Mnogo smo loši – u stvari ništa ne vredimo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Naišlo mi je da iskreno progovorim o par nekih stvari. Naime, nije bitno o kom delu Srbije se radi, da li je u pitanju najrazvijenija Vojvodina, ili Beograd, nešto zaostalija Šumadija, ili južna Srbija, ili najzaostalija Raška oblast (severni Sandžak), narod u našoj državi (građani naše, države bez obzira na svoju nacionalnost, jer svi imaju isti mentalitet) nimalo ne voli svoju državu. Kad god sam imao prilike da vidim da je u nekom gradu lokalna samouprava uz izvesna novčana sredstva uredila neki trg, ili šetalište, ili kej, ili park – ili bilo šta – obično ne prođe ni par dana (a neretko ni dan) a da ne budu porušeni kandelabri, iščupane kante, polomljene klupe ili mlado drveće, demolirane telefonske govornice, pogaženo zelenilo, slomljeno, polomljeno, uništeno, oštećeno, trajno upropašćeno… Da li je moguće da naši građani (opet kažem građani bez obziora na svoju nacionalnu ili versku pripadnost, jer svi imaju isti mentalitet) smatraju kako ne zaslužuju ništa lepo? Da li je moguće da se ne razlikuju od stoke koja leži zavezana u štali i izbalega se a zatim legne u sopstvenu balegu da bi joj bar na kratko bilo toplo? Da li je moguće da se smatra kako se ne zaslužuje ništa lepo i ništa napredno. Nama ne trebaju nikakvi Amerikanci i NATO pakt, ustaše ili balisti, ili ko zna kakav spoljni neprijatelj – pa dovoljni smo neprijatelji sami sebi. Ne verujem da igde u Evropi (ili na svetu) postoji narod, ili građani države, koji toliko mrze svoju državu. Toliko je mrze da je većina bila protiv države, odnosno 2006. godine bila je za SCG, a protiv Srbije. Toliko je mrze da ne žele da skinu odvratne jugoslovenske tablice sa automobila. Očekuju nemoguće – a to je da se ukinu vize za pasoše nepostojeće države SRJ. I ko zna šta sve ne… Ako imate još nešto dodajte…
 
A gde si se ti to vratio ? I, govoriš ovde o Srbiji i Srbima a za sebe tvrdiš da si Austro-Crnogorac ...

Šta si ti zapravo, i koja je poenta tvoje kritike o Srbiji i Srbima, kad po onome što tvrdiš za sebe trebalo bi da te savršeno boli q.... ???

Vratio sam se tamo gde me je Vranac oterao. Ne govorim o Srbiji i Srbima, govorim o Srbiji i svim njenim građanima koji imaju gadan mentalitet i čine sve ono što sam opisao u uvodnom postu.

Ja sam ono što sam rekao da sam, ali sam prilično anacionalan; ne postoji nijedan narod za koji bih poginuo. Možda bih se žrtvovao jedino za Novi svetski poredak. A čoldo me boli za ceo svet, ali to ne znači da treba da budem ravnodušan za sve što me okružuje. Ipak je uvodni post jedna velika i surova istina. Smeta mi Jugoslavija koja nikako da ugine; životari još jedino u Srbiji, koju je svojim postojanjem najviše upropastila.
 
Па њега савршено и боли за Србе и Србију, што у сваком посту и објашњава.

Govoriš li u svoje ime? Ako ako, u moje nećeš nikada moći govoriti, jer mi nisi ništa, a i ja nisam maloletan. Tebe da ne boli za svoju zemlju ne bi ti bilo svejedno što ti Jugoslavija siluje domovinu i što jedino mi koristimo jugoslovenske tablice na automobilima.
 
Stoku mozes samo ekstremnim kaznama da naucis da ne razaraju sve oko sebe iz obesti i nesvapitanja.

Ma samo po ruksaku (turski izraz je džep); drugačije ne može.

Ко о чему,баба о уштипцима.Тако и овај о таблицама...
Е,има да их гледаш док је ДС на власти.:D

Kad je baba ispržila uštipke? Samo ću ja da ih gledam? Tebi ne smetaju? Nije hteo ni Koštunica da ih ukine, a ukinuo je sve drugo jugoslovensko.
 
Pa jebbiga Vranac, vratio sam se tamo odakle potičem. Ali ipak malo argumentuj to što veliš.

