JABUKOVO SIRĆE I MED

Разграђује масноће... народни лек за повишене триглицериде и холестерол...:roll:

Чему тема.. то си могла да изгуглаш...:confused:
 
u čemu je fora?
u kom odnosu stoje, kada ih uzimate, npr. ujutru, pre doručka?
Za šta služi ova kombinacija?
Da li smeta osobama koje imaju gastritis?

Uh, od kad to nisam pila... ja sam to redila sa vodom - kasicica meda, isto toliko sirceta i casa vode. Nije bilo lose, ono, utripujes se da si se momentalno izlecila :)

Navodno je najzdravije ujutru popiti casu mlake vode sa limunom - isti fazon, izbacivanje masnoce... pa tek posle sat vremena doruckujes...
 
Navodno je najzdravije ujutru popiti casu mlake vode sa limunom - isti fazon, izbacivanje masnoce... pa tek posle sat vremena doruckujes...
Originalni japanski recept preporucuje 640 ml mlake vode naste srca.
Ja ga primenjujem. Prekosutra cu da navrsim dva dana od kako sam na terapiji.

Ali sam jos rigorozniji od Japanaca - doruckujem tek uvece.
 
mogla sam da guglam, ali interesuju me stvarna iskustva...pošto ste mi pomogli sa onom piletinom računam da znate nešto.....:)
Zašto u Hitnoj, koliko je uzeto meda i sirćeta?
Juče sam probala, uzela sam malu kašičicu meda, i pola kašičice sirćeta i nije bilo toliko gadno...kao kiseo med
 
u čemu je fora?
u kom odnosu stoje, kada ih uzimate, npr. ujutru, pre doručka?
Za šta služi ova kombinacija?
Da li smeta osobama koje imaju gastritis?


Mora biti razmućeno u čaši vode, posle jela!
Namena mu je rastvaranje masnoće, ali prvi rezultati se mogu očekuvati tek posle 5-6 meseci. (isprobano, deluje na holesterol) Ali holesterol stvara i sam organizam, naročito kad je pod stresom.

Osobama sa gastritisom se ne preporučuje, kao ni onima sa čirom na želucu.

Mlaka voda ujutro, na prazan želudac, služi protiv zatvora i za bolje varenje.

Ako je neko na ove načine hteo da izmršavi, neće moći. Bolje je pola sata pre jela pojesti neko voće (ne banane, one su kompletan obrok), ono u tom slučaju ne ometa varenje, a stvara osećaj sitosti, pa se lakše podnosi smanjena količina hrane, bez koje nema mršavljenja.
 
Kašika meda i kašika jabukovog sirćeta u čaši mlake vode ( ja ga pijem ujutro pre doručka).
Vrlo ukusan napitak. Stvarno je delotvoran, ali se rezultati vide posle dužeg vremena (mesec dana bar).
A ako ga pijete da biste smršali mora i dijeta i vežbanje, sam po sebi nije dovoljan.
Ko ima čir ili gastritis ne bi smeo da pije ovaj napitak.
 
Poslednja izmena:
Kašika meda i kašika jabukovog sirćeta u čaši mlake vode ( ja ga pijem ujutro pre doručka).
Vrlo ukusan napitak. Stvarno je delotvoran, ali se rezultati vide posle dužeg vremena (mesec dana bar).
A ako ga pijete da biste smršali mora i dijeta i vežbanje, sam po sebi nije dovoljan.
Ko ima čir ili gastritis ne bi smeo da pije ovaj napitak.
šta ako neko ima gastritis, odnosno, ja imam gastritis, ali neki blaži oblik,odnosno želudac mi odreaguje na neku začinjenu hranu, gazirane sokove, kukuruz, pasulj, da li smem da uzimam ovu kombinaciju, recimo kafenu kašičicu meda i sirćeta?
Juče sam probala i nije mi smetalo....Da li se posledice vide kasnije ili....?
 
