RUSKO-GRUZIJSKI RAT

Mi Srbi smo prodane duše, pa lepo naš grb govori Samo Sloga Srbina Spašava, samo složni mi možemo pobediti, a ja nikada u srpskoj istoriji, bar novijoj nisam video da su Srbi bar ijednom nešto složno uradili....

dali ti moesda kazes kako te cetiri slova "C" znace samo sloga srbina spasava? posto sam imao herladiku dok sam studirao... i koliko su mi predavaci rekli ti jie grcko slovo beta!!

pa mi milite objasni kako si dosao da saznanja da cetiri slova beta u nasem grbu znace... samo sloga srbina spasava!!

ja bi ti bio jako zahvalan!!
 
Kao prvo ja ne govorim niti znam grčki jezik, u narodu ovaj grb i mnogo ranije među opismenjenim ljudima bio je mnogo raspoznatiji kao slovo s tako da popu** ga, ja ne idem u vojnu školu i ne izučavam herdaliku, a ti barabo nemaš pravo popovati jadnim i napaćenim Srbima, jer dok ti tamo drkaš k***c i cediš salo u Americi, ja ovde treba da se raspravljam s tobom.... a dejina molim te promeni avatar, zato što nisi pravi Srbin...
 
Kao prvo ja ne govorim niti znam grčki jezik, u narodu ovaj grb i mnogo ranije među opismenjenim ljudima bio je mnogo raspoznatiji kao slovo s tako da popu** ga, ja ne idem u vojnu školu i ne izučavam herdaliku, a ti barabo nemaš pravo popovati jadnim i napaćenim Srbima, jer dok ti tamo drkaš k***c i cediš salo u Americi, ja ovde treba da se raspravljam s tobom.... a dejina molim te promeni avatar, zato što nisi pravi Srbin...

pa prvo se nauci kulture pa onda popuj... `nas!!!
a ti malo nauci sta je razlika imedju narodne tradicije i retorike koje se pojavljuje na mitinzima raznih partije!!! pa sad posto ja znam mnogo opismenjenih ljudi iz srbije (jer u njoj i zivim) cisto sumnjam da ti znas sta pricas!!!
a dali ja drkam, *****... ili nesto trece, to se tebe ne tice, moja licna stvar!!!
i na kraju ako nemas neki pametan odgovor... bar budi pametan pa reci da ne znas... a nemoj da vredjas. u ljudskoj je psihologiji da kad pokusava da ispadne pametan (a nesto ne zna) vredja sagovornika i tako pokusava da sebe digne u celoj prici!!! u ovom slucaju ispadas glup, al dobro sta cu ti ja!!!

ako si ti napacen srbin sta cu ti ja... pati se... opet kazem tvoj problem...!!!

a kad budes svracao i novi sad... svrati na naselje. pa se javi... onda ces videti kako izgleda neko napacen, govedo jedno nekulturno!!!


izivnjavam se svima za ovo sto sam napisao... sem ovom govedu!!!
 
Grb vodi poreklo iz Vizantijskog carstva, u prevodu se spominje neki kralj.... pomozite mi pošto ne znam, ali ti dejina ovde ne treba da se iživljivaš i uslovno rečeno popuješ, a ono za avatar, izvini to sam na brzaka pisao na poslu, hteo sam nešto napisati, ali ne tebi nego onoj barabi iz San Diego....
 
dali ti moesda kazes kako te cetiri slova "C" znace samo sloga srbina spasava? posto sam imao herladiku dok sam studirao... i koliko su mi predavaci rekli ti jie grcko slovo beta!!

pa mi milite objasni kako si dosao da saznanja da cetiri slova beta u nasem grbu znace... samo sloga srbina spasava!!

ja bi ti bio jako zahvalan!!