Naišlo mi je da iskreno progovorim o par nekih stvari. Naime, nije bitno o kom delu Srbije se radi, da li je u pitanju najrazvijenija Vojvodina, ili Beograd, nešto zaostalija Šumadija, ili južna Srbija, ili najzaostalija Raška oblast (severni Sandžak), narod u našoj državi (građani naše, države bez obzira na svoju nacionalnost, jer svi imaju isti mentalitet) nimalo ne voli svoju državu. Kad god sam imao prilike da vidim da je u nekom gradu lokalna samouprava uz izvesna novčana sredstva uredila neki trg, ili šetalište, ili kej, ili park – ili bilo šta – obično ne prođe ni par dana (a neretko ni dan) a da ne budu porušeni kandelabri, iščupane kante, polomljene klupe ili mlado drveće, demolirane telefonske govornice, pogaženo zelenilo, slomljeno, polomljeno, uništeno, oštećeno, trajno upropašćeno… Da li je moguće da naši građani (opet kažem građani bez obziora na svoju nacionalnu ili versku pripadnost, jer svi imaju isti mentalitet) smatraju kako ne zaslužuju ništa lepo? Da li je moguće da se ne razlikuju od stoke koja leži zavezana u štali i izbalega se a zatim legne u sopstvenu balegu da bi joj bar na kratko bilo toplo? Da li je moguće da se smatra kako se ne zaslužuje ništa lepo i ništa napredno. Nama ne trebaju nikakvi Amerikanci i NATO pakt, ustaše ili balisti, ili ko zna kakav spoljni neprijatelj – pa dovoljni smo neprijatelji sami sebi. Ne verujem da igde u Evropi (ili na svetu) postoji narod, ili građani države, koji toliko mrze svoju državu

na ovo sam mislio
aa nisam tebe oterao u PM
vec sam reko da si nastavkom teksta post oterao u PM

ono sa SCG i ostalo je ipak malo van kontexta
 
pa vi to i jeste, ostatak poslednje shugoslavije.
a pritom se treba spomenuti i to da su najvechi shugosloveni uvek bili ovi iz fyrom i fyrom (of montenegro) :lol::lol::lol:

Montenegro nema ništa jugoslovensko, ali ništa. Da nije bilo referenduma u Montenegro - Srbija nikada ne bi postala nezavisna država, a ti piši šta god hoćeš. Uostalom, ja sam na referendumu 2006. glasao za nezavisnu Crnu Goru i time glasao za nezavisnu Srbiju. A šta si ti, jado moj, uradio za to da Srbija postane nezavisna?!
 
na ovo sam mislio
aa nisam tebe oterao u PM
vec sam reko da si nastavkom teksta post oterao u PM

ono sa SCG i ostalo je ipak malo van kontexta

Ma baš me briga, ja se ne ljutim šta god da kažeš.

Ovo sa SCG je apsolutno tačno. Da nije bilo referenduma u CG - Srbija bi ostala republika u SCG.

Поред катастрофалне политике ДС-а и СПС-а и ужасне економске ситуације и незапослености, непоштовања људских и права радника, изглед таблица ми је најмањи проблем.

To je zato što ne voliš svoju državu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma baš me briga, ja se ne ljutim šta god da kažeš.

Ovo sa SCG je apsolutno tačno. Da nije bilo referenduma u CG - Srbija bi ostala republika u SCG.



To je zato što ne voliš svoju državu.

ma mene apsolutno briga dal je tebe briga

samo ti kazem shta sam mislio
poshto vidim da nisi razumeo

a chupanje klupa u parku
i ostavljanje tona djubreta u istom
ima veze s tim da mrzimo sami sebe, a da do ne priznajemo,

ali nema nikakve veze sa SCG
 
Naišlo mi je da iskreno progovorim o par nekih stvari. Naime, nije bitno o kom delu Srbije se radi, da li je u pitanju najrazvijenija Vojvodina, ili Beograd, nešto zaostalija Šumadija, ili južna Srbija, ili najzaostalija Raška oblast (severni Sandžak), narod u našoj državi (građani naše, države bez obzira na svoju nacionalnost, jer svi imaju isti mentalitet) nimalo ne voli svoju državu. Kad god sam imao prilike da vidim da je u nekom gradu lokalna samouprava uz izvesna novčana sredstva uredila neki trg, ili šetalište, ili kej, ili park – ili bilo šta – obično ne prođe ni par dana (a neretko ni dan) a da ne budu porušeni kandelabri, iščupane kante, polomljene klupe ili mlado drveće, demolirane telefonske govornice, pogaženo zelenilo, slomljeno, polomljeno, uništeno, oštećeno, trajno upropašćeno… Da li je moguće da naši građani (opet kažem građani bez obziora na svoju nacionalnu ili versku pripadnost, jer svi imaju isti mentalitet) smatraju kako ne zaslužuju ništa lepo?dali je moguće da se ne raz likuju od stoke koja leži zavezana u štali i izbalega se a zatim legne u sopstvenu balegu da bi joj bar na kratko bilo toplo? Da li je moguće da se smatra kako se ne zaslužuje ništa lepo i ništa napredno. Nama ne trebaju nikakvi Amerikanci i NATO pakt, ustaše ili balisti, ili ko zna kakav spoljni neprijatelj – pa dovoljni smo neprijatelji sami sebi. Ne verujem da igde u Evropi (ili na svetu) postoji narod, ili građani države, koji toliko mrze svoju državu. Toliko je mrze da je većina bila protiv države, odnosno 2006. godine bila je za SCG, a protiv Srbije. Toliko je mrze da ne žele da skinu odvratne jugoslovenske tablice sa automobila. Očekuju nemoguće – a to je da se ukinu vize za pasoše nepostojeće države SRJ. I ko zna šta sve ne… Ako imate još nešto dodajte…

naravno da nemamo svi isti mentalitet i ne lomimo svi gore navedeno,naravno da se razlikujemo od stoke koja lezi u stali,neki od nas misle svojom glavom ,zaradjuju za zivot ,placaju porez...itd,ali ima nas raznih,krava nece izaci na ulicu i slomiti kandelaber, u najgorem slucaju pojesce neki cvet i osrati se na ulici...Fino da si pomenuo ove stvari,imas plus,ali ne mozes sve ljude trpati u isti kos zbog nekih balavaca koji lome i prave sranja i siguran sam da kad malo odrastu i shvate neke stvari prestati da rade to isto,ali nove generacije dolaze i dolazice i na nama ostaje da ih vaspitavamo i vodimo u lepse sutra,a ne da pljujemo jedni druge...
 
Ma mene apsolutno briga da li je nešto apsolutno ili nije ni blizu apsoluta.

Ma ja nisam ništa razumeo, jer sam najgluplji na ovom forumu.

Ima veze.

I ima veze sa SCG, jer da je referendum bio samo u Srbiji - SCG nikada ne bi bila ukinuta, jer je 2006. većina građana Srbije više volela SCG od Srbije.

jok
onaj prvi deo posta je bio isto toliko izrazen
i u SCG

poraz za porazom, a narod stroshen...

ebiga
 
Ma mene apsolutno briga da li je nešto apsolutno ili nije ni blizu apsoluta.

Ma ja nisam ništa razumeo, jer sam najgluplji na ovom forumu.

Ima veze.

I ima veze sa SCG, jer da je referendum bio samo u Srbiji - SCG nikada ne bi bila ukinuta, jer je 2006. većina građana Srbije više volela SCG od Srbije.

Ovo nije tacno.Problem je sto je ta manjina na celu sa radikalima i kostunjavim bila glasnija pa cak i pretili ratom i sl. U mojem blizem,a i daljem, okruzenju vecina je bila za nezavisnu Srbiju.Dosta njih je bilo za nezavisnu Srbiju jos 1990. godine ali nisu mogli da dodju do izrazaja od govnara koji su hteli tamo neke Jugoslavije i velike Srbije.
 
Montenegro nema ništa jugoslovensko, ali ništa. Da nije bilo referenduma u Montenegro - Srbija nikada ne bi postala nezavisna država, a ti piši šta god hoćeš. Uostalom, ja sam na referendumu 2006. glasao za nezavisnu Crnu Goru i time glasao za nezavisnu Srbiju. A šta si ti, jado moj, uradio za to da Srbija postane nezavisna?!

drago mi je zbog tebe, ali kako rechi da tzv. makedonija, ili tzv. crna gora nisu ostavshtina shugoslavije kada nikada pre nisu postojale i nisu nikada bile u tim granicama? i na kraju tu shugoslaviju su stvorili srbi kao akt bezbolnijeg koncepta velike srbije, pritom otevshi teritorije od madzharske, bugarske, albanije i iskoristivshi priliku koja je nastala raskorakom medzhu "silama", turske imperije koja je propadala, i austrougarske koja je isto tako bila u krizi. a pritom ne mislivshi kako che to jednog dana da im se obije o glavu .....
 
naravno da nemamo svi isti mentalitet i ne lomimo svi gore navedeno,naravno da se razlikujemo od stoke koja lezi u stali,neki od nas misle svojom glavom ,zaradjuju za zivot ,placaju porez...itd,ali ima nas raznih,krava nece izaci na ulicu i slomiti kandelaber, u najgorem slucaju pojesce neki cvet i osrati se na ulici...Fino da si pomenuo ove stvari,imas plus,ali ne mozes sve ljude trpati u isti kos zbog nekih balavaca koji lome i prave sranja i siguran sam da kad malo odrastu i shvate neke stvari prestati da rade to isto,ali nove generacije dolaze i dolazice i na nama ostaje da ih vaspitavamo i vodimo u lepse sutra,a ne da pljujemo jedni druge...

Odlično, nisam ni rekao generalno svi. Budi siguran da takve stvari ne čine samo klinci nego i matori konji od 30 i nešto godina, jer ne vole ništa lepo, a država ih je toliko isfrustrirala time što im ne dozvoljava da se osećaju kao da žive u svojoj državi nego s razlogom imaju osećaj da žive u Jugoslaviji.

jok
onaj prvi deo posta je bio isto toliko izrazen
i u SCG

poraz za porazom, a narod stroshen...

ebiga

Tako je kako je i to je na žalost narod i želeo. Seti se svih referenduma od 90-tih do danas. Narod je želeo i rat sa NATO.
 
Ovo nije tacno.Problem je sto je ta manjina na celu sa radikalima i kostunjavim bila glasnija pa cak i pretili ratom i sl. U mojem blizem,a i daljem, okruzenju vecina je bila za nezavisnu Srbiju.Dosta njih je bilo za nezavisnu Srbiju jos 1990. godine ali nisu mogli da dodju do izrazaja od govnara koji su hteli tamo neke Jugoslavije i velike Srbije.

Nisam siguran, možda i nije ali možda i jeste. Nikada nećemo znati, jer nikada nije izmerena volja naroda preko referenduma - i moj zaključak je samo logičan.

drago mi je zbog tebe, ali kako rechi da tzv. makedonija, ili tzv. crna gora nisu ostavshtina shugoslavije kada nikada pre nisu postojale i nisu nikada bile u tim granicama? i na kraju tu shugoslaviju su stvorili srbi kao akt bezbolnijeg koncepta velike srbije, pritom otevshi teritorije od madzharske, bugarske, albanije i iskoristivshi priliku koja je nastala raskorakom medzhu "silama", turske imperije koja je propadala, i austrougarske koja je isto tako bila u krizi. a pritom ne mislivshi kako che to jednog dana da im se obije o glavu .....

Ovde ti je na Balkanu jedino Turska, Crna Gora i Mletački posedi:


Europa1648.gif



Crna Gora je priznata od nekih država još krajem XVI veka. Na svakoj mapi Evrope u periodu XVI-XIX vek naći ćeš Crnu Goru. Kad je Karađorđe 1804. godine digao Prvi srpski ustanak - Crna Gora je već uveliko bila država. Nauči malo istoriju.
 
Odlično, nisam ni rekao generalno svi. Budi siguran da takve stvari ne čine samo klinci nego i matori konji od 30 i nešto godina, jer ne vole ništa lepo, a država ih je toliko isfrustrirala time što im ne dozvoljava da se osećaju kao da žive u svojoj državi nego s razlogom imaju osećaj da žive u Jugoslaviji.



Tako je kako je i to je na žalost narod i želeo. Seti se svih referenduma od 90-tih do danas. Narod je želeo i rat sa NATO.

ma i dalje prvi di drugi deo texta ne stoje
a ja se smorio da pishem duze....
zaboravi...
 
Ovde ti je na Balkanu jedino Turska, Crna Gora i Mletački posedi:


Europa1648.gif



Crna Gora je priznata od nekih država još krajem XVI veka. Na svakoj mapi Evrope u periodu XVI-XIX vek naći ćeš Crnu Goru. Kad je Karađorđe 1804. godine digao Prvi srpski ustanak - Crna Gora je već uveliko bila država. Nauči malo istoriju.

super, to i jesu granice crne gore, cetinje i okolina. sve ostalo je shugoslovenska ostavshtina.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top