Dubrovnik: Turizam i fašizam ne može zajedno

Olegunj Obasanj

Početnik
Banovan
Poruka
28
Svekolika propast nekadasnjega „Biser jadrana” dosla je s novo-ustaškom vlascu i propascu SFRJ,kompletnim izgonom Srba ukljucujuci i moju malenkost koji je bio jedan od većih sarafa (cinilaca) nekadasnjeg „Bisera Jadrana” a koji sam radio dugo godina u Dubrovackom turizmu kao i veoma značajan broj mojih Srba koji smo zivjeci/radeci u Dbk kao i Srba kao značajan broj turista i značajan broj vlasnika vikendica odmaralista,hotela...itd.

Ps.
Unapred se izvinjavam za los srpski jezik kojega praktikuju POkatolice.

Pa procitajmo šta i kako je stanje Dub.turizma.na ovaj text u D.Vjesniku ja se javio ostavio kraci text pod naslovom „fasizam ne ide zajedno sturizmom”:



Broj: 3001 - 02.08.2008.

NOĆNI ŽIVOT DUBROVNIKA NEKAD I SAD - NE BUDITE ME...

Dubrovnik 31. srpnja 2008. godine nema niti jedan diskoklub! Pitate se kamo mladi odlaze zabaviti se? To se pitaju i oni, pogotovo ako su stranci. Došli su ovog ljeta, ali sljedećeg sigurno neće.

http://www.dubrovacki-vjesnik.hr/index.php?link=showNews&ID=9422

Da bi ljudima bio jasno kakvu zlo-sudbinu Dbk prezivljava od 1991g pa do danas a za one koji su barem jednom posjetili Dbk je to da je onaj STARI GRAD (jezgro) zbog kojega i jeste jedna od glavnih poznanica-atrakcija Dbk eeeeeeee taj stari-grad je skoro kompletno prodan strancima.
Naime generacije koje su zivjele u (jezgru) morali su iz bijede da prodaju stanove/kuce strancima (doduse)za lepe pare pa su s tim parama van jezgre se naselili u novi deo grada ili Dbk periferija.

Zamislite da morate djedovinu prodati da bi prezivjeli...!?

Za one koji neznaju Dbk je bio u ex YU,prozvan BISER JADRANA i nezaobilazna tacka turizma ex YU,Jadrana i Mediterana. Tu je 4 mjeseca -ljetna u prosjeku bilo od 2-4 puta vise turista nego mjestana.
Radilo se i zaradjivalo nevjerovatnim pojmovima teško ikada igdje zabiljezenih. Dakle propascu YU i ulaskom u zlo-tvorevinu-klero-fasisticku zvana Hrvatska Dubrovnik je doziveo zaista nevidjenu katastrofu i doslovno ga je docekala kletva „Daboga imao pa nemao”.

Za nas Dbk Srbe da ne govorim.
Jedan deo stanovnika Dbk na celu s veoma uglednim intelektualcima pokusao je da 1990-91 osnuje Dubrovacku Republiku koja je postojala 450g ali podrsku nisu dobili a previse protivnika imali prvenstveno protivnika kao Vatikan, Germanija pa na kraju i Amerika.
 
Kakve sad to veze ima ?? Da li sam ja nesto pisao o bombardovanju BGD-a i tvrdio nesto u vezi sa tim?
Dobro da me nisi pitao da li sam bio tu kada su Osmanlije osvojile Konstantinopolj
Ne, nego je cinjenica da je Dubrovnik bio ruina posle JNA. Pitanje ti je blesavo kao kad bi ja rekao da BG nije bio bombardovan.
Retoricko pitanje, koje dokazuje tvoj debilitet i frustriranost.
Ako Dubrovnik po tebi nije bio unistavan od strane JNA, dabogda ti tvoja kuce dozivela sudbinu Dubrovnika.

Evo ja tvrdim da BG nije bio bombardovan 1941., da li ti tvrdiš suprotno?
 
