Zašto veliki broj ljudi u Srbiji ne oseća patriotizam i stidi ga se

Brajan2211

Zainteresovan član
Poruka
123
Patriotizam ili domoljublje (lat. patria, otadžbina, odnosno od grčkog patrios, porijeklo, pripadnost) je najistaknutiji vid ljubavi prema domovini. Patriotizam se također može smatrati idejom, ideologijom i pokretom. U mnogim državama svijeta postoje patriotske političke partije koje se zalažu za to da se ljubav prema domovini stavi ispred svih ideala i da se njemu podređuju ostale političke vrijednosti.
(Preuzeto sa vikipedije)
Da ne bih ispao samo neka budala koja kopira i pejtira tekst na temu obrazlozicu moju dilemu jos.
Veliki broj mladih ljudi koje upoznam danas ne osecaju se kao pripadnici srpskog naroda i ne osecaju patriotizam.To je veoma zabrinjavajuce,jer na mladim svet ostaje.
Uglavnom svi su neke vrste kosmopolite i osecaju se vise kao zemljani nego kao Srbi.
Zelim da cujem vasa misljenja,a mozda i neka slicna iskustva.
Da tekst za pocetak teme ne bi bio predug prestacu ovde sa pisanjem.
 
Patriotizam ili domoljublje (lat. patria, otadžbina, odnosno od grčkog patrios, porijeklo, pripadnost) je najistaknutiji vid ljubavi prema domovini. Patriotizam se također može smatrati idejom, ideologijom i pokretom. U mnogim državama svijeta postoje patriotske političke partije koje se zalažu za to da se ljubav prema domovini stavi ispred svih ideala i da se njemu podređuju ostale političke vrijednosti.
(Preuzeto sa vikipedije)
Da ne bih ispao samo neka budala koja kopira i pejtira tekst na temu obrazlozicu moju dilemu jos.
Veliki broj mladih ljudi koje upoznam danas ne osecaju se kao pripadnici srpskog naroda i ne osecaju patriotizam.To je veoma zabrinjavajuce,jer na mladim svet ostaje.
Uglavnom svi su neke vrste kosmopolite i osecaju se vise kao zemljani nego kao Srbi.
Zelim da cujem vasa misljenja,a mozda i neka slicna iskustva.
Da tekst za pocetak teme ne bi bio predug prestacu ovde sa pisanjem.

Domoljublje nije srpska rech.
 
...
Da ne bih ispao samo neka budala koja kopira i pejtira tekst na temu obrazlozicu moju dilemu jos.
Veliki broj mladih ljudi koje upoznam danas ne osecaju se kao pripadnici srpskog naroda i ne osecaju patriotizam.To je veoma zabrinjavajuce,jer na mladim svet ostaje.
Uglavnom svi su neke vrste kosmopolite i osecaju se vise kao zemljani nego kao Srbi.
.

Možda zato što se danas raznorazne bitange, fanatici i probisveti izjašnjavaju kao patriote. Lično mi je drago što ipak postoji određena većina sa realnim pogledima na svet a ne nazadno retrogradnim poput kvazi patriota.
 
Zato sto ga raspiruju uglavnom manje skolovana elita i meni je ispod časti da ljude delim po boji kose, kože, vere i sta li će sve bolesan um da izmisli kako bi bio superijorniji - uglavnom u svojoj ličnoj bedi. :thumbdown:

Prika, sve što si nabrojao uglavnom spada u rasizam, problem je u tome šta nam lokalni džabalebaroši to prodaju kao patriotizam, a ako nisi kupac onda se još i naljute na tebe.
 
Zato sto ga raspiruju uglavnom manje skolovana elita i meni je ispod časti da ljude delim po boji kose, kože, vere i sta li će sve bolesan um da izmisli kako bi bio superijorniji - uglavnom u svojoj ličnoj bedi. :thumbdown:

Isto kao da kazem da moj komsija koji je potpuno negativan lik (npr. kriminalac, diler ili sl.) navija za Zvezdu pa ja zbog toga ne mogu da volim taj tim!
 
Zato što je nekolicina polupismenih srpskih političara koji nisu Srbi proglasila pre 8 godina tu reč opasnom i nepoželjnom,a pod uticajem svojih gazda iz inostranstva.Pod uticajem takve propagande se pojavila gomila isto tako pismenih psića koji su ovu ''istinu'' nastavili da ''šire dalje''.


Ajde ti mama definiši ili još bolje nacrtaj šta je za tebe patriotizam, pa da pokušamo da se složimo barem šta je to.
 
Patriotizam ili domoljublje (lat. patria, otadžbina, odnosno od grčkog patrios, porijeklo, pripadnost) je najistaknutiji vid ljubavi prema domovini. Patriotizam se također može smatrati idejom, ideologijom i pokretom. U mnogim državama svijeta postoje patriotske političke partije koje se zalažu za to da se ljubav prema domovini stavi ispred svih ideala i da se njemu podređuju ostale političke vrijednosti.
(Preuzeto sa vikipedije)
Da ne bih ispao samo neka budala koja kopira i pejtira tekst na temu obrazlozicu moju dilemu jos.
Veliki broj mladih ljudi koje upoznam danas ne osecaju se kao pripadnici srpskog naroda i ne osecaju patriotizam.To je veoma zabrinjavajuce,jer na mladim svet ostaje.
Uglavnom svi su neke vrste kosmopolite i osecaju se vise kao zemljani nego kao Srbi.
Zelim da cujem vasa misljenja,a mozda i neka slicna iskustva.
Da tekst za pocetak teme ne bi bio predug prestacu ovde sa pisanjem.

Зато што се у школама учи крвоток кишне глисте,варење паука и уче напамет бајке и басне о томе како је човек сишао са дрвета,а не како бити квалитетна особа.То је први разлог који доприноси одгоју накарадних и неспособних генерација.
Други разлог је контрола и манипуалција преко режимских медија и наметање начина живота.
Трећи би био последица претходна два-погрешно уређен друштвени систем који се базира на поремећом вредновању,јер кад човеку убјаш дух наметањем да се не разликује од животиње,он почне да размишља и вреднује ствари као јединка у чопору и хорди.И онда упада у круг проблема из којег не може да изађе,па му патриотизам не представља ништа у животу јер не разуме и не види смисао тога.
 
..............

14xy0au2.jpg
 
Домовина се брани лепотом

Домовина се брани реком
И рибом у води
И високом танком смреком
Што расте у слободи

Домовина се брани цветом
И пчелом на цвету
Маком и сунцокретом
И птицом у лету

Домовина се брани књигом
И песмом о небу
Сестрином сузом мајчином бригом
И оним брашном у хлебу

Домовина се брани лепотом
И чашћу и знањем
Домовина се брани животом
И лепим васпитањем

Љубивоје Ршумовић
 

Back
Top