposobnoscu da se snadju u drustvu i uspeju, njihovom esteckim izgledom, bolje reci ruznocom, objasnjava njihov mentalni sklop! na tebi covek moze da diplomira na medicinskom fakultetu!

a zakljucak je, da rusi nisu priznali, tj rekli, dokaza ne bi nikada ni bilo, kao sto ni kod nas nema dokaza za more oborenih aviona! nato prizna samo ono sto mora!

i rusi nisu unistavali bolnice , fabrike, mostove... i druge ''vojne ciljeve'' vec su u 3 dana totalno unistili gruzisku vojsku, zasto nisu nastavili? ne kako to neki misle zbog spoljnog pritiska, jer on nije ni postojao, vec zbog toga sto racunaju na gruzisku opoziciju i uspostavljanje pro ruske vlasti!
 
ja sam samo vidjao kod rusa t-72... slabo je ista ostalog bilo od tenkova. mozda pokoji t-80 ili t-90, ali mi se cini da su to bili komandni tenkovi.

da , 150 komandih tenkova u koloni :-) oklopne jedinice koje su ucestvovale u borbama su bile iskljucivo opremljene sa t90s, to se na svim snimcima lepo vidi!

inace t90s ne moze biti komandni tenk u ceti t72-ki! jer im se ceta, odnosno vodovi razlikuju!

po starom ustrojstvu, cetu t72 sacinjavaju tri voda od po tri tenka, plus komandni tenk, ukupno 10! i vrlo je ne logicno da tri voda t72 vodi, tj komanduje mu jedan t90s! to nema smisla, jel tako sva elektronika koju komandni tenk t90s poseduje postaje ne upotrebljiva, jer nije kompatibilna sa t72, koji je ''mehanicki '' tenk!
 

Back
Top