RUSKO-GRUZIJSKI RAT

Gruzija je helikopterima bombardovala glavni grad Juzne Osetije.Rusi su otvorili novi front i upali u dva Gruzijska grada,neka cudna imena.
I malopre videh snimak,Sakasvili dok je davao izjavu novinarima na ulici naleteli su ruski avioni i gomila telohranitelja se bacila preko njega.
 
Ne tako davno gruzija je bila na granici izmedju CCCP-a i NATO pakta tj. Njegovog juznog krila Turske. Tako da su bili poprilicno opremljeni, imali su i mig-25 napredne varijante lovca-presretaca.e sad dosta toga je propalo i migovi ne lete zbog nedostatka motora.
ne razumem mi smo imali mnogo manje a borili smo se sa mnogo jacom silom....:(
 
Ne tako davno gruzija je bila na granici izmedju CCCP-a i NATO pakta tj. Njegovog juznog krila Turske. Tako da su bili poprilicno opremljeni, imali su i mig-25 napredne varijante lovca-presretaca.e sad dosta toga je propalo i migovi ne lete zbog nedostatka motora.
ne razumem mi smo imali mnogo manje a borili smo se sa mnogo jacom silom....:(

Pogranicne oblasti biseg SSSR-a su bile najbolje opremljene jer su prve trebale da prime moguci napad.Bilo da je u pitanju RV i PVO, bilo da je kopnena vojska.
Bore si i Gruzijci sa mnogo jacom silom,ali zar mislis da im nije dat mig sa Zapada da napadnu S.Osetiju?Cisto sumnjam da Amerikanci nemaju prste u toj kasi.
Probni balon da opipaju koliko su Rusi odlucni.Jedini nacin da uruse Putinov visoki rejting u Rusiji su sukobi poput ovoga sa Gruzijom.
Izgleda da se neko malo preracunao u Lengliu
 
Ne tako davno gruzija je bila na granici izmedju CCCP-a i NATO pakta tj. Njegovog juznog krila Turske. Tako da su bili poprilicno opremljeni, imali su i mig-25 napredne varijante lovca-presretaca.e sad dosta toga je propalo i migovi ne lete zbog nedostatka motora.
ne razumem mi smo imali mnogo manje a borili smo se sa mnogo jacom silom....:(

Shta hocesh sa ovim da kazhesh, mi smo zato za 78 dana oborili samo 2 aviona, a Gruzijci za 4 dana 4 aviona.
 
Pogranicne oblasti biseg SSSR-a su bile najbolje opremljene jer su prve trebale da prime moguci napad.Bilo da je u pitanju RV i PVO, bilo da je kopnena vojska.
Bore si i Gruzijci sa mnogo jacom silom,ali zar mislis da im nije dat mig sa Zapada da napadnu S.Osetiju?Cisto sumnjam da Amerikanci nemaju prste u toj kasi.
Probni balon da opipaju koliko su Rusi odlucni.Jedini nacin da uruse Putinov visoki rejting u Rusiji su sukobi poput ovoga sa Gruzijom.
Izgleda da se neko malo preracunao u Lengliu

Jeste najveca sila bila u pogranichnim oblastima, ali nije sva tehnika ostala u Gruziji, Ukrajini i ostalim. Obichno je deljeno principom nepokretna imovina toj zemlji, a vecina pokretne Rusiji.
 
Jeste najveca sila bila u pogranichnim oblastima, ali nije sva tehnika ostala u Gruziji, Ukrajini i ostalim. Obichno je deljeno principom nepokretna imovina toj zemlji, a vecina pokretne Rusiji.

kao i sigurni 400-500 tada modernih aviona sto je ostalo ukrajini... o kolicni oklopa, helikotera i ostale tehnike da ne govorimo.

lepo je ponekad procitati ovako nesto... covek se dobrano nameje!!


:rotf::rotf::rotf:
:super::super::super:
 
Jeste najveca sila bila u pogranichnim oblastima, ali nije sva tehnika ostala u Gruziji, Ukrajini i ostalim. Obichno je deljeno principom nepokretna imovina toj zemlji, a vecina pokretne Rusiji.

