Pismo za rastanak

Chovechuljak

Iskusan
Poruka
5.466
Теби,

Теби пишем, теби која си ме тако ранила, која си заувек оставила рупу у мом срцу.... А зашто? Зашто, питам тебе? Имала си све од мене што неко пожелети може. Љубав, поштовање, вечиту верност, имала си моје тело, моју душу, моје срце, могла си ме и повредити много и додирнути страшно, јер си имала приступ сваком делу мога бића. А шта се десило? Не знам одговор. Заиста не знам. Пуно речи, а још више осећаја. Штета, моја љубав је за тебе ништа. Отимаш, а ништа не дајеш.

Ма, питам ја и сам себе, зашто ти сада пишем? Нећу рећи, не, ти си само крива, не. И ја сам. Признајем да сам неупотребљив. Али ти ниси умела у двоје да трајеш.

Сећаш се оних сретних месеци? Никада их нећу заборавити. Чаробни децембар, магични јануар и феноменални фебруар. Да. То су те константе среће. Понекад сањам, кроз снове преживљавам оне дане, док си ме ваљда волела. Јер више не знам ни сам шта је истина. Не знам. Није тешко бити роб ономе кога волиш. И заиста је тако. Све бих урадио за тебе. Нећу те питати зашто је то тако очигледно. Нисам тражио да то ти будеш мени, а волео сам да ме волиш. Зар је то толики грех? Желети да те воле и да си обожаван. Не они. Не неко. Ти! Са маглом у мислима, знам, уништила си нашу везу. Знао сам онога тренутка када си ме први пут слагала. Знао сам следећег дана када си ме заборавила. Знао сам следеће недеље када си ме игнорисала. Знао сам следећег месеца када си ме оставила. Да. Покушао сам да се навикнем, али нисам могао. И сада се ломим. Зашто не могу да те одвојим од суштине свога живота? Зашто си тако постојна у мени? Све што си радила је то да си ме терала од себе.

Још увек те волим, а то значи живети истину и дрхтати при помисли на тебе. Захваљујем ти се на свему, ма колико да је трајало. Draga, сиромашни су они који никада нису волели! Али, постојиш узалуд. А могли смо на пут среће кренути заједно. Тебе то није занимало. Колико само може недостајати задовољство миловања, нежности. Можда је љубав начин да се научим патњи. Сада не знам шта ћу сам са самим собом. И не желим тебе да носим на души.

Боли највише што схватам да ти нисам ни значио, када и даље не шаљеш ни порука ни вести. Да. Ја сам био епизода. Знам то. А ја те нисам желео за једну ноћ. Не. За једну авантуру. Не. Желео сам те као будуће остварење својих жеља. Желео сам те као жену која ме неће пратити само део пута, већ кроз цео живот. Зато није ни чудо што сам се са правом запитао да ли сам ја способан да ти пружим све оно што треба кроз живот. Да се на крају питам, да ли ће ти љубав коју ти пружам бити довољна. Ниси је хтела. Прихватио сам то и морам отићи. Одлазим, заувек, и ја и моја љубав. Она неће престати, не, само једном се љуби!

Не пиши ми, не дозивај, само ме заборави. Ја не постојим. Ја сам ионако сенка онога што сам био. Неспособан више за љубав и вечно неспреман да се упустим у нови љубавни ризик. Пуно речи, а још више осећаја. Буди срећна, јер си се отарасила највећег губитника у историји губилаштва. Буди срећна и уживај, ја ћу се некако снаћи.

Збогом, и, ако ме већ волиш мање, то значи да ме никада нећеш ни волети.
 
Ja sam nova ovde i nisam do sad prokomentarisala nešto slično. Romantiku ne smatram patetičnom.

Patetičnim smatram to, da je ovo već (treća) čini mi se tema, od ovog dečka koji žali za svojom ljubavlju.
U jednom postu sam mu napisala nije sve tako crno i na šaljiv način pokušala da mu pomognem... Kad sam videla da postoji još jedna tome o tome, pa još jedna... Šta je to ako nije patetično?
Kad je čovek u minusu, pa i od stranca je dovoljna prava reč da ga malo vrati u život, da mu ulije malo optimizma i nade.
Ovaj dečko je dobio podršku na 5,6 strana od članova ovog foruma, i jako puno pravih reči.

Ali, to očigledno nije pomoglo, jer je on očigledno u hroničnom bedaku, gde patetiše i žali za nekom ljubavlju, na forumu! Što ne piše dnevnik? Zato što verovatno uživa da ga ljudi sažaljevaju, ne vidim drugi razlog.

