Slab mi je srpski hahaha

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sašazinjo

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima,

Ovo mi je prva poruka. Zivim na Novom Zelandu i previse pricam engleski a srpski mi je sve slabiji. Treba mi vasa pomoc da naucim neke ulicarske reci ;) Cim naletim na neku rec sto neznam, ovde cu da postavim.

Prva na listi, sta je:

Ortak???
 
taj fazon....objasnite mu prevodom na engleski....najjednostavnije

Engleski ima manje reči od srpskog, a i "igra reči" je u svakom jeziku specifična. (zato i ne može svako da bude prevodilac, naročito stručnih i umetničkih tekstova)
Znači - prvo prevod na engleski, pa onda reč koja se u engleskom koristi u sličnim situacijama (a koja ne mora imati isto bukvalno značenje kao naša), pa objašnjenje porekla korišćenja baš te reči u tom kontekstu.
 
Engleski ima manje reči od srpskog, a i "igra reči" je u svakom jeziku specifična. (zato i ne može svako da bude prevodilac, naročito stručnih i umetničkih tekstova)
Znači - prvo prevod na engleski, pa onda reč koja se u engleskom koristi u sličnim situacijama (a koja ne mora imati isto bukvalno značenje kao naša), pa objašnjenje porekla korišćenja baš te reči u tom kontekstu.

:lol: :lol:
 
Ja bas ne volim te nove reci sto u danasnje vreme omladina mahom upotrebljava...
Kao sto neko vec rece "ortak" ne znaci "prijatelj", nego poslovni saradnik (4. srednje strucnih skola, predmet "Ekonomika", pise tamo detaljno :mrgreen: ), samo sto su kod nas "smekeri u tom fazonu", pa su promenili znacenje te reci... :confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top