Jabukovo sirće – eliksir star više hiljada godina
Lekari su utvrdili i optimalne dnevne doze jabukovog sirćeta. Dve kašike ovog sirćeta rastvorene u mlakoj, prethodno prokuvanoj vodi (pola litra), uz dodatak dve kašike meda, pomažu kod gušobolje, neurednog varenja, slabe cirkulacije i razmene materija u organizmu. Otklanja i osećaj stalnog umora, sve češćeg u današnjoj civilizaciji.

Za sirće od divlje jabuke znalo još pre više hiljada godina. Često ga je, mada uzgredno, pominjala i istočnjačka medicina, a u naše vreme ga je, na velika vrata, u modu uveo američki lekar dr Yervis. Trenutno se na tržištu može naći više vrsta, a jabukovo sirće je moguće relativno jednostavno proizvesti i u domaćoj radinosti, što ga još više približava idealu koji važi za sve eliksire, a to je dostupnost.

Prema nekim izvorima, dobro se pokazao u povećanju plodnosti - kao kod ljudi tako i kod životinja, i u lečenju noćnog mokrenja kod dece. Preporučuje se spoljna upotreba razblaženog sirćeta, a trljanje i masiranje ovim rastvorom izvanredno prija i potpuno zdravim osobama. Osim osećanja svežine koje dugo traje, ovakve "kisele kupke" daju koži mekoću, vlažnost i zdravo rumenilo. U svojstvu obloga ili sredstva za utrljavanje, jabukovo sirće se takođe primenjuje kod proširenih vena; u kombinaciji s unutrašnjom upotrebom sirćeta, prelaskom na zdraviju ishranu i čišćenjem organizma, postižu se dobri rezultati. Na isti način, jabukovo sirće olakšava i neke reumatske bolesti i otklanja osećaj stalnog umora, na koji se žali sve više ljudi. Nerazblaženim jabukovim sirćetom ispira se grlo kod prvih znakova prehlade, a vrlo je preporučljivo poneti na put (pogotovu leti) bočicu sirćeta da bi se sprečile nelagodnosti u probavi koje se obično vezuju za promenu vode i hrane. U ishrani sportista, ali i intelektualaca, jabukovo sirće i njegova kombinacija sa medom trebalo bi da zauzmu važno mesto. Ovo sirće je prebogato kalijumom, a on utiče na rad mišića i nerava, a učestvuje i u biohemijskim procesima na ćelijskom nivou. Ako ste sa svojim lekarom isključili druge uzroke, a osećate slabost, pospanost, grčenje i bolove u mišićima, verovatno vam samo nedostaje kalijum; kura s jabukovim sirćetom daće ubrzo odlične rezultate.

Uopšteno govoreći, jabukovo sirće se može preporučiti svim osobama u vidu kupke, odnosno brisanja tela rastvorom sirćeta posle kupanja u običnoj vodi; ovo se odnosi i na decu, osim ako nemaju gljivična oboljenja izazvana kandidom. Ipak, kod svih osoba koje imaju višak želudačne kiseline, gastritis ili čir na želucu i dvanaestopalačnom crevu, korišćenje jabukovog sirćeta kao napitka može samo pogoršati stvari. Njima se preporučuje uzimanje svežih jabuka i naravno odgovarajuća terapija.

Kako mršaviti uz jabukovo sirće?

Određeni enzimi podstiču izgradnju masnoća. Kod pretilih osoba ti se enzimi oslobađaju već u ustima, dok žvaću. Sirćetna kiselina u jabukovom sirćetu zaustavlja taj proces. Osim toga, jabukovo sirće otvara masne ćelije, predajući masnoću u krv. Takođe, regeneriše sluznicu creva jer ubija štetne bakterije. Podstiče probavu, a uz njega se samo deo masnoća probavlja, a ostatak se izlučuje nesvaren.

Održava i nivo šećera u krvi stabilnim, podstiče metabolizam na brži rad, čime se kalorije brže sagorevaju, a otrovi i naslage brže izlučuju iz ćelija, što nije nebitno u vreme praznika, kada smo skloni preterivanjima svake vrste pa i pijenju i jedenju slatkiša. Od toga naša krv je prekisela. Sirće pak, reaguje alkalno pa tako normalizuje PH vrednost krvi. Uz sve to, jabukovo sirće povećava koncentraciju i radne sposobnosti, jer sadrži kalijum koji utiče na rad nerava i mišića.