Imam samo jednu jako ljupku rečenicu za epilog, od jednog veoma cenjenog svetskog pisca, ako ne i najcenjenijeg. Rečenica glasi:

"Ko voli, tih je. Odzvanja samo prazna posuda" Vilijam Šekspir ;)

:bye:
 
bozanstvena slika njena sinoc mi se u snu javi
imala je zelen venac na sumornoj bledoj glavi.
ugaseno oko milo svetiliste od miline
duh sto sumnja podizase u beskrajne u daljine.
tako dusi tonu blude sa svetinjom doba stara
tako nebo snove budi da silnije razocara...
 
Vojnicka ljubav
Posle nekoliko meseci "sluzenja narodu", vojniku stize pismo od njegove devojke:

Dragi Miso,

Tesko mi je sto moram da ti to kazem na ovakav nacin dok si u vojsci,
ali bojim se da nasa veza vise ne moze da izdrzi ovakvu razdvojenost.
Bilo mi je tesko bez tebe, samoj, pocela sam malo da izlazim i onda, rec po rec,
zaljubila sam se u drugog decka i sada sam sa njim.

Smatram da ne bi bilo u redu da se vise zavaravamo i da je zivot u lazi
nesto sto ni ti ni ja ne bismo prihvatili. Zato sam ti, ma koliko znam da ce ti biti tesko,
morala napisati ovo pismo. Izvini, ali nadam se da ces razumeti da je ovako najbolje.

Puno pozdrava i (sada samo prijateljski) poljubac, Marina

P.S. Molim te vrati mi moju sliku koju sam ti dala pred polazak u vojsku.

Vojnik pao u bedak, kunjao nekoliko dana po kasarni i najzad mu padne na pamet...
rastrci se okolo i od svakog vojnika-sapatnika izmoli po neku fotografiju,
njihovih devojki, sestara, rodjaka, nasla se tu i poneka pevacica...
Skupi on tako nekih 50 fotografija, doda Marininu sliku i sve to posalje u kovertu sa propratnim pismom:

Draga Marina,

Hvala ti za tvoje pismo, sve razumem... Sto se tice slike, nema problema,
ali iskreno da ti kazem vise se uopste ne secam koja ti bese.
Zato te molim da pronadjes svoju sliku i zadrzis je, a da mi ostale vratis. Misa
 
Vojnicka ljubav
Posle nekoliko meseci "sluzenja narodu", vojniku stize pismo od njegove devojke:

Dragi Miso,

Tesko mi je sto moram da ti to kazem na ovakav nacin dok si u vojsci,
ali bojim se da nasa veza vise ne moze da izdrzi ovakvu razdvojenost.
Bilo mi je tesko bez tebe, samoj, pocela sam malo da izlazim i onda, rec po rec,
zaljubila sam se u drugog decka i sada sam sa njim.

Smatram da ne bi bilo u redu da se vise zavaravamo i da je zivot u lazi
nesto sto ni ti ni ja ne bismo prihvatili. Zato sam ti, ma koliko znam da ce ti biti tesko,
morala napisati ovo pismo. Izvini, ali nadam se da ces razumeti da je ovako najbolje.

Puno pozdrava i (sada samo prijateljski) poljubac, Marina

P.S. Molim te vrati mi moju sliku koju sam ti dala pred polazak u vojsku.

Vojnik pao u bedak, kunjao nekoliko dana po kasarni i najzad mu padne na pamet...
rastrci se okolo i od svakog vojnika-sapatnika izmoli po neku fotografiju,
njihovih devojki, sestara, rodjaka, nasla se tu i poneka pevacica...
Skupi on tako nekih 50 fotografija, doda Marininu sliku i sve to posalje u kovertu sa propratnim pismom:

Draga Marina,

Hvala ti za tvoje pismo, sve razumem... Sto se tice slike, nema problema,
ali iskreno da ti kazem vise se uopste ne secam koja ti bese.
Zato te molim da pronadjes svoju sliku i zadrzis je, a da mi ostale vratis. Misa

:super::klap: Свака му част, одлично се сетио.
 
Vojnicka ljubav
Posle nekoliko meseci "sluzenja narodu", vojniku stize pismo od njegove devojke:

Dragi Miso,

Tesko mi je sto moram da ti to kazem na ovakav nacin dok si u vojsci,
ali bojim se da nasa veza vise ne moze da izdrzi ovakvu razdvojenost.
Bilo mi je tesko bez tebe, samoj, pocela sam malo da izlazim i onda, rec po rec,
zaljubila sam se u drugog decka i sada sam sa njim.