Mislim da me nisi razumeo.Samo sam se nadovezao na Kizin post.Gruzija kao jedna od pogranicnih oblasti zadrzala ja PVO iz perioda raspada SSR-a.Nije rec "najveca sila",kolicina, vec se radi o kvalitetu.Ako neko treba da poznaje Gruzijski PVO onda su to Rusi ,ipak je to njihova roba.Trebali bi da znaju sve slabosti i mane sopstvenih sistema u rukama Gruzijaca,plus sto je to ista vojna skola.Pa opet za cetiri dana po svemu sudeci cetiri oborena aviona.I onda neki ismevaju kad god stignu rusku tehniku.
Da je to nama bilo u vlasnistvu 99e,...:sad2:
 
Nisam rekao da nije nishta ostalo, vec da je vecina otishla u Rusiju.

ali stvarno nemoj da lupetas... pa u ukrajini su ostali cak i tu-160... to je bilo ponos sovjetske strataske avijacije u momenu raspada drzave... da ne govorimo o nuklearnom potencijalu.


cak ako pogledas brojeve na wikipediji bude ti jasno sta je sve ostalo u ukrajini... a kad na to doodas ogromne kolicine oruzja koje su otisle iz ukrajine ( sto legalno, sto ilegalno ), dobije se slika ogromnog arsenala, pogotovo kad je vazduhoplovstvo u pitanju!
 
Ne tako davno gruzija je bila na granici izmedju CCCP-a i NATO pakta tj. Njegovog juznog krila Turske. Tako da su bili poprilicno opremljeni, imali su i mig-25 napredne varijante lovca-presretaca.e sad dosta toga je propalo i migovi ne lete zbog nedostatka motora.
ne razumem mi smo imali mnogo manje a borili smo se sa mnogo jacom silom....:(

S razlikom sto Rusi imaju m.u.d.a. i usli su kopneno.Tu svaka slicnost u ovim sukobima prestaje
 
Pogranicne oblasti biseg SSSR-a su bile najbolje opremljene jer su prve trebale da prime moguci napad.Bilo da je u pitanju RV i PVO, bilo da je kopnena vojska.
Bore si i Gruzijci sa mnogo jacom silom,ali zar mislis da im nije dat mig sa Zapada da napadnu S.Osetiju?Cisto sumnjam da Amerikanci nemaju prste u toj kasi.
Probni balon da opipaju koliko su Rusi odlucni.Jedini nacin da uruse Putinov visoki rejting u Rusiji su sukobi poput ovoga sa Gruzijom.
Izgleda da se neko malo preracunao u Lengliu

Apsolutno se slazem...
 
POZ SVIMA!

razlika izmedju njih i nato-a je sto oni priznaju svoje gubitke! i jedno pitanje ? otkud vam to da su oborena 4 aviona? gde su slike , gde su snimci? samo sam malo sarkastican posto ovde vecina nije priznavala nista dok ne dobije sliku!po toj logici nije oboren ni jedan ruski avion, jer ni jedna slika niti snimak ne postoji!!! ako smo mi oborili 2 aviona, onda gruzici nisu ni jedan!

i naj bitnije, ovde su se mnoge polemike vodile oko tenka t90s , ti tenkovi su se sada pokazali vise nego dobro, sta vise superiorno, i protiv drugih tenkova, i protiv druge tehnike, pesadije, po jedinica! bez ijednog gubitka su odradili veliki posao! a ne sme se zaboraviti da su unistili veliki broj modifikovanih t72, sa vrlo iskusnim nato obucenim posadama!prosto gruzija se 18 godina sprema na rat!
 
POZ SVIMA!

razlika izmedju njih i nato-a je sto oni priznaju svoje gubitke! i jedno pitanje ? otkud vam to da su oborena 4 aviona? gde su slike , gde su snimci? samo sam malo sarkastican posto ovde vecina nije priznavala nista dok ne dobije sliku!po toj logici nije oboren ni jedan ruski avion, jer ni jedna slika niti snimak ne postoji!!! ako smo mi oborili 2 aviona, onda gruzici nisu ni jedan!

i naj bitnije, ovde su se mnoge polemike vodile oko tenka t90s , ti tenkovi su se sada pokazali vise nego dobro, sta vise superiorno, i protiv drugih tenkova, i protiv druge tehnike, pesadije, po jedinica! bez ijednog gubitka su odradili veliki posao! a ne sme se zaboraviti da su unistili veliki broj modifikovanih t72, sa vrlo iskusnim nato obucenim posadama!prosto gruzija se 18 godina sprema na rat!

Paaaa, boga mi, i ovo je dobrim delom tacno...:klap:
 

Back
Top