Ti si izgleda ucio neku "posebnu" skolu u kojoj te uce sve suprotno od drugih...bas si nacitan, a ja koliko znam beta se pise sasvim drugacije - naucnice
 
Grb vodi poreklo iz Vizantijskog carstva, u prevodu se spominje neki kralj.... pomozite mi pošto ne znam, ali ti dejina ovde ne treba da se iživljivaš i uslovno rečeno popuješ, a ono za avatar, izvini to sam na brzaka pisao na poslu, hteo sam nešto napisati, ali ne tebi nego onoj barabi iz San Diego....

e sad tebi da kazem serak-iverak!!!

ja cu da popujem za ono sto znam... za onos to ne znam ja cu da cutim! a ti ako si pametan naucices nesto iz prethodne recenice!!!
ja se nesto nisam izivljavao... samo sam ti postavio pitanje, ali posto nisi odgovorio... uz sve si me navredjao, ne znam sta si ti ocekivao da ti kazem!!!

ono sto si zapoceo ja da zavrsim... "car careva caruje carevima".
evo da i ostali "nacitani" mogu da saznaju nesto korisno!!
 
e sad tebi da kazem serak-iverak!!!

ja cu da popujem za ono sto znam... za onos to ne znam ja cu da cutim! a ti ako si pametan naucices nesto iz prethodne recenice!!!
ja se nesto nisam izivljavao... samo sam ti postavio pitanje, ali posto nisi odgovorio... uz sve si me navredjao, ne znam sta si ti ocekivao da ti kazem!!!

ono sto si zapoceo ja da zavrsim... "car careva caruje carevima".
evo da i ostali "nacitani" mogu da saznaju nesto korisno!!

Ne ja imam osećaj ko da si mi to rekao sa nekom nervozom, nekom ljutnjom, pazi nisam telepatski povezan sa tobom, ne znam kako se osećaš, šta misliš, ili šta radiš, ja možda nemam fakultet, ali se ne pravim pametan ko ti...:thumbdown:
 
Ne ja imam osećaj ko da si mi to rekao sa nekom nervozom, nekom ljutnjom, pazi nisam telepatski povezan sa tobom, ne znam kako se osećaš, šta misliš, ili šta radiš, ja možda nemam fakultet, ali se ne pravim pametan ko ti...:thumbdown:

ajde ovako ti reci gde ja gresim pa mi onda prigovaraj... a ako ne gresim ne vidim sta je problem?! sta ako imam fakultet, imam zelju da ucim, da znam vise... dali je to problem, dali ti to smeta?
nisu svi ljudi na svetu intelektualno jednaki (nazalost), tako da ako imas neki problem sa obrazovanijim ljudima od tebe... to resi sam sa sobom umesto sto vredjas njih i njihovo znanje!!!
 
Mnogo volim kad se ovako prosipa znanje. Sve neki magistri, filozofi i visoki oficiri!

Evo prve Romejske (Vizantijske) zastave:
4b_300.jpg

Dakle, 4 slova beta. Tacno je da znaci Car careva caruje carevima. Engleski prevod glasi King of Kings, ruling over Kings. Stupid English...
Ovo je Romejska imperijalna zastava. Prvi dvoglavi orao. Leva glava predstavlja zapad, odnosno Rim, a desna istok, odnosno Konstantinopolj. Kasnije su mnogi imali prilike da ga ukaljaju...
485px-Flag_of_the_Byzantine_Empire.svg.png


Roma Invicta!
 
ajde ovako ti reci gde ja gresim pa mi onda prigovaraj... a ako ne gresim ne vidim sta je problem?! sta ako imam fakultet, imam zelju da ucim, da znam vise... dali je to problem, dali ti to smeta?
nisu svi ljudi na svetu intelektualno jednaki (nazalost), tako da ako imas neki problem sa obrazovanijim ljudima od tebe... to resi sam sa sobom umesto sto vredjas njih i njihovo znanje!!!