Smatram da ne bi bilo u redu da se vise zavaravamo i da je zivot u lazi
nesto sto ni ti ni ja ne bismo prihvatili. Zato sam ti, ma koliko znam da ce ti biti tesko,
morala napisati ovo pismo. Izvini, ali nadam se da ces razumeti da je ovako najbolje.

Puno pozdrava i (sada samo prijateljski) poljubac, Marina

P.S. Molim te vrati mi moju sliku koju sam ti dala pred polazak u vojsku.

Vojnik pao u bedak, kunjao nekoliko dana po kasarni i najzad mu padne na pamet...
rastrci se okolo i od svakog vojnika-sapatnika izmoli po neku fotografiju,
njihovih devojki, sestara, rodjaka, nasla se tu i poneka pevacica...
Skupi on tako nekih 50 fotografija, doda Marininu sliku i sve to posalje u kovertu sa propratnim pismom:

Draga Marina,

Hvala ti za tvoje pismo, sve razumem... Sto se tice slike, nema problema,
ali iskreno da ti kazem vise se uopste ne secam koja ti bese.
Zato te molim da pronadjes svoju sliku i zadrzis je, a da mi ostale vratis. Misa

Jako dobar stos.Stara skola vidi se.........Bravo Miso! :ok::rotf:
 
Није писмо за растанак, али је добра фора...

Свадба заказана за пар месеци.... дечко примети да са девојком нешто није како треба, сумња да га будућа жена вара. Одлучи да унајми дедектива, и дедектив успе да слика његову будућу жену и то са његовим кумом. Дечко се правио луд и на дан свадбе иштампа ту слику, и налепи испод сваке столице у сали у којој је била свадба. Када се сала напунила, младожења узме микрофон и каже гостима да им је сремио поклон, и да погледају испод столице. Спусти микрофон, и напусти свадбу. Могу замислити како је било куму и девојци, али ко их хебе када су испали тешки смрадови....

:klap:
 
Сећаш се оних сретних месеци? Никада их нећу заборавити. Чаробни децембар, магични јануар и феноменални фебруар.

Secam se .... mnogih meseci sem ovih i necu napisati pismo za rastanak jer ovakvi kao ja i ti -se ne rastaju ....:heart:
 
djuramc:
Није писмо за растанак, али је добра фора...

Свадба заказана за пар месеци.... дечко примети да са девојком нешто није како треба, сумња да га будућа жена вара. Одлучи да унајми дедектива, и дедектив успе да слика његову будућу жену и то са његовим кумом. Дечко се правио луд и на дан свадбе иштампа ту слику, и налепи испод сваке столице у сали у којој је била свадба. Када се сала напунила, младожења узме микрофон и каже гостима да им је сремио поклон, и да погледају испод столице. Спусти микрофон, и напусти свадбу. Могу замислити како је било куму и девојци, али ко их хебе када су испали тешки смрадови....

Ovo nije normalno. Ko da se ljubav tako sebicno cuva... pa se za 'iluzorno varanje' tako sramoti druge...
Ako je prisutna bol, ljubomora i slicno, to samo znaci da nema dovoljno ljubavi....
 
RASTANAK NA STO NAČINA

Šta kaže muškarac svojoj ženi
(u raznim nacionalnim, verskim, političkim i geografskim varijantama),
kada mu ona,držeći kofer u ruci,
saopšti da ga upravo ostavlja i to zbog nekog drugog muškarca:

Ateista: Ne verujem.
Budista: Samo da si ti srećna.
Hrišćanin: Ja sam kriv.
Jevrejin: Vratiću ti, da znaš i to sa kamatom!
Melanholik: Ubiću se!
Kolerik: Ubiću te!
Apatik: Dobro, šta da se radi.
Pesimista: Tačno sam znao.
Optimista: Zadrži ključ od stana - za svaki slučaj.
Realista: Razvod će biti tvojom krivicom.
Naivac: A kad se vraćaš?
Racionalista: Nemaš argumenata za takvu odluku.
Skeptik: Jesi li sigurna u svoju odluku?
Romantik: Ali, ja te volim!
Filozof: Nedokučivi su putevi ljudske sudbine.
Advokat: To će te puno koštati.
Bankar: To će me puno koštati!
Komunista: Pravo je da te delim i sa drugima.
Zeleni: Idi biciklom, zdravije je.
Slovenac: Samo da nije Hrvat!
Hrvat: Samo da nije Slovenac!
Lala: Uh, samo da se mlogo ne jedim.
Crnogorac: Ode mi obraz!
Piroćanac: Kude ćeš s taj moj kofer?
Šumadinac: More, marš u...