Ne, nego je cinjenica da je Dubrovnik bio ruina posle JNA. Pitanje ti je blesavo kao kad bi ja rekao da BG nije bio bombardovan.
Retoricko pitanje, koje dokazuje tvoj debilitet i frustriranost.
Ako Dubrovnik po tebi nije bio unistavan od strane JNA, dabogda ti tvoja kuce dozivela sudbinu Dubrovnika.

Evo ja tvrdim da BG nije bio bombardovan 1941., da li ti tvrdiš suprotno?

Tvrdim posto su mi baba i deda bili u BG 1941.za vreme bombardovanja a da li su tvoji roditelji ili neki rodjaci bliski bili u Dubrovniku za vreme bombardovanja.

I sta imamo na snimku. Gradjani kao beze zbog sirena,razbijena stakla u nekoj skoli ili sta je vec i to je to.
Pa to mogu ja sam sada odem do skole u mom kraju ,poliupam prozore i zapalim par guma i snimim sa daljine i kazem bombardovana skola u BG.
 
Kako su Srbi sa kosova prodavali dedovinu za masnu lovu i palili putem velelepnog Beograda, tako su dubrovcani prodavali po 7 soma evra kvadrat u starom gradu...
Dbk je inace poznat po neradu, pa je bilo dosta srba i bosanaca do rata kada se sve promenilo...

Dubrovnik je uništen u bezumnoj akciji Jna da se otme komad teritorije do Neuma i valda pripoji Rs a samim time, kada se to sve spoji, Srbija dobije izlaz na more....
Kakve budale :lol:

To sve su gledali Un i malo posle toga smo popili sankcije...

Naravno, u Beogradu se trubilo kako dubrovcani pale neke stare gume, izmisljaju i lazu.
Istina je bila malo mračnija, bas kao i svaki nacionalizam...

 
Tvrdim posto su mi baba i deda bili u BG 1941.za vreme bombardovanja a da li su tvoji roditelji ili neki rodjaci bliski bili u Dubrovniku za vreme bombardovanja.

I sta imamo na snimku. Gradjani kao beze zbog sirena,razbijena stakla u nekoj skoli ili sta je vec i to je to.
Pa to mogu ja sam sada odem do skole u mom kraju ,poliupam prozore i zapalim par guma i snimim sa daljine i kazem bombardovana skola u BG.

 
Pa dobro aerodrom je vojni cilj sta je tu problem ako je vec rat bio.Kao sto nije problem sto je NATO recimo grivao aerodrom batajnica.

A jel i stradun bio aerodrom? Ja sam bio malo posle rata i na sve strane su bile prisutne rupe od gelera, kasnije je to kamenje bilo zamenjeno adekvatnim novim a ta sanacija unistenog je kostala samo tako... A eno ti gore fotka da vidis kako iz kamena izlazi vatra, ko bi reko...

I kazes da su fasisti? nasumice gadjali sa brda ceo grad? Ja bih bio 10 puta veci da su mi ovo uradili.
 
Poslednja izmena:
A jel i stradun bio aerodrom? Ja sam bio malo posle rata i na sve strane su bile prisutne rupe od gelera, kasnije je to kamenje bilo zamenjeno adekvatnim novim a ta sanacija unistenog je kostala samo tako... A eno ti gore fotka da vidis kako iz kamena izlazi vatra, ko bi reko...

I kazes da su fasisti? nasumice gadjali sa brda ceo grad? Ja bih bio 10 puta veci da su mi ovo uradili.

Pa eto popravili su cemu frka.A to sto je kostalo ..pa svaki rat kosta. Ni Srbija nije za Dz posle one mostove popravljala i ostale zgrade sto su ameri porusili.
 
A jel i stradun bio aerodrom? Ja sam bio malo posle rata i na sve strane su bile prisutne rupe od gelera, kasnije je to kamenje bilo zamenjeno adekvatnim novim a ta sanacija unistenog je kostala samo tako... A eno ti gore fotka da vidis kako iz kamena izlazi vatra, ko bi reko...