Nemam ja ništa protiv, što ti želiš da više znaš o svemu, ali ja lično imam osećaj da ti bukvalno rečeno soliš pamet, praviš se pametan. Ja ne pljujem po tvom obrazovanju, mene savršeno boli uvo da li ti i imaš magistrat, već to je moj neki lični osećaj, :think:
 
Jedan oblik krsta sa 4 ocila se inace pojavljuje i kod starih Sumera, jaaako davno.
Izvor : Kniga "Izmisljeno doseljavanje Srba" Jovan I. Deretic, Dragoljub P. Antic, Slobodan M. Jarcevic
 
Poslednja izmena:
A jesam li? E dobro, sada cu da pustim tebe da malo prosipas znanje i da se smejem naravno, kao i drugi...:hahaha::hahaha::hahaha:

ko ti brani da se smejes, kazu i da je zdravo!!
kazem tebi kao i ovom predatoru, ako negde gresim, recite gde... a ako imate nesto protiv mene mozemo da se dogovorimo da to raspravimo ko` ljudi a ne verbalno!!!

dalje kad je u pitanju grb srbije sa cetiri (nazovi) slova C ili ti da budemo tacni slova beta, voleo bi da me neko kaze gde sam pogresio... rekao sam njihovo poreklo i sta znace!!
ne znam sta se palite.. ako znate bolje recite, a ako ne :dash::dash::dash:... slika sve govori!!

evo nesto za tebe... znanje se ne prosipa... ono se vremenom stice, radom i trudom. kasnije se iznosi, prezentuje siroj ili uzoj naucnoj ili laickoj javnosti sa ciljem i da se sa njima podeli neko znanje. sto ti nazalost imas lose misljenje o ljudima koji nesto znaju, to je tvoj problem. ali ako hoces vec da budes "veliki srbin" aonda se potrudi da naucis bar nesto o grbu na zastavi svoje zemlje. a meni da popujes da prosipam znanje nemoj... !!!
 
Ali današnji grb je modifikovan prema našim pravilima, onako kako je nama odgovaralo, jel kontaš sada...

ne kontam... jer si ti prvi koji to kaze!!! pogotovo sto su heraldicari izneli svoje misljenje o grbu i negde nisam cuo tako nesto... na kad ti kazem da zvucis GLUP nemoj to da shvats kao uvredu, vec kao kontataciju!

nas grb je spoj tradicije mrnjavcevica( 1402. god. stefan postaje vizantinski despot i u srpski grb i heraldiku ujedno unosi i grb u cetiri ocila) i nemanjca( koji su posle 1204. god i pada vizantije pod vlast krstasa, preuzeli dvoglavog orla. samo je bio bojen drugacije nego danas ali je forma bila ista).
e sad namanjicki grb je onaj na zutoj zastavi vec postavljen od nekoga ovde. cetiri ocila su grb obnovljene vizantije, kod nas je koristen od porodice obrenovic kao osnova njihovog drzavnog grba.
grb srbije koje se danas koristi je definisan kao spoj tradicionalnih grbova porodica mrnjavcevic i nemanjic. nastao je za vreme porodice kraradjordjevic. 2004. god. je odluceno da se prihvati taj grb jer je najpodesniji za upotrebu kao simbol republike. ovakav predlog je dala radna grupa, koja se bavila ovim pitanjem.

na kraju ja bi voleo da mi ti kazes sta smo mi na tom grbu konkretno(da citiram tvoje reci) "modifikovali nasim pravilima" jer kada se grb pravi svaki znak koje se na njega stavi ima tacno znacenje i svoje mesto postavljenja.

a na sve to sto sam pomenuo mogu da ti preporucim da pogledas herladicka pravila... http://sr.wikipedia.org/sr-el/Основна_хералдичка_правила . cisto da vidis da kod grbova "modifikacije" ne postoje jer se kao sto rekoh grb pravi po tacno odredjenim pravilima, i zato ih naravno izradjuju heraldicari!!!

pa ako ti jos jednom nesto nije jasno o grbovima i o tome sta ja pisem, ako mislis da sam prepotentan, ako mislis da je solim pamet ili kako si me vec nahvalio, slobodno reci gde sam pogresio. jako bi mi bilo drago da mi cujem gde sam pogresio.

unapred hvala ! ! !
 
Poslednja izmena:

Back
Top