Autor Toša Rakočević

NEDIRAJRAKA.gif
 
Najezio sam se citajuci pismo od gox bwe, i mene je devojka ostavila na jako los nacin mozda jos losiji od ovog,stvarno je to tesko prezaliti,ali posle kise uvek doce sunce,ali rana na srcu uvek ostaje.
 
Nisam bas pristalica toga da se na rastanku kaze sve sto nije do tada...ne vidim smisao,nekada rec vredi vise ako se odcuti! Tada svaka rec ima drugu tezinu,pomesane emocije.... ne volim oprastanje i ne verujem u novi pocetak!
Jednom kraj, zauvek KRAJ!:cmok:
 
U pocetku jako boli, a kasnije polako vam nestaje slika o njoj kakvu ste rpe imali i izlazi ono sto ona jeste...a za to treba vremena. Sada mi je mnogo lakse. Nisam je jos skroz preboleo, mozda ce ovako biti zauvek, ali sada vec slobodnije disem.
 

'Sta se pise na kraju

Nista lakse od mrvica napraviti prah.Zadnju trunku nade,zadnju mrvu vjere,zadnji osmjeh uzeo si da nisi ni trepnuo.Muski,nema sta.
Lako je rane koje vec postoje zatrovati.Tesko je, ljubavi, bolesnog izlijeciti.Tesko rane zacijeliti,tesko mili moj, zivot dati.Tesko je umirucem uliti kap vode u usta i dati vjere u vjecno.
I kada lopov sve ukrade,izgubi se vjera u istinu, vidi sva golgota lazi, zbog tog se srce iscupa vlastitim rukama.Ne boli,nema sta.Zjapi jos svjeza rana tek da podsjeti zivu zakletvu na mrtvog covjeka.Niko i nista ne ozivi mrtvaca.Istekla je krv, ostao otrov.I prokleto je hladno dok se ne navikne,prokleto smeta svjetlost dok dusa ne nadje izlaz iz mraka.
Ko sam ?Ne zna niko.Ko si ?Moja nijema zakletva na grobu umrlog prijatelja.
Sto bi ona sad uradila?Rekla?Onakva pateticna i naivna u svojoj dobroti,sa svojom glupom vjerom i idealima?Vjerovatno bi molila.Nije ni cudno sto je umrla.
Reci cu ti samo jedno.Gore od najgore nocne more,vise od svakog zla,vece od ikakve nesrece, jeste kad covjek sam sebi iscupa srce,kad na koljenima pred Bogom sam svoju dusu prokune.Jesi li vidio sta takvo?Ako te ikad iko ili nesto navede na takvo sta,bit ces protivnik dostojan mene.Do tada...sanjaj srecne snove.
Za kraj pise ovako ; 'Tamo na kraju svijeta,tamo gdje se san sa javom sataje,noc od jutra rastaje,tamo gdje vjera nevjeru ne poznaje,tamo u carstvu bez robova i kralja,jedno ti srce oprostaj salje.Prije zore,sunca i jutra,skriveno plastom noci koja nece proci.'
I tako,dragi moj,noc nekome donese san,nekome kosmare,nekome nesanicu...Cija zvijezda pada,niko ne zna.Noc je vrijeme duhova zlih,ali i dobrih, noc je vrijeme kajanja i prastanja, vrijeme tajni, lazi i istine, pa sta osvane.Noc je poravnanje mraka i svjetlosti, dobra i zla, danas i sutra.Medjuprostor.
Filozofija ? Ne.
Igraj na naivnost covjeka,igraj na neznanje, nemoc, bijedu, bogatstvo, igraj cak i na ljubav, krenuvsi od stava da si obozavan, jedino tako dobijas.Igraj na ponos, igraj na dobrotu, kocka je kocka, uvijek ima sanse da se dobije.Ali ljubavi, ne zaboravi, ne igraj na dusu.
Jedino neispitano u nauci su dusa i mozak.Tamo niko nije usao.Mozda malo vlasnik i to ako se potrudio.Ljubavi, tu se gubi.Znas ti to.
Cuvaj se, neka te pazi neko, sam si ranjiv, upamti to.
_________________Ona koju si ubio '


i267264750_5287-1.gif
 

Back
Top