Слика године! Драгачево,

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
t_guca-foto-BETA.jpg
 
Засвирале прве трубе Драгачева
Садашњи и бивши министри за инфраструктуру Милутин Мркоњић и Веља Илић подигли чашице и барјак и тако у весељу отворили 48. драгачевски сабор трубача

„Помирење” леве и десне Србије под Јелицом: Милутин Мркоњић и Велимир Илић (Фото Бета)

Гуча – „Предлажем да друг Веља подигне овај барјак”, рекао је министар за инфраструктуру у Влади Србије Милутин Мркоњић отварајући јуче 48. драгачевски сабор трубача у Гучи.

– Влада Републике Србије завршиће и пут и музеј и све што сте овде започели. Јер, ово је европски сабор и грађани Србије то знају. Само народ који поштује своју традицију и нема међусобних свађа сачуваће своју перспективу – казао је Мркоњић.

Председник општине Лучани и Саборског одбора Слободан Јоловић поручио је: „Добро дошли, добрима дошли, лепо се проведите, бићемо вам добри домаћини”.

Ту, на малом тргу мале вароше уследила је здравица и брдима се разлегао добро познати звук труба, коме не могу да одоле ни људи који живе на другом крају ове планете. Тако су јуче ујутро, у сеновито двориште Основне школе у Гучи, аутом и приколицом „слетела” петорица младића из Мелбурна. Сви Срби, рођењем или пореклом, не хају што су из Аустралије, најпре, јездили авионом скоро 30 сати.

– Ми смо пријатељи и суседи у Мелбурну, дружимо се. Једне вечери, уз пиво код мене, одлучили смо да дођемо овамо, најпре на свадбу, па у Гучу – прича Петар Топић (27), рођени Аустралијанац, потекао из Квинсленда, по мајци пореклом са Косова и Метохије, по оцу из Српца у Републици Српској.
http://www.politika.co.yu/rubrike/Drustvo/Zasvirale-prve-trube-Dragacheva.sr.html
 
Kako li Velju nije sramota, pitam se, pitam...? Pripovracalo mi se kad sam ih videla na TV, jos ja ko budala ne verujem da je to Velja...?!
Da sam na njegovom mestu, ne bih se pojavila javno sa Mrkonjicem, tom komunjarom i koristoljupcem, mada ni Velja nije daleko (od koristoljupca, a za ovo drugo ne znam)...
 
Kako li Velju nije sramota, pitam se, pitam...? Pripovracalo mi se kad sam ih videla na TV, jos ja ko budala ne verujem da je to Velja...?!
Da sam na njegovom mestu, ne bih se pojavila javno sa Mrkonjicem, tom komunjarom i koristoljupcem, mada ni Velja nije daleko (od koristoljupca, a za ovo drugo ne znam)...

Сети се... дали је Коштуница био не митингу СРС...или није? ... и зашто?

"GUČA - Druže Veljo, "zavrti" zastavu na jarbol. Uz ove reči Milutina Mrkonjića, ministra za infrastrukturu, zvuk saborske himne "Sa Ovčara i Kablara", pucanj prangija i asistenciju domaćina Velimira Ilića, u sredu je u Guči počeo okršaj najžešćih truba Srbije."
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=15&status=jedna&vest=126007&datum=2008-08-06
 

Back
Top