I kazes da su fasisti? nasumice gadjali sa brda ceo grad? Ja bih bio 10 puta veci da su mi ovo uradili.

ajde!:D
samo zbog straduna?:eek:
ondaK razumes lika sa tvog avatara sta li su mu muje radile 500 godina dobro su i proshli.po tvojoj pametnoj logici;)
 
Mnogo pausalnih ocena teme,bez dovoljno iznosenja nesumnjivih fakata!
Bilo je i fintiranja i slikanja za strance kao na Banjama u vreme opsade grada 1991,g,,a sve da bi se uz poznatu Latinsku pamet grad sačuvao od većih razaranja, kako se na kraju i ispostavilo! Mnogo je neargumentovanih info-tabli i danas po Gradu sa netačnim podacima o događajima, čak i očitim lažima.
O jednoj ogromnoj laži u vezi Samostana Male Braće na Stradunu u sali najvećih crkvenih relikvija neću ni da pišem.Kakva odvratna konstrukcija i laž.Ima još tu dosta za tragače po dokumentima,gde Yu-tube zaista ništa ne znači jer je sve filmska montaža po željama scenariste i reditelja, to je bar očito,ja te nazovi dok.filmove nisam radio, a da jesam to bi sasvim drugačije izgledalo, a prevodi na str.jezik su pravi biseri!!
No, ipak, pozelimo dalji oporavak turizma u Gradu i Regiji uprkos svim turističkim interesima zloupotrebe akcije JNA iz 1991.g.(tada jedine Ustavno-legalne oružane sile na tlu bivše SFRJ).Dubrovnik je po ko zna koji put u istoriji opstao uz žrtve koje je mogao i hteo platiti! Oni bar tamo znaju još šta je trgovina, zato skoro da i nema više Disco klubova u Gradu,kažu sve su ih stranci kupili,ali,hvala bogu za velike,velike novce!!!
 
Hmmmm... Još da ta Jna nije isla sa paravojskom pa malo pljackala i palila okolinu, covek bi i pomislio da je jedina legitimna vlast :lol:
Ti snimci na youtube su amaterski koje sam ja gledao jos 93će mislim godine. Dok se ovde jos pricalo kako dubrovcani sami sebe pale... A najgnusnija laz na rts-u je bilo kada su rekli da dubrovcani pale automobilske gume po gradu!
A jel imas ti neki link da potkrepis taj info o samostanu male brace ili pricas onako?
Ja mogu milion fotografija da okačim ovde ako treba ;)

A Sfrj se raspala upravo zbog toga jer je Srbija htela da vlada celom zemljom, tacnije sloba je bio spreman da bude veliki diktator ali...
 
Poslednja izmena:
Hmmmm... Još da ta Jna nije isla sa paravojskom pa malo pljackala i palila okolinu, covek bi i pomislio da je jedina legitimna vlast :lol:
Ti snimci na youtube su amaterski koje sam ja gledao jos 93će mislim godine. Dok se ovde jos pricalo kako dubrovcani sami sebe pale... A najgnusnija laz na rts-u je bilo kada su rekli da dubrovcani pale automobilske gume po gradu!
A jel imas ti neki link da potkrepis taj info o samostanu male brace ili pricas onako?
Ja mogu milion fotografija da okačim ovde ako treba ;)

A Sfrj se raspala upravo zbog toga jer je htela da vlada celom zemljom, tacnije sloba je bio spreman da bude veliki diktator ali...

sunce ti kalajisano,pa ti si be mator mario...93.-e?:D ja imala tli godine,jel postujes od 93.-e?:D
raspala se sfrj jer je tela da vlada?:eek:
ajde:D:klap:
 
Tvrdim posto su mi baba i deda bili u BG 1941.za vreme bombardovanja a da li su tvoji roditelji ili neki rodjaci bliski bili u Dubrovniku za vreme bombardovanja.

I sta imamo na snimku. Gradjani kao beze zbog sirena,razbijena stakla u nekoj skoli ili sta je vec i to je to.
Pa to mogu ja sam sada odem do skole u mom kraju ,poliupam prozore i zapalim par guma i snimim sa daljine i kazem bombardovana skola u BG.

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:


Sta te mama rodi tako glupog? Celi svet je video to bombardovanje Dubrovnika pa nema potrebe da lazes.
 

Back
Top