2 vrste lozinke.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

NaftniDerivat

Početnik
Banovan
Poruka
26
Pri pregledanju skracenica u nekim programskim jezicima, primetio sam da za njih obicno koriste izraze koji su "u nekom jeziku stvarnom" nemoguci. Na primer PTR, MOVZX, POPA, XCHG, JAE... su samo uobicajeni primeri. Sta vise, primecujem da je ove reci tesko izgovoriti, "usta bole". Secajuci se iz skole primera o prednjonepcanim, zadnjonepcanim itd.. itd... pade mi na pamet da u jezicima inace (posebno srpskom:mrgreen:) postoje pravila o tome "sta se ne moze naci posle nekog slova|niza slova u reci". Recim DH nema u srpskom, ali ni FB... ni JZ.

Isto tako, pade mi na pamet da bi to bio fenomen da postoji neka rec u kojoj posle svaka 2 znaka nema bar jedan samoglasnik... (a, e, i o, u)...

E sad, te reci pravih jezika, to su reci koje se nekad stavljaju za sifre:mrgreen: a to nas zanima:mrgreen:

30 znakova, sifra (min.) recimo na krstarici 6 znakova:eek:, 30 na 6ti je jednako ~729000000. Naravno, tu treba smanjiti taj broj na neke nacine:
minimum samoglasnika u reci od 6 znakova:mrgreen: (recimo 2??!)
ne moze se 2 puta naci isto slovo u reci (hehe).
pravila sta posle cega ne sme... (:mrgreen:) (usno/neno zubni posle dvousnenih, zubni posle usnenih, prednje nepce meki posle tvrdih, dvousneni posle usneno zubnih, usneno zubni posle zubnih, posle prednjonepcanih mekih alveolarni, zubni posle prednjonepcanih tvrdih....)
sve zajedno ostaje 4-6 mogucih kombinacija za rec od 6 slova:mrgreen:

naravno, sala, treba izracunati koliko tacno.:mrgreen::ok: postoji kombinacija za rec srpskog jezika od n slova:ok:
 
Vidi,to sto ti planiras nije ni blizu tako jednostavno kao sto mislis.Da jeste sifre bi bile duze ;)

Povrh svega takve radnje nisu dozvoljene ;)

8391lock.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top