Jedino ograničenje za njegovo unošenje su stomačni problemi: višak želudačne kiseline, gastritis, čir na želucu i dvanaestopalačnom crevu.

U seoskim domaćinstvima jabukovo sirće je zlata vredno; iskustvo je pokazalo da upotreba jabukovog sirćeta na farmama krava doprinosi njihovom zdravlju, povećanju telesne mase, lakšem teljenju i boljem kvalitetu mleka. Krave koje su dobijale jabukovo sirće trošile su manje hrane, a mleko im je bilo masnije i bakteriološki ispravno - zabeležio je dr Džervis posle niza eksperimenata izvedenih u saradnji s farmerima, a slični rezultati (povećana nosivost koka nosilja, kvalitet mesa) postignuti su i dodavanjem jabukovog sirćeta u ishrani živine. Količina sirćeta koja je potrebna za tovna goveda iznosi po jednu kašičicu na svakih 50 kilograma telesne težine, raspoređeno u toku dana.

Da biste napravili jabukovo sirće u domaćim uslovima, potrebne su vam, pre svega, dobre, zdrave i neprskane jabuke. Ukoliko imate mogućnosti da pravite sirće od divljih, samoniklih vrsta, utoliko bolje. Odaberite najpre potpuno zdrave plodove, a zatim ih usitnite zajedno sa semenom. Jabučnu pulpu (usitnjeno "meso" jabuke) zajedno sa sokom koji su ispustile tokom mlevenja ili seckanja, stavite u odgovarajuće sudove, kao što su staklene tegle, plastične posude ili burad. Po potrebi se može dodati malo vode i šećera, ukoliko se sirće pravi od nedovoljno sočnih i slatkih vrsta. Posuda se povezuje višeslojnom gazom i ostavlja i ostavlja na mestu gde temperatura ne pada ispod 18 stepeni Celzijusovih i ne prelazi 25 stepeni. Fermentacija traje oko 25 do 30 dana, na suncu nešto kraće.

Posle završenog procesa, sirće se pažljivo procedi i razliva u čiste boce. Boja treba da mu je svetložuta i bez taloga. Čuva se na hladnom i tamnom mestu, a rok upotrebe mu je praktično neograničen.

Research.net

hvala
 
šta ako neko ima gastritis, odnosno, ja imam gastritis, ali neki blaži oblik,odnosno želudac mi odreaguje na neku začinjenu hranu, gazirane sokove, kukuruz, pasulj, da li smem da uzimam ovu kombinaciju, recimo kafenu kašičicu meda i sirćeta?
Juče sam probala i nije mi smetalo....Da li se posledice vide kasnije ili....?


Ako si probala i nije ti smetalo, onda možeš to da koristiš. Kome škodi, odmah mu je loše, i ne pada mu na pamet da proba još jednom.
 
Svaka čast Jelena df. Ja čak u kući imam i konjigu o jabukovom sirćetu. Odnos za uzimanje je otprilike kao u nekim prethodnim postovima. Ja lično obožavam kiselo i pravila sam u odnosu 2 supene kašike jabukovog sirćeta, a dve kašičice meda u čaši vode. Počnite od 1-1 pa svako može da koriguje prema ukusu i tome kako podnosi.
Sem dejstva na holesterol i glicetide reguliše i PH vrednost u organizmu. Npr. kada smo prehlađeni mokraća nam postaje bazna, jabukovo sirće je vraća u kiselu.
 
Taj med i orasi... Orasi treba da su "mlečni", tj. ne sasvim zreli. stave se u teglu, preliju medom, i ostave sa stoje. (ne znam koliki je minimum odstojavanja, tamo gde sam pročitala podrazumeva se da će se koristiti na zimu)
Tako spremljeni podižu imunitet.
 

Back
Top