kolumnista?

Nisam imao iskustva s tim, ali mislim da moras da posedujes "debelu" dipliomu, znaci, magistar ili doktor tj da budes dokazani strucnjak u nekoj oblasti. To je samo moje misljenje. Ja bih kao student istorije pisao o njoj i za dzabe.
 
teFko to ide.... :) osim ako stvarno ne postanes expert. I nadjes pravi medij i prave ljude u njemu (koji ce to umeti da prepoznaju)
Idi na sajt Media Centra, pokupi adrese, pa posalji mejlove...
Ili se druzi sa novinarima i urednicima pa ce vec neko da te pozove verovatno ;)
 
kako ponuditi saradnju?
koja oblaste tebe konkretno zanima?

To sa ponudom za saradnju teže ide, osim ako ne žuriš, pa bi pristao da pišeš za mali honorar i za male novine, u početku. I treba poznavati nekog ili biti jako samouveren. Možda poslati neki dobar tekst nekome, i nadati se. Za kolumnu u nekom ozbiljnijem časopisu ne pomažu nikakve diplome, ako nemaš "pedigre" u vidu ranijih objavljenih dobrih tekstova. Ni svakom novinaru ne uspeva da bude klumnista.
Nije mi namera da te obeshrabrim, ali da bi se čovek izborio za nešto, mora znati šta ga čeka, da bi se solidno pripremio.

Mene lično interesuju pitanja jezika, sociologija, i psihologija - tj. to su oblasti u kojima bih imala šta da kažem i da postavim kvalitetna pitanja i teme za diskusiju. Ostale stvari volim da čitam, ali ne bih bila u stanju da napišem bolje od pročitanog, pa onda to i ne treba da radim.

Mnogo sreće, i istrajnosti, Pozdrav.:bye:
 
:)
tačno je što kaže taote.

ALI: ako si spreman za dž da radiš, i ako si stvarno stručnjak, ima nade da prve korake napraviš kao kolumnista...

a koje područje?
 
nista ako su pocetnici :)

Bolje ipak nadji neku drugu dodatnu zaradu. Kolumnista btw. nije tako neki poslic za usput, to je STATUS do koga treba dogurati.

Ako se ipak odlucis da gledas na to dugorocno, ima nacina da volontiras i steknes kakvo-takvo iskustvo...pa jednog dana mozda i postanes kolumnista. Btw. tehnika - knjizevnost - film...sto ne napravis blog? Ja to uvek preporucujem ljudima koji misle da imaju nesto da kazu. To ti ujedno moze biti i dobra provera kvaliteta i toga ko ce te citati, koliko ces skupiti citalaca....
 

